Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igazságos?

Szerintetek ez igazságos?

Figyelt kérdés
1 és fél éves a kislányunk és el szeretnék menni dolgozni mert kéne a pénz.ha egyáltalán felveszik a bölcsibe ami innen bő fél óra.na ezt mondtam a férjemnek aki mondta,hogy jó oldjam meg .én hozom őket én viszem őket vásároljak be főzzek mossak takarítsak és dolgozzak le 6 -8 órát.mert ő nem tudja megoldani a munka helyén ,hogy úgy osszák be pedig meg lehetne.de ő le ...szarja.ez másnál is így van.van még egy 4 éves gyermekünk is aki teljesen máshova jár oviba. ezt más is így csinálja.én rengeteget tudok dolgozni de néha az is sok ha a lányokkal itthon vagyok mert 24 órás ügyeletet kívánnak.ja és arról nem is beszélvén ,hogy ő nem dobja fel a munkahelyét ha a lányok betegek azt is oldjam meg.de hogy?mert a nagyobbik elég sokszor beteges egy hónapban egyszer min.a nagyszülők dolgoznak nincs segítségem.ez másnál is problémát jelent?így egy helyen sehol nem fogok tudni dolgozni hosszú távon.ő majd megoldja de amit keres hát az nem sok.pont,hogy élünk belőle.
2010. aug. 5. 14:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
64%

két éves a fiam és ha olyanja van egy nap, akkor semmit nem lehet mellette csinálni, szinte a wc-ből is kirángat.....én azt mondom akinek nincs gyereke az nem tudja ez milyen teher (persze édes).....a gyerekek óvodába, bölcsődébe járatása kettőtök feladata és mivel nem keres annyit h megéljetek a te munkád nélkül ezért neki is fel kell vennie a feladatot....

én egyedül oldom meg, mondjuk a munkahelyre visszavárnak, valamilyen szinten a Te döntésed volt h otthon maradsz, a férjednek meg persze ez kényelmes, neked kell a sarkadra állni.....Drágám: hétfőtől-szerdáig Te viszed a gyerekeket, pénteken meg Te hozod! A házasság nem alá és fölérendeltség, ezt meg kell tudni beszélni!

2010. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
30%

Ha jól értelmezem, egyedül a férjed dolgozik, van, hogy 16-24 órában, és így is nehezen tudtok megélni. Ne haragudj, de mégis mi mást vársz még tőle? Ő a családfenntartó, szerintem érthető, hogy nem akarja elveszíteni az állását, mert akkor még ennyitek sem lenne. Hogy jó neki, hogy rend van, és ki van vasalva, stb... még szép, hogy jó neki! Hiszen egész nap dolgozott!


Szerintem a legjobb lenne beletörődni ebbe a helyzetbe, ő dolgozik, eltart titeket, te vezeted a háztartást és neveled a gyerekeket. Esetleg valami otthonról végezhető munkát kereshetnél.


Elhiszem, hogy ez nem könnyű így neked, de most érd be ezzel, majd ha a gyerekek nagyobbak lesznek, tudsz te is dolgozni.


Gondol bele, mi lenne, ha a férjed egyszer csak megunná az elégedetlenkedésed, és otthagyna.. látod, az még rosszabb lenne. Szóval fel a fejjel és kitartás!

2010. aug. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
47%

Szívesen megnézném, hogy milyen az életkor és nemek eloszlása a válaszadók között. No meg a családi állapot.

Utolsó: azért akar elmenni dolgozni, mert nem elég a pénz, amit az apa keres. És ez vélhetően nem az apa hibája, hanem a szar magyar gazdaságé. És szerinted ki fogja felvenni azt az embert dolgozni, akinek 10 év kiesett, mert beletörődött, hogy ő otthon marad a gyerekkel, hisz úgysem tehet mást? Senki... no ez a baj.

2010. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23%
azt meg igazán nem hiszem, hogy 21. században vagy családot alapít egy nő, vagy napi 4-8 órában dolgozik. Ne hogy már választani kelljen!
2010. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem csak az a megoldás marad, hogy felveszel egy dajkát akiben megbízol. Bár akkor meg arra menne el a kereseted. :S Sajnos ez egy ördögi kör.....
2010. aug. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
21%
Nem igazságos. A férj sokat dolgozik, NÉHA 24 órás ügyeletet tart, a nőnek meg SOHA egy perc megállása sincs, ÁLLANDÓAN 24 órában ügyel. Nekem nincs gyerekem, de úgy látom, hogy a gyereknevelés a világ legnehezebb munkája. És igen, meg kellene osztania veled a házimunkát. Gondolom direkt nem is akar másik munkát keresni, hogy téged otthon tartson, hogy neki ne kelljen házimunkát végezni, vagy a gyerekekkel foglalkozni. Nem igazságos kérdező ez így, nagyon nem. Ha nem állsz a sarkadra nagyon gyorsan, ki fogsz esni a munka világából, egy idő után senkinek nem fogsz kelleni, és a nyugdíjad kb. 0 Ft lesz. Ha a férjem ennyire lesz.arná, hogy mi van velem, meg ennyire nem érdekelné, hogy szakmailag is szeretnék előbbre jutni, hogy ne csak a háztartási robotságból álljon az életem, esetleg még nyugdíjam is legyen egyszer, függetleníteném magam tőle. Úgy tennék, mintha nem létezne. Keresnék egy munkát magamnak, ami NEKEM megfelel, nem foglalkozva az ő időbeosztásával, aztán szépen odébb állnék. Nekem nem kéne egy kolonc a gyerekek mellé, csak hogy még plusz egy főre kelljen mosni-főzni-takarítani. Gyerektartást akkor is megkapod, de egy önző, akaratos hisztigéppel kevesebb. De ezt már írta egy előző válaszoló is, hogy ő is emiatt vált el, szerintem jól tette.
2010. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
60%

15.22 Nagyon lekezelő vagy, teljesen elveszed szegény kérdező önbizalmát. Amit a kérdező férje csinál azt úgy hívják, hogy gazdasági függőségbe kényszerítés (a körülményeket úgy alakítja, hogy a kisgyerekek miatt kiszolgáltatott nőnek esélye se legyen önálló kereső tevékenységet folytatnia, hogy aztán büszkén verhesse a mellét, hogy "én tartalak el, neked kuss a neved"), és az érzelmi bántalmazás egyik formája (ezzel foglalkozom). Az érzelmi bántalmazás pedig a családon belüli erőszak egy formája, mert a kiszolgáltatott helyzetben lévő felet akarata ellenére olyan helyzetbe hozza, amiből nincs, vagy nagyon nehéz a kiút számára.


Kedves Kérdező! Nem a férjed vagyontárgya van. Jogod van a saját munkára, és arra is, hogy 50%-ban kivegye a férjed a részét a házimunkából és a gyereknevelésből. Elnyomó kapcsolatban élsz, ami csorbítja az emberi jogaidat. A munkát és a házimunkát is osszátok meg fele-fele arányban - a jó, igazságos és egyenrangú kapcsolatok mind így működnek.

2010. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó: én pl. folyamatosan attól félek, hogy olyan helyzetbe kerülök, mint a kérdező. Mi most állunk gyerekvállalás előtt és azon parázok, hogy vajon a munkáltatóm, a környezetem hogyan fog erre reagálni. A férjem szerencsére nagyon liberális, ő mellettem áll. HOgyan tudnám a félelmeimet eloszlatni? mert így nem szívesen vállalok gyerkőcöt, pedig ez minden vágyunk. tudsz valamit tanácsolni?
2010. aug. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!