Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igazságos?

Szerintetek ez igazságos?

Figyelt kérdés
1 és fél éves a kislányunk és el szeretnék menni dolgozni mert kéne a pénz.ha egyáltalán felveszik a bölcsibe ami innen bő fél óra.na ezt mondtam a férjemnek aki mondta,hogy jó oldjam meg .én hozom őket én viszem őket vásároljak be főzzek mossak takarítsak és dolgozzak le 6 -8 órát.mert ő nem tudja megoldani a munka helyén ,hogy úgy osszák be pedig meg lehetne.de ő le ...szarja.ez másnál is így van.van még egy 4 éves gyermekünk is aki teljesen máshova jár oviba. ezt más is így csinálja.én rengeteget tudok dolgozni de néha az is sok ha a lányokkal itthon vagyok mert 24 órás ügyeletet kívánnak.ja és arról nem is beszélvén ,hogy ő nem dobja fel a munkahelyét ha a lányok betegek azt is oldjam meg.de hogy?mert a nagyobbik elég sokszor beteges egy hónapban egyszer min.a nagyszülők dolgoznak nincs segítségem.ez másnál is problémát jelent?így egy helyen sehol nem fogok tudni dolgozni hosszú távon.ő majd megoldja de amit keres hát az nem sok.pont,hogy élünk belőle.
2010. aug. 5. 14:30
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
ja azt elfelejtettem írni,hogy 24 -vagy 16 órázik így éjszaka sem tudnám megoldani.jó lenne ha valaki tanácsot tudna adni,hogy oldjam meg.
2010. aug. 5. 14:33
 2/28 anonim ***** válasza:
76%
A gyerekhez két ember kell. Hol volt a kedves párod, amikor összehoztátok őket? Mert erre nem ártana emlékeztetni.
2010. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
58%

Nem,de a legtöbb családnál így működik.Most erre milyen választ vársz amúgy?

"Jajj,szegény te"? Akkor jajj,szegény te.

2010. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ez tipikus probléma. És nincs megoldása. Az anyukák kénytelen-kelletlen vagy munkanélküliek, vagy valami otthon végezhető munkát vállalnak (ami majdnem lehetetlen, lássuk be). A párod lehetne segítőkészebb, elvégre ezek az ő gyerekei is. Sajnálom :(
2010. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom. Talán utál otthon lenni.
2010. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
14.34 én nem azt mondtam sajnálj.én én azt kérdeztem igazságos ez így .meg azt ,hogy ha valaki tud tanácsot adni adjon.melyiket nem értetted?
2010. aug. 5. 14:40
 7/28 A kérdező kommentje:
meg arra lennék kíváncsi más ezt ,hogy tudja megoldani mert nagyon jól jönne egy két tanács.
2010. aug. 5. 14:42
 8/28 anonim ***** válasza:
83%
egyáltalán nem igazságos,de a férjed akarta a kicsit,mert a problémák ott szoktak kezdődni h a férfi még nem érett az apaságra,szülsz neki ő meg szépen minden alól kihúzza magát mert retteg hogy két percet kettesben maradjon a kicsivel...
2010. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
47%

Le ne vedd már a fejem azért, mert nem tapsikolok örömömben, hogy ilyen helyzetbe kerültél, ej! :) nem szánakozok rajtad!

én eleve azt sajnálom, hogy ebben a nyomorult világban egy nő, egy anya olyan helyzetbe kerül, hogy 1) sehová nem veszik fel dolgozni 2) ha fel is veszik, ő az első akit leépítenek, ha gáz van. Nagyon kiszolgáltatott helyzet.

én pont ettől rettegek, mert mi meg most akarunk gyerekvállalásban fogni, és félek ettől.

2010. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Itt nincs igazán jó megoldás. Azt írod, hogy a párod nagyon sokat dolgozik, sokszor 24 órázik is. Te is szeretnél dolgozni, mert ezek szerint ezzel a sok munkával sem tud a párod elég pénzt előteremteni ahhoz, hogy tisztességesen eltartson titeket. Azt is írod, hogy a férjedet nem is engednék el a munkahelyéről, hogy a gyerekeket elhozza az oviból-bölcsiből. Szerinted másképp is meg lehetne oldani a férjed beosztását és szintén szerinted a férjed ezt "le sem sz***ja". Szintén írod, hogy te nem dolgozol, mégis kifogásolod, hogy a férjed nem vesz ki szabadságot, ha betegek a gyerekek. Viszont kifogásolod azt is, hogy nem hoz haza elég pénzt...


Nekem ez egy kicsit visszás. Egyrészt elvárod, hogy a férjed 24 órákat dolgozzon. Másrészt azt is elvárod, hogy segítsen otthon, még úgy is, hogy veszélyezteti a munkahelyét. Aztán azt is elvárod, hogy te is elmehess dolgozni beteges gyerekek mellett. Viszont közlöd, hogy másra nem tudnád hagyni a gyerekeket, mert a nagyszülők is dolgoznak...


Erre mondják azt, hogy nem lehet mindent egyszerre. Két kisgyerekekkel nagyon sok nyűg van, ebben a mai világban meg a munkáltatókat nem érdekli más, mint hogy a munkavállaló rendesen ellássa a feladatát. Szerinted felvennének téged 4 és 1,5 éves gyerek mellett dolgozni bárhová? Ha fel is vesznek, és mondjuk három műszakban kellene dolgoznod, akkor is a férjed maradjon otthon a gyerekkkel, közben veszélyeztesse az állását? Vagy hogy képzelted?

2010. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!