Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igazságos?

Szerintetek ez igazságos?

Figyelt kérdés
1 és fél éves a kislányunk és el szeretnék menni dolgozni mert kéne a pénz.ha egyáltalán felveszik a bölcsibe ami innen bő fél óra.na ezt mondtam a férjemnek aki mondta,hogy jó oldjam meg .én hozom őket én viszem őket vásároljak be főzzek mossak takarítsak és dolgozzak le 6 -8 órát.mert ő nem tudja megoldani a munka helyén ,hogy úgy osszák be pedig meg lehetne.de ő le ...szarja.ez másnál is így van.van még egy 4 éves gyermekünk is aki teljesen máshova jár oviba. ezt más is így csinálja.én rengeteget tudok dolgozni de néha az is sok ha a lányokkal itthon vagyok mert 24 órás ügyeletet kívánnak.ja és arról nem is beszélvén ,hogy ő nem dobja fel a munkahelyét ha a lányok betegek azt is oldjam meg.de hogy?mert a nagyobbik elég sokszor beteges egy hónapban egyszer min.a nagyszülők dolgoznak nincs segítségem.ez másnál is problémát jelent?így egy helyen sehol nem fogok tudni dolgozni hosszú távon.ő majd megoldja de amit keres hát az nem sok.pont,hogy élünk belőle.
2010. aug. 5. 14:30
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
igen szerette volna őket.ezzel nincs baj.szerintem azért csinálja ezt mert neki jó ,hogy itthon mindig rend van ki van vasalva mindig főzve van stb.meg a lányokkal egész nap én vagyok.de hát ha még kell pénz mit csináljak.
2010. aug. 5. 14:47
 12/28 anonim ***** válasza:
31%

"ő nem dobja fel a munkahelyét ha a lányok betegek"

Ezt meg hogy érted?

Akkor ki dolgozna addig amíg ő szabin van? Annyi bevételetek se lenne,mint most...egyelőre az ő fizetése a biztos,nem?Akkor inkább ne játszadozzatok azzal,mert a végén még az se lesz.

2010. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
14.47 én azt szeretném ha mind ketten ki vennénk mindenből a részünket én is mennék dolgozni de ahhoz ő is kell,hogy a lányokba segítsen.így egálba lennénk.csak ő ezt nem akarja.én tudom,hogy neki sem könnyű de én nagyon hálás feleség vagyok mert mindig rend van mindig főzve van és ha haza jön ahogy belép már a kaja az asztalon van reggelre mindig ki van készítve a cucca .
2010. aug. 5. 14:54
 14/28 anonim ***** válasza:
64%

igazságosnak nem igazságos, de ez rajtad nem segít....

A volt férjem minden nap 10-11 esetleg 12-kor kellt, egész éjszaka meg tévézett.....dolgozni eljárt, de azon kívül a fűnyírástól kezdve minden az én feladatom volt.....én ezt megelégeltem és felisút leisút, elváltam........először én is mérgelődtem, aztán rájöttem h őt így nevelték, h nem kell résztvennie a gyerek életében és otthon is elég ha van.....magadra számíts, ne másra, a férjed már megadta a választ! a bölcsi jó ötlet, szerintem egy kicsit könnyebb, ha vigyáznak a gyerekre egész nap és etetik is! ha betegek, akkor meg eljössz táppénzzel, ezt belekalkulálják a kisgyerekeknél!

2010. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
16%

ja azt elfelejtettem írni,hogy 24 -vagy 16 órázik


Kicsit azért te is sokat vársz tőle,nem?Dolgozza magát halálra melóban,aztán otthon is?Örül,hogy él.

2010. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
14.45 csak találnék olyan munkahelyet.de boldog lennék:)mert eddig sehol nem volt jó pont a gyerek sajnos.de csak találok valami olyat ahol nem akadály a gyerek.
2010. aug. 5. 14:57
 17/28 A kérdező kommentje:
de kétszer van szabadnapja és hétvégén egy.szóval a halálra egy kicsit túlzás.
2010. aug. 5. 14:58
 18/28 anonim ***** válasza:
51%
Nem ilyenkor kell kezdeni az egyenlőségesdit. Megállapodtatok a férjeddel, hogy ő 24 órákat lenyomva agyondolgozza magát, te pedig cserébe egy szó nélkül neveled a gyerekeket és vezeted a háztartást. Erre most kitalálod, hogy legyen fele-fele a munka is, meg a gyereknevelés is. Csakhogy a férjed nem tud változtatni a beosztásán... Azt is kihangsúlyozod, hogy a gyerekek nagyon sokat betegeskednek. Elvárnád, hogy a férjed otthon legyen velük, és így még kevesebb pénzt hozzon haza? Szerintem egyszerűen túl sokat vársz el tőle. Vagy a legelején, még a gyerekek születése előtt kellett volna gondolkodni, vagy ha már így alakult, akkor beletörődni a helyzetbe. Pár év múlva neked is könnyebb lesz elmenni dolgozni, a gyerekek is nagyobbak lesznek, kevesebb lesz velük a gond. Vállaltátok a két gyereket, tudtátok, mivel fog járni, és ennek tudatában döntöttetek így. Most már nem lehet a férjedet ráncigálni, és azt kívánni tőle, hogy a határait feszegetve túldolgozza magát. Ha nyolc órában dolgozna, és otthon csak lógatná a lábát, más lenne a véleményem. 16 és 24-órázásokkal viszont le a kalappal előtte!
2010. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
28%

Azok akik azt írják, hogy a férj egész nap dolgozik és aztán a kérdező elvárja, hogy hazajőve besegítsen a házimunkába, és hát ez milyen felháborító!


Ezt tuti olyanok írják, akiknek nincs gyereke. A "főállású" anyaság is munka! és nem is akármilyen. Nagyon fárasztó. Nem arról szól a napja, hogy játszik a gyerekkel, jaj az de milyen jó, egyáltalán semmi nehéz és fárasztó nincs benne... de nem ám!

Akiknek nincs gyerekük, vagy azok a házastársak, akik dolgoznak és nem a gyerekkel vannak otthon, hajlamosak ezt "hávájdidzsinapszemüvegnek" felfogni és ledegradálni. Akkor maradj te otthon egy gyerekkel (mitn a kérdező), és majd meglátjuk, hogy este úgy érzed-e magad, mint aki átszórakozott egy napot, vagy elfáradtál. És tévedés ne essék... akkor is elfáradsz, ha semmilyen házimunkát nem csináltál, CSAK a gyerekkel és az igényeivel foglalkoztál.

2010. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
15%

15:03

Megegyeztek a férjével? Javíts ki, kérdező, de ez általában úgy működik, hogy az anya szülés után GYES-re, GYED-re megy, hogy normális babakort tudjon a gyereknek biztosítani. Ez általában igy történik, és nem sok családban merül fel az a fajta egyezkedés, hogy a férj maradjon otthon. Azután pedig már nem veszik fel a munkáltatók, mert "úristen, leprás" = gyereke van. Ez sem megállapodás kérdése, hanem kényszerhelyet.

2010. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!