Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha kezdek...

Mit csináljak, ha kezdek tönkremenni?

Figyelt kérdés
A nővérem minden nap idehozza a barátját, itt vannak este hétig, aztán elmennek kb két órára, visszajönnek ide, itt alszik vele a barátja, aztán kezdődik minden előröl. Már több hete. És a f***om kivan, hogy minden nap kényelmetlenül kell éreznem magam a saját lakásunkban, mert folyton itt van. Emiatt hagytam abba az edzést is, emiatt eszek mindenféle egészségtelen gyorskaját, mert nem tudok már kimenni nyugalomban a konyhába főzni, meg ilyenek. Meg már hetek óta itthon ülök, semmi kedvem nincs már elmenni itthonról, pedig eddig elég sokat jártam ki. De nekem ahhoz hogy elmenjek, az kell hogy normálisan, nyugalomban el tudjak készülődni, de így egyszerűen nem megy. Folyamatosan annyira kényelmetlenül érzem magam, nap végére már sírnom kell mindíg. Szüleimet meg nem érdekli, estig dolgoznak, legtöbbször azt sem tudják, hogy itt van. Mit csináljak?
2020. aug. 14. 19:03
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
38%
Nézd, így tűnik, hogy ők nem fognak és nekik nincs bajuk a helyzettel. Neked van. Akkor mi itt a kérdés? Vagy beszélsz velük és megkéred őket (le se fogják szarni sztem) vagy összeszeded magad és megtanulsz együtt élni ezzel, vagy orvosi segítséget kérsz, vagy elköltözöl. Ilyen opcióid vannak.
2020. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
48%

Én is 21 vagyok, és a szüleimmel lakok kis csillag, mert tudod nem olcsó se az albérlet, se saját lakást venni, és fenntartani se. Főleg nem úgy, hogy közben a tanulmányaimat végzem. Jobb esetben csak hétvégeken vagyok otthon, de ilyenkor pl karantén alatt végig. De ha téged alanyi jogon illet az ott lakás a szüleiddel, a tesódat miért ne illetné? Majd meglátjuk 21 évesen te hol fogsz lakni:D

Figyelj, valahol meg lehet érteni a problémád, és az elején még talán senki nem is akart itt bántani a válaszolók közül. Csak próbálják az emberek megértetni, hogy van egy ilyen nézőpont is. Másrészt mit vársz, mit írjunk? Ebben az esetben sok dolgot nem lehet tenni, mint beszélni a tesóddal először is, hogy néha kimozdulhatnának, hogy egy kis magánidőt kapj. De hidd el, nem üldözheted el az embereket a házból. Ilyen helyzetben csak kompromisszum esélye áll fenn. Ha pedig ennyire nem bírod a jelenlétüket, ugorj el nagyszülőkhöz alone time-ra, vagy pattanj bicajra, mozdulj ki barátokkal, vagy épp egyedül is, ha az a szükséges. Egyrészt mert te is tudod, hogy nem maradhat így az emberiszonyod, és a szégyenlősséged. Ha nem segítséggel akarsz kigyógyulni ebből, akkor tenni kell érte. És nem azzal, hogy mindenkit kiűzöl a házból, hogy egyedül nyomd az ágyat. Az csak ront rajta, hidd el nekem.

Még egyszer elmondom, érthető ha zavar, hogy a nővéred pasija ott van. Mert hát ilyenkor kevésbé engedheted el magadat, nem tudsz lazábban felöltözni, vagy ha kedved van, akkor egy szál törölközőben zuhanyozni menni, esetleg zenét hallgatva énekelni a sütés főzés mellett, és egyebek. Dehát az ember társas lény, és képesnek kell lenni alkalmazkodni. Ahogy nekik ahhoz kell, hogy néha jó lenne neked, és nekik is, ha kimozdulnának, úgy neked is ahhoz, hogy néha igen is van vendég a háznál, és meg kell szokni ezt is. De ha egyszer kolis lennél, akkor hidd el bele rázódnál, mert ott nap mint nap kapcsolatba lépsz nőkkel, és férfiakkal, akik nem a családod. Sőt, megtanulsz alkalmazkodni az ázsiai visítozó lányokhoz, vagy épp hogy a koli alatti kocsmában retro party van, és egész este HSM számok szólnak Zac Efron leggyöngyebb hangján. Még mindig jobb, mint panelban lakni, ahol áthallatszik amikor a szomszéd poreszt néz(az én nővérem ilyen helyen lakik, és nem tehet ellene semmit xd). Ezek már csak ilyenek. Majd ha nagy leszel megérted. Addig meg nődd ki a szorongásokat, és tanulj meg felnőttként kompromisszumot kötni!:)

2020. aug. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
57%
A tesód is ugyanúgy ott van otthon, neki nem idegen, neki pedig ő a párja. Ami neked sosem lesz. És ő nem fogja azért szarul érezni magát, mert te egy selejt vagy. Kezeltesd magad, mert az a nem normális ahogy te gondolkodsz! És ne ujjal muzogassál már, hogy azért vagy lusta edzeni a saját, zárt szobádban, meg azért nem mész ki főzni, mert ők egy másik szintén csukott szobában vannak. Hidd el, hogy ők se kíváncsiak rád. Pont leszarják, hogy te mit csinálsz.
2020. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem meg hagyjátok békén a kérdezőt.

Megnézném, hogy akik itt őt ekézik, azok majd pár év (évtized) múlva, amikor a kölykük haza akarja vinni (kamasz kor végén, fiatal felnőtt korban) azt, akivel jár, mennyire lennétek engedékenyek. Akkor jönne a szokásos gyakoris rinya, hogy "egy idegent kerülgessek a lakásomban", meg ilyenek.

Gondoljatok már bele, hogy a kérdezőnek választása sincs (max. a szüleinek lehetne annyi agya, hogy ilyen gyakorisággal nem engedik).

2020. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
89%

Ami érdekes egyébként, hogy ha a nővére tette volna fel a kérdést, hogy miért baj az, hogy a pasijával egy napból 20 órát a hét minden napján a szülői házban vannak, akkor a nővér lenne itt leoltva, hogy milyen szemét, hogy képzeli, el lehet takarodni otthonról, a pasija az csak neki nem idegen, de a szüleinek és a testvérének is egy idegen, miért kellene miatta kerülgetniük, stb.

Kérdező, EZ a gyk színvonala, szokd meg. (Tedd most fel a kérdést a tesód szemszögéből, aztán várd a válaszokat:DDD

2020. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
27%
És így ha lesz barátnőd hogyan fogod bemutatni a szüleidnek ? És az Ő szüleit hogyan fogod megismerni ? Egyáltalán szeretnél barátnőt ? Ha neked lenne barátnőd, te is felhoznád gondolom a saját házadba, a mentális problémád pedig nem a nővéred és a párja hibája, gondolom nem is tudnak róla, szóval így pedig főleg nem is őket kéne hibáztatni. Kicsit gondolkodj el hogy te jól e csinálod a dolgokat, és egészséges vagy e, mielőtt másokkal foglalkozol. Vegyél erőt magadon mert ez így hosszútávon tényleg szét fog csapni.
2020. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

"A tesód is ugyanúgy ott van otthon, neki nem idegen, neki pedig ő a párja. Ami neked sosem lesz."

Annyira tudtam, hogy előbb utóbb meg fog érkezni az első személyeskedő idióta, aki ezt fogja írni :D De a saját nyomorod ne próbáld már másra hárítani. "És ő nem fogja azért szarul érezni magát, mert te egy selejt vagy." Persze, akkor legyen itt nyugodtan napi 20 órát, az én k*va anyámat, hogy ez zavar, hülyegyerek :D


"És így ha lesz barátnőd hogyan fogod bemutatni a szüleidnek ? És az Ő szüleit hogyan fogod megismerni ? Egyáltalán szeretnél barátnőt ?"

Igen, szeretnék barátnőt. Hogy hogyan fogom megismerni a szüleit? Hogyan fogom bemutatni a szüleimnek? Kérlek szépen ugyan úgy, mint mindenki más, csak tudod mindennek van egy mértéke. Nem fogom napi 20 órában haza hordani, egy az hogy idő se lenne erre, másrészt a kapcsolatra se lenne annyira jó hatással, ha folyton egymáson lógnánk. (még összeköltözésnél sincs együtt ennyit két ember egy nap)

2020. aug. 15. 15:00
 28/57 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, saját magadnak szállítod a kötelet, úgy tűnik igenis betaláltak nálad ezzel, hogy sose lesz párod. Ha ez téged nem érdekel, akkor miert ugrasz erre ennyire?


Simán féltékeny vagy, és mindenféle mondvacsinált indokra hivatkozva megy a hiszti. Kaptál pár tippet, hogy mit lehetne tenni, leginkább a tesóddal beszélni, de még mindig drámázol, mint akinek jólesik. Ez nem személyeskedés, egyszerűen te magad vagy a saját problémádnak a legnagyobb akadálya.

2020. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
34%
Hagyjatok mar, 100x leirtatok mit kene csinalnia, es ugyanugy csak veszekszik es a hisztit nyomja, szerintetek a "tesod jo nagy kocsog lehet, igazad van" valaszon kivul lesz amire nem fog raugrani es hisztizni ? Megprobaltatok, o tovabbra is hisztizik, elkell engedni.
2020. aug. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
71%
29-es vagyok, meg annyi h szegeny kerdezo valoszinuleg nem segitseget vart (mert azt megkapta) hanem egyetertest, csak kozben szembesult azzal h vele van a problema. :)
2020. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!