Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha kezdek...

Mit csináljak, ha kezdek tönkremenni?

Figyelt kérdés
A nővérem minden nap idehozza a barátját, itt vannak este hétig, aztán elmennek kb két órára, visszajönnek ide, itt alszik vele a barátja, aztán kezdődik minden előröl. Már több hete. És a f***om kivan, hogy minden nap kényelmetlenül kell éreznem magam a saját lakásunkban, mert folyton itt van. Emiatt hagytam abba az edzést is, emiatt eszek mindenféle egészségtelen gyorskaját, mert nem tudok már kimenni nyugalomban a konyhába főzni, meg ilyenek. Meg már hetek óta itthon ülök, semmi kedvem nincs már elmenni itthonról, pedig eddig elég sokat jártam ki. De nekem ahhoz hogy elmenjek, az kell hogy normálisan, nyugalomban el tudjak készülődni, de így egyszerűen nem megy. Folyamatosan annyira kényelmetlenül érzem magam, nap végére már sírnom kell mindíg. Szüleimet meg nem érdekli, estig dolgoznak, legtöbbször azt sem tudják, hogy itt van. Mit csináljak?
2020. aug. 14. 19:03
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
93%
Bocs, de ez a te hibád is, magadból csinálsz vendéget a saját otthonodban egy vendég miatt. Ne feszélyezd magad ennyire, ha őket zavarja, hogy te főzöl vagy készülődsz, akkor majd kikerülnek vagy elmennék otthonról. Kicsit belehergelted magad ebbe, nyugodj meg.
2020. aug. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
83%
Te félsz attól a pasitól?
2020. aug. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
100%

Hát gondolom már beszéltél a nővéreddel erről.

Vagy ha nem akkor beszélj vele. De amúgy nyugodtan megmondhatod nekik, hogy náluk is lehetnének meg, hogy ez már nagyon zavar téged. Ha van egy kis agyuk akkor megértik. Persze lehet nehéz lesz de oda kell állni és elküldeni a francba. Elsőnek azért próbáld szebben megfogalmazni.

2020. aug. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
Nem félek. De a lakásunkban ne kelljen már folyamatosan egy olyan emberrel élnem, akinek van saját otthona szintén. Ha mondjuk 1-2 hét alatt egyszer jönne ide, akkor semmi bajom nem lenne, de nekem ez már sok. Igénylem a magányt eléggé, hiába vannak a másik szobában, nekem ez már nem számít magánynak. Meg alapból eléggé szorongok emberek között.
2020. aug. 14. 19:27
 5/57 anonim ***** válasza:
66%

A saját lakásod? Gondolom nem. Akkor sajnos alkalmazkodnod kell másokhoz is.

Ismerkedj vele egy kicsit össze, talán akkor nem fog annyira zavarni a jelenléte.

2020. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
48%

"De a lakásunkban ne kelljen már folyamatosan egy olyan emberrel élnem, akinek van saját otthona szintén."

Nem a tiéd, a szüleidé. Kicsit túl toltad ezt a hisztit.

2020. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid megengedték, hogy odaköltözzön, akkor sajnos nincs mit tenni. Kivehetsz magadnak egy albérletet, ha van miből, és nagykorú vagy már. Egy bérelt garzonban egyedül lehetsz. De ami felett nem te rendelkezel, ott nincs beleszólásod, kit engednek még be.
2020. aug. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
Nem is azt írtam, hogy az enyém. De szerinted neki ugyan annyi joga van itt lenni, mint nekem? Miért nem fogadtok be hajléktalanokat? Ha már titeket ennyire nem zavarna, hogy egy idegen ember van a lakásotokban, legalább tennétek valami jót is. Persze gondoltam, hogy egy csomó ember lesz, aki szerint ez csak hiszti lesz, és el sem tudják képzelni, hogy merem magam kellemetlenül érezni úgy, hogy egész nap egy idegen van a lakásunkban. Megnézném, hogy akik szerint ez hiszti, azok hogyan fogadnák, ha így kéne élniük. Eleinte engem sem érdekelt, de hetek, vagy akár hónapok után máshogy gondolnád. Ráadásul nekem erre rájönnek még a mentális problémáim is. Ezekkel a primitív érvekkel meg ne gyertek már, hogy ha mondjuk ha nem fizetem részben én is a lakást, akkor nincs beleszólásom az ilyen dolgokba. Akiknek ilyen a felfogása, remélem annak se lesz gyereke.
2020. aug. 14. 20:11
 9/57 anonim ***** válasza:
41%

"De szerinted neki ugyan annyi joga van itt lenni, mint nekem? Miért nem fogadtok be hajléktalanokat? Ha már titeket ennyire nem zavarna, hogy egy idegen ember van a lakásotokban, legalább tennétek valami jót is."


A lakás a szüleidé. Benne laknak a gyerekeik, vagyis te meg a tesód. Továbbá jelenleg benne él tesód párja. Igen, van joga hozzá, mert a szüleidet nem zavarja, ők megengedták. Arról már nem is beszélek, hogy sok szülő a gyereke párját saját gyerekeként szereti. Sőt, létezik hogy több generáció együtt él. Törődj bele. Ne hisztizz.

2020. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
44%
A végén téged fognak kirúgni a lakásból, ha nem jön meg az eszed.
2020. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!