Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha kezdek...

Mit csináljak, ha kezdek tönkremenni?

Figyelt kérdés
A nővérem minden nap idehozza a barátját, itt vannak este hétig, aztán elmennek kb két órára, visszajönnek ide, itt alszik vele a barátja, aztán kezdődik minden előröl. Már több hete. És a f***om kivan, hogy minden nap kényelmetlenül kell éreznem magam a saját lakásunkban, mert folyton itt van. Emiatt hagytam abba az edzést is, emiatt eszek mindenféle egészségtelen gyorskaját, mert nem tudok már kimenni nyugalomban a konyhába főzni, meg ilyenek. Meg már hetek óta itthon ülök, semmi kedvem nincs már elmenni itthonról, pedig eddig elég sokat jártam ki. De nekem ahhoz hogy elmenjek, az kell hogy normálisan, nyugalomban el tudjak készülődni, de így egyszerűen nem megy. Folyamatosan annyira kényelmetlenül érzem magam, nap végére már sírnom kell mindíg. Szüleimet meg nem érdekli, estig dolgoznak, legtöbbször azt sem tudják, hogy itt van. Mit csináljak?
2020. aug. 14. 19:03
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
De b**meg, hova jöjjön meg az eszem? Nem érzem magam kényelmesen a lakásban, mert folyton itt van egy idegen ember, ráadásul olyan mentális problémám van ami miatt amúgy is alapból nagyon szégyellős vagyok és utálok emberek között lenni. Próbálj már meg egy kicsit belegondolni más helyébe, persze most úgy vagy vele, hogy ha együtt kéne laknod egy idegennel még le is sz*pnád, örülök hogy mindenki ennyire örülne, ha egy idegen embert kéne kerülgetnie egész nap a lakásában, de én például nem ilyen vagyok. Olyan írjon, aki átlátja a helyzetemet, és nem csak hisztit lát ebben.
2020. aug. 14. 20:53
 12/57 anonim ***** válasza:
46%
Akkor ismerd meg. :) Ne legyél ilyen önző. Jobb a saját válladról levenni a terhet, ugye? Mindenki hibás, csak te nem. :) Mindenkinek hozzád kellene igazodnia, meg a mentális egészségedhez. Na persze.
2020. aug. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:

Miért, szerinted az mennyire normális, hogy napi 20 órában itt van nálunk egy idegen ember?

Ismerem egyébként, három éve, de attól még a lakásban idegennek számít, mivel nem itt lakik.

2020. aug. 14. 21:12
 14/57 anonim ***** válasza:
59%
Oké. Ez már így tényleg értelmetlen és meddő vita az új infók tényében. Egy baj van, TE. Fordulj pszichlógushoz vagy szedj gyógyszert. Nehéz lehet veled a szüleidnek. :(
2020. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
45%

"Ismerem egyébként, három éve, de attól még a lakásban idegennek számít, mivel nem itt lakik."


Mostmár ott lakik, szokj hozzá.

2020. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:
Nem, rohadtul nem itt lakik. Attól, hogy naponta bejársz iskolába, munkahelyere, még nem ott laksz. Ő sem itt lakik, csak ide járkál minden nap. "Nehéz lehet veled a szüleidnek. :(" Teljesen jól megvagyok a szüleimmel, mivel normális ember vagyok. Semmiben nem jelentek hátrányt nekik, nem vagyok fogyatékos meg semmi. Csak egyszerűen felk*r, hogy napi 20 órában itt egy ember, aki nem itt lakik, és akadályozza a jelenléte a napi teendőimet. Megsúgom, mindenki így lenne ezzel, csak most teszitek itt magatokat, mert nem ebben éltek. Normális kérdésnek indult, de egyszerűen muszáj ilyen stílusba átmennem, ébredjetek már fel, g*cire nem normális, hogy napi 20 órában egy idegen emberrel kell osztozkodni a lakáson, aki nem is lakik itt, ti meg engem hibáztattok.
2020. aug. 14. 21:24
 17/57 anonim ***** válasza:
32%
Akkor jelentsétek be ideiglenes lakcímmel. Probléma megoldva és már ott is lakik. Egyébként én is a párom családjával élek, szerencsére a szülei ÉS a tesója is jófejek, mindenki kedvel, és szívesen is vették hogy velük éljünk, amíg pénzt gyűjtünk. Ha a párom tesója így áskálódna ellenünk (szerencsére mint mondtan mindenki rendes), ne félj több oldalról is helyre lenne téve. :) Neked is az kellene. Míg a szüleidet nem zavarja (ismételten elmondom), neked semmi jogod bármibe is beleszólni.
2020. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
Ne hidd azt, hogy a szüleim engedik ide. Ők se támogatnák, hogy folyton itt legyen, csak mivel egész nap dolgoznak, nekik fogalmuk sincs, hogy itt mi van. Amúgy meg mi a f*ért kéne itt laknia, mikor van neki is családja, meg saját lakásuk? Nekem pl. hányingerem lenne attól, ha olyan emberrel kéne együtt élnem, aki nem a közvetlen családtagom, vagy párom. Ez van. Ez meg miért áskálódás ellenük, hogy felb*sz hogy nem tudok egyedül lenni végre, meg egész nap az idióta vihogásukat kell hallgatnom a szomszéd szobából? De nyilván engem kéne helyre rakni, igazad van.
2020. aug. 14. 21:41
 19/57 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, egészségtelen ahogy gondolkodsz. Amíg otthon laksz, járj el orvoshoz, szedj gyógyszert, hogy a szorongásod csökkenjen, amikor meg lehetőséged van rá, költözz el és élj egyedül..
2020. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
Inkább nekik kéne elköltözni 21 meg 23 évesen...
2020. aug. 14. 21:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!