Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá? Mit tennéte...

Mit szóltok hozzá? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A férjem minden alkalommal, ha sétálni, bringázni megyünk, minden jó nőt megnéz az utcán. De úgy, h látványosan utánuk fordul... Szerintem ez megalázó. Engem ez dühít és fáj is. 3éve vagyunk együtt, van egy kisgyerekünk is. Igaz, terhesség alatt felszedtem pár kilót (12), de mióta abbahagytam a szoptatást fogyózok, többet mozgok, és ment is le rólam, de ez nem megy pár nap alatt, vannak nálam jobb nők. Ismerősök azt mondták, h hűséget fogadott és nem vakságot, de nekem ettől a véleménytől feláll a szőr a hátamon. Szerintem aki szereti a másikat, az nem bámul másokat látványosan. Vagy nálatok is így van ez? A férjem amúgy nem is tagadja, h másokat is megnéz, bár először próbálta kendőzni, h a házakat nézte... Vajon szeret ő még engem? Vagy ez egy általános férfi viselkedés? Nálunk a szüleimnél én nem tapasztaltam sosem.
2010. aug. 4. 12:14
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
hát...én nem bámulnám meg, lehet h én vagyok az egyetlen, de én tanultam illemet, szerintem nem illik mást bámulni, főleg nem feltűnően, meg egyébként is, nekem CSAK a férjem van, még ha bukón viselkedik, akkor is.. :(
2010. aug. 4. 12:37
 22/40 anonim ***** válasza:
69%

Hölgyeim!


Saját önértékelési problémáik miatt ne a férfiakat vádolják!


A férfiak is ösztönlények. Ráadásul az evolúció a természetes kiválasztódás miatt évmilliók óta azt a feladatot adja az erős hímeknek, hogy a genetikai örökségüket minél több termékeny nősténybe juttassák el. Amikor a férfi hűséget fogad, ez ellen fogadja, és komoly, nehéz vállalást tesz ezzel.


Szerintem a hűség számonkérése mellett annak számonkérése, hogy ás nőre a férfi rá se nézzem, otrombaság. A férfi nem azért van, hogy a nő minden pillanatban jól érezze magát mellette. Nem ez az elsődleges feladata. Egy párkapcsolat interakció. Folyamatos adok és kapok. Nem pedig az egyik fél alárendeli magát a másiknak.


Ha a nőt zavarja a férfi ilyen viselkedése, akkor sok dolgot tehet. Választhat egy olyan ronda, kövér, lusta és minden egyéb szempontból negatív férfit, akiről majd azt gondolja, "ez már úgy sem kell másnak!" -és akkor nyugodt lehet, bárkire is csorgatja a nyálát az illető. Vagy akár megkeresheti magában azt a kisördögöt, aki miatt zavarja a férfi ilyen viselkedése. Mert az az ördög a nőben van. Neki kell agyon csapni.


Miért is ilyen kicsi az önbizalma? Miért rossz az önértékelése az ilyen nőnek? Nagyon egyszerű. A férfi, aki mellőle "nézelődik", az mellőle teszi ezt. Vagyis őt választotta. Minél jobb pasi az illető, a nőnek annál több oka lenne büszkének és elégedettnek lenni magával. Ha pedig közös gyerekük is van, még inkább tehetne így.


Ha e helyett ki akarja gyomlálni a férfiból a férfiasságot, annak két kimenete lehet:

1, Sikerül és ott fog állni egy olyan nem-férfival, akit soha nem választott volna a gyermekei leendő apjának anno.

2, Nem sikerül.

Ennek két al-esete is lehet:

2/a, A férfi otthagyja egy olyan nőért, aki valódi nő és tisztában van a saját értékeivel.

2/b, Állandó veszekedésekkel keserítik meg egymás életét folyamatosan.


Na most komolyan van aki erre vágyik???


A problémát annak kell megoldani, akinek fáj. Ha a kérdezőnek fáj a párja viselkedése, akkor nem a párját kell megváltoztatni. (amúgy sem menne...) Neki kell változtatni. Vagy elhagyja, vagy megtanul együtt élni ezzel. Ha például több lesz az önbizalma, nem fogja zavarni ez, ahogy sok nő van a világon, akiket nem zavar.


Másban keresni a saját problémánkat, annak a lehetséges megoldását egy kényelmesnek tetsző, de eleve kudarcra ítélt próbálkozás.


42/F


Ui.: És bocs az őszinteségért, tudom, hogy lesz, akinek ez nem segít, nekik nyugodtan lehet a "nem hasznos" gombra klikkelgetni, ez nem feltétlenül a választ minősíti. Ergo nekem nem fog fájni. :)

2010. aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Volt nekem egy tartósabb kapcsolatom, amég túl fiatalok voltunk ő is ezt csinálta, sőt volt hogy engem ölelt fogdosott és nézett más csaj és szólt hogy nézzem már milyen jó csaj, meg hasonlók. Aztán ahogy érettebb lett, nem csinálta ezt.

De tudom milyen érzés, én is megalázva éreztem magam. Mondtam is neki hogy ne csinálja, de nem használt.

Ez a hűséget esküdött nem vakságot..azért nem így kell érteni, mert oké ha nem vagy ott és megnézi, de ha te ott vagy akkor téged nézzen.

Beszéld meg vele, vagy mutasd meg neki ezt a kérdésedet.


18/L

2010. aug. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
46%

A 42-es úr tökéletesen megfogalmazta,grat.!

"Ha a kérdezőnek fáj a párja viselkedése, akkor nem a párját kell megváltoztatni. (amúgy sem menne...) Neki kell változtatni. Vagy elhagyja, vagy megtanul együtt élni ezzel."

Ez van sajnos.Eddig nem nézte a nőket?Miért pont most kezdett zavarni?

2010. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Mostani párom senkit nem vesz észre az utcán. Megy, néz maga elé, aztán amikor mondom neki, hogy "nézd már milyen jó felsője van annak a lánynak", csak kapkodja a fejét, majd megvonja a vállát. Nekem is vannak önértékelési problémáim, de takargatom előle, a férfiak kikészülnek az olyan nőktől, akik állandóan magukat kritizálják.

27/N

2010. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez általános férfi viselkedés. Az én férjem is elfelejti néha, hogy ott vagyok mellette, és úgy nézi meg a csinos nőket, hogy legszívesebben lelökném a járdáról. Ezzel szemben a férfi kollégáim nem forognak a nők után, ha együtt megyünk az utcán. Pedig rajtam nincs súlyfelesleg, kezdem elhinni mostanában, hogy jó nő vagyok, mert mindenki -nő és férfi -megjegyzi, hogy nagyon jól nézek ki, stb. Ez a hűséget fogadott vakságot nem dumát meg utálom, mert én sem csorgatom a nyálam az izmos, kockahasú pasik után. Mondjuk nem is sűrűn látok az utcán jó hapsikat :)
2010. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
nagyon rossz tud lenni, főleg egy gyerek után, néha az én önbizalmam is a béka széprésze alatt van......megleckéztetni meg tudod, úgy h Te is látványosan flörtölsz v megnézel egy izmos, sportos férfit, ettől garantálom h falra mászik és majd nem érti, h hogy lehetsz ilyen "pofátlan".....és akkor elmondhatod lazán, h megfogadtad a tanácsát és nem fogadsz te se vakságot!
2010. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Az én párom is megnéz nőket, bár nem fordul meg utánuk, de igazából nem is zavar.

Sajnos többször tapasztaltam, hogy velem szemben sétáló pár férfi tagja látványosan megbámult, amire a feleség elkezdett hisztériázni. Érdekes látvány, de megértettem a nőt, mert tényleg levetkőztetett a férfi a szemeivel. Volt olyan élményem is, hogy a bámuló férfi kedvese nekem támadt, s elhordott mindennek, mire felfogtam mi is történt. Én észre sem vettem hogy bámul, de a hölgy rám haragudott. Nem engem égetett le, hanem saját magát.

Én tudom hogy milyen adottságaim vannak, azt is tudom mit akarok, s tisztában vagyok azzal is hogy párkapcsolatban élek, amibe nem fér bele a harmadik.

Légy határozottabb. Te úgy vagy szép, ahogy vagy. Ha le akarsz adni néhány kilót akkor csakis magadért tedd! A párod megváltoztatni, rávenni dolgokra nem lehet. Azt vagy akarja, vagy nem. :) 30/N

2010. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
60%

A 42/F-nek 100%-ban igazat adok, pedig nö vagyok.

A férjed attól, hogy nézeget más nöket, még nem tesz semmi rosszat, egyszerüen csak látja a világot maga körül. AMIG úgy néz másokat, hogy nem titkolja elötted, addig nincs baj, akkor kezdhetsz aggódni, ha látszólag leszokik erröl - és csak titokban nézeget másokat, mert akkor nagy esélye van, hogy idövel nemcsak nézeget, hanem megszólit, randizik, stb, MERT a felesége errefelé terelgeti az ilyen tiltásokkal.

Tudod, mi 22 éve vagyunk hazasok, de még egyszer sem zavart, ha a férjem megnéz egy-egy csinos nöt, megjegyzi, hogy szép, jó alakja van, stb. Annak ellenére, hogy közel sincs manökenalakom, egy 53 évesen és 4 gyerek után nem is igazán lenne reális elvárás. Viszont velem él már 22 éve, szeretjük egymást, bizunk egymásban - és ilyen apróság miatt nem veszekszünk. Tudod, ez olyan, hogy lehet az egyik vagy másik nö tökéletes szépség, mégis egy idegen, én meg a társa vagyok hosszú idö óta jóban-rosszban, és ez sokkal többet számit, mint egy szép külsö.

2010. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
74%

a 47 éves férfi nagyon-nagyon jól megfogalmazta.tanuld meg elfogadni magadat,mert amíg te nem vagy elégedett magaddal addig a férjed sem lesz.lehetsz te plusz 10 kilóval is szuper szexi nő,csak azt kell hogy sugározd magadból!!!

a lányom 18 hós,rajtam is maradt még 5 kilo,de a párom sose mondja hogy dagadt vagyok.mert azt mutatom neki hogy jól érzem magam így (pedig azért néha szeretném hanem volna ez a plusz 5).hozzá teszem plusz 20 kiloval mentem szülni.és igen ,nem könnyű lefogyni.de nem is lehetetlen.de addig is amíg sikerül,legyen neked is több önbizalmad!!!!!

és te is mond el a véleményed a pasikról és persze a nőkről is .

2010. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!