Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miatt rossz ember lennék...

Ez miatt rossz ember lennék vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

A párommal és apukájával élek. Júliusban felutaztam anyumékhoz Pestre ott voltam 2 és fél hetet ami nem nagyon tetszett a páromnak, mondta hogy nyugodjan maradjak de láttam rajta hogy nem így gondolja.

Azért mentem fel hozzájuk mert régen láttam őket, és úgy volt hogy legközelebb szeptemberben találkozom velük. Viszont anyumék mennek nyaralni 2 hét múlva, a húgom asztmás és megkért hogyha legyek addig náluk. Csak 5 napról lenne szó... de a párom meg az apja tették a megjegyzésüket hogyha rajtam múlna 4 hetet is anyáméknál maradnék.

Ennyire baj ha jól érzem ott magamat? Tök hülyének érzem most magam... vagy túlreagálom?


2020. júl. 27. 18:45
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
80%
30: a férfi minden nap apuval van otthon!
2020. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
23%
Talán mert egy háztartásban élnek, jó eséllyel apu házában. Akkor ha a nő családjával élnének, ugyanez lenne az érv , ha a faszi az anyja szoknyáján ülne fél hónapokat, majd menne is vissza az anyjához?
2020. júl. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
18%
Mindjárt jönne a hurrogás hogy nem tud anyuról leszakadni..
2020. júl. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
67%
@33,34 Ki bántott téged? Nekünk elmondhatod! Beszólt valaki, hogy anyu szoknyáján ülsz?
2020. júl. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
34%
Akkor tisztázzuk: adott egy felnőtt ember aki a párjával él, lelép tizen-egynéhány napra. Eddig oké, belefér ha megdumálják a párjával. Majd megint lelép öt napra. Na innen érdekes hogy egy dolgozó (már ha nem kitartott) ember hogy tud húsz napokra lelépni a szüleihez. És hogy miért nem tudja ezt a párjával értelmesen megbeszélni. Mert ugye egy kapcsolat arról kéne hogy szóljon, hogy megbeszélik egymással a dolgokat: nem arról hogy csinálok amit akarok, és lecarom a párom mit szól hozzá. A másik érdekes kérdés: miért csicskul be egy felnőtt ember, miért nem lép egy szar kapcsolatból? Már ha igaz amit mond....
2020. júl. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
52%

35-re:

És mivel (néhány foglalkozást leszámítva, pl. tanárok) fiatal korban 20-25 nap szabadság jár egész évre, azért érdekes, hogy két és fél hetet (min. 10-12 nap szabi) eltölt a szüleivel, majd utána még 5 napot eltölt a szüleinél a húgával (min. 3 nap szabi, ha hétvége beleesik). Szóval a 20-25 nap szabadságából lazán kb. 15 napot most a szüleivel ill. húgával tölt, a párjától külön. És akkor nyilván karácsony és újév között is el fog menni a szüleihez, tehát ha szabin lesz, az se teljesen a párjával töltött idő lesz.

Mennyi szabadságot tölt a párjával? Alig 5 nap vagyis egy hét marad (ha feltételezzük, hogy ilyen-olyan intéznivalók miatt sosem kell szabit kivennie).


Hiába pontoznak le, meg hiába a kettős mérce ha a nő vagy a férfi van a szüleinél, nekem változatlanul az a véleményem, hogy irreális, hogy a nő az éves szabadságából ennyit tölt a szüleivel, és emiatt szükségképpen (a karácsony körüli napokat leszámítva) max. egy hét szabadsága marad a párjára.

Világosan látszik, hogy hiába élnek együtt a párjával, a kérdező még nem vált le a szüleiről, és nem érti meg, hogy neki már új családja van: ők ketten a párjával. És a szülei már egy másik család, akikhez látogatóba megy.


Itt a házimunka kapcsán kibukott, hogy eléggé ki van használva. Úgy tűnik tehát, hogy mindkét oldalról elég rossz a hozzáállás ehhez a kapcsolathoz. A férfi azt várja, hogy gyerekmódra kiszolgálja a párja, a nő meg gyerekszerepben akar maradni, és a szülein csüng. Lélekben mindkettő gyerek, egyik sem felnőtt.

2020. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
43%
En pl itthonról dolgozom... Eppen ulhetnek a bahamakon is😅
2020. júl. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett azóta?
2020. aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!