Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a sértődés, amiért nem...

Jogos a sértődés, amiért nem vigyáztam rá? Írnátok neki?

Figyelt kérdés

Unokatesómnak van két (nagytestű) kutyája, akiket imád, gyerekeinek tekinti őket és általában viszi mindenhova őket magával. Mivel nem dolgozik, velük van kb egész nap. Ezzel nincs is gond szerintem, inkább ez legyen, minthogy verje, bántsa őket. Az utóbbi fél évben 2-szer megkért, hogy vigyázzak már rájuk, ezek ilyen 3-4 napok voltak maximum. És nagyon elfáradtam... Én is itthon vagyok, és mondta, hogy akkor csináljam azt, hogy elmegyek a házához reggel kocsival, hazasétálok onnan a két kutyával, itt vannak egész nap, majd este vissza. Mellé még napközben sétáljak velük legalább 15 km-t.

Nekem van 3 cicám, akik ki nem állhatják a kutyákat (nem csak őket, semmit). Ki-bejárkálnak, hozzá vannak szokva, hogyha az ajtónál állnak, valaki kiengedi őket. Ahhoz nincsenek, hogyha kimennek, akkor két 40 kg-os kutya elkezdi őket kergetni... Mert ez van, unokatesóm meg legyint, hogy "majd elszaladnak úgyis". De az én macskáim ne meneküljenek a saját otthonukból... Már ez is bosszantott, utána az, hogy de engedjem be őket a házba is. Ő sosem engedi be őket, be sem mehetnek. Kinti kutyák, séták alkalmával is a létező összes csatornába, pocsolyába belementek és megvan az a tipikus kutyaszaguk. Nálunk lent minden fehér/vajszínű, szóval gondolhatjátok... Ez így egésznapos elfoglaltság, 150%-on figyelnem kell rájuk, nagyon elfáradok. Plusz ez, hogy a melegben sétáljak húsz kilométereket, mert különben felássák a kertet...


Most elutazott két hétre, és előtte megkért, hogy vigyázzak már rájuk. Akkor még azt mondtam, hogy átgondolom, de sok kedvem nem volt hozzá. Közben a barátom talált egy last minute utat, első közös nyaralásunk és írtam unokatesómnak, hogy inkább kérjen meg mást most, mert elutazunk mi is. Teljesen normálisan írtam, erre annyi válasz jött, hogy "valahogy érezte, hogy ez lesz". Arra nem válaszoltam, majd 2 nap múlva megint írt, hogy neki ez rosszul esett nagyon és hogy ő egyáltalán nem tehernek éli meg a kutyáit, nem érti, hogy én miért és hogy ha én kértem volna, hogy vigyázzon a cicákra, ő szónélkül segít. Ezt már meg sem nyitottam, aztán írt megint (még aznap), hogy de ettől függetlenül ő nem haragszik rám, majd este ismét, hogy ez neki akkor is rosszul esik. Aztán a következő nap, hogy már nem is kell reagáljak semmit, nincs rá szükség. Jó, gondoltam befejezi, de most egy barátnőmmel üzenget... Meg mástól is hallottam vissza, hogy most akkor én vagyok az ellenség, mert lehordott mindennek, amiért nem vigyázok a kutyákra. Úgy, hogy még nagyban nyaral. Előre félek mi lesz, amikor hazaér.


Nem akartam neki válaszolni, mert elhiszem, hogy neki a kutyái a legfontosabbak, de nekem már pár napot vigyázni rájuk is teher volt. Összehasonlítani őket macskákkal hülyeség, mert a macskáim egész nap alszanak, maximum annyi a gond velük, hogy hangosan nyávognak, ha nincs kint nekik friss ropi.

A párom szerint hagyjam, most elindít egy lejárató-kampányt, utána talál mást, akit kibeszélhet. Csak ez meg annyira rosszul esik, mert korábban tényleg szívesen segítettem neki, most meg kibeszél másoknak.


2020. júl. 24. 08:12
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Elmondtam, hogy elutazunk. Ő jött utána azzal, hogy ezt mennyire nem érti/nem fogadja el, és hogy csalódott.

Azért nem akarnék visszaírni, mert belemennénk egy felesleges sárdobálásba, és nagyon mocskos szájú, nincs kedvem a vitákhoz, fenyegetésekhez. Meg könyörgöm, fél napig nem válaszoltam, erre jön a zsarolás, hogy már nincs is szükség arra, hogy reagáljak bármit. Ez milyen felfogás?

2020. júl. 24. 12:57
 22/26 anonim ***** válasza:
88%
ő szokott neked segíteni?
2020. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Rázd,koptasd le. Mérgező emberek.
2020. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
Azért az érdekes hogy te ezt nem teszed meg érte, de gondolom a te macskáidat vállalja el valaki ha te utazgatsz igaz?Vagy addig éheznek? Meg ha otthon ülsz miből van pénzed utazgatni? Te is kitartott nő vagy?
2020. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, Utolsó, de ahhoz aztán semmi közöd nincsen, hogy nekem honnan, miből van pénzem! TAJ számom, lakcímem esetleg nem érdekel?! Azért álljunk már meg egy szóra...


Sosem voltak rábízva a cicák (nem is kértem volna meg soha). Általában a barátom van velük, amikor én utazom (ő nem annyira szeret menni, 2 év után ez az első közös utunk). Most anyukám lett megkérve, mivel benne megbízunk mind a ketten 100%-ra. De szerintem a cicákkal fele annyi baj, elfoglaltság nincs, mint a két kutyával. Nekik igazából annyi elég, ha valaki reggel és este megeteti őket, esténként kicseréli az almot nekik és esetleg kicsit átfésüli a szőrüket, simogatja őket. Nem kell nonstop figyelni rájuk, mert különben elkezdenek ásni/kaparni az üvegajtót, nem kell velük tizen, huszon km-eket sétálni, nem igényelnek minimum 12 órás felügyeletet!


Ő annyit "segített" néha, hogyha lejött hozzánk kocsival és mentünk valahová (pl enni egy sütit, vagy vásárolni), akkor az ő autójával mentünk. De ezeket is visszakapta mindig, mert ha bulizni ment, akkor én vittem/én mentem érte (hajnal 3-4-kor), sokszor felhívott, hogy vigyem el ide-oda, mert ő most mosott kocsit és nem akarja, hogy megint koszos legyen, vagy hogy városon belül sokat fogyaszt a kocsija és nem akarja elővenni.

2020. júl. 25. 16:29
 26/26 anonim ***** válasza:
Ha nem, akkor nem.Nem is értem, hogy mit nem ért ezen az unokatesód.Vagy már rádszokott teljesen? Ez van, ha egyszer az életben segítő kezet nyújt az ember valakinek. Soha nem tudja levakarni utána őket.
2020. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!