Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a sértődés, amiért nem...

Jogos a sértődés, amiért nem vigyáztam rá? Írnátok neki?

Figyelt kérdés

Unokatesómnak van két (nagytestű) kutyája, akiket imád, gyerekeinek tekinti őket és általában viszi mindenhova őket magával. Mivel nem dolgozik, velük van kb egész nap. Ezzel nincs is gond szerintem, inkább ez legyen, minthogy verje, bántsa őket. Az utóbbi fél évben 2-szer megkért, hogy vigyázzak már rájuk, ezek ilyen 3-4 napok voltak maximum. És nagyon elfáradtam... Én is itthon vagyok, és mondta, hogy akkor csináljam azt, hogy elmegyek a házához reggel kocsival, hazasétálok onnan a két kutyával, itt vannak egész nap, majd este vissza. Mellé még napközben sétáljak velük legalább 15 km-t.

Nekem van 3 cicám, akik ki nem állhatják a kutyákat (nem csak őket, semmit). Ki-bejárkálnak, hozzá vannak szokva, hogyha az ajtónál állnak, valaki kiengedi őket. Ahhoz nincsenek, hogyha kimennek, akkor két 40 kg-os kutya elkezdi őket kergetni... Mert ez van, unokatesóm meg legyint, hogy "majd elszaladnak úgyis". De az én macskáim ne meneküljenek a saját otthonukból... Már ez is bosszantott, utána az, hogy de engedjem be őket a házba is. Ő sosem engedi be őket, be sem mehetnek. Kinti kutyák, séták alkalmával is a létező összes csatornába, pocsolyába belementek és megvan az a tipikus kutyaszaguk. Nálunk lent minden fehér/vajszínű, szóval gondolhatjátok... Ez így egésznapos elfoglaltság, 150%-on figyelnem kell rájuk, nagyon elfáradok. Plusz ez, hogy a melegben sétáljak húsz kilométereket, mert különben felássák a kertet...


Most elutazott két hétre, és előtte megkért, hogy vigyázzak már rájuk. Akkor még azt mondtam, hogy átgondolom, de sok kedvem nem volt hozzá. Közben a barátom talált egy last minute utat, első közös nyaralásunk és írtam unokatesómnak, hogy inkább kérjen meg mást most, mert elutazunk mi is. Teljesen normálisan írtam, erre annyi válasz jött, hogy "valahogy érezte, hogy ez lesz". Arra nem válaszoltam, majd 2 nap múlva megint írt, hogy neki ez rosszul esett nagyon és hogy ő egyáltalán nem tehernek éli meg a kutyáit, nem érti, hogy én miért és hogy ha én kértem volna, hogy vigyázzon a cicákra, ő szónélkül segít. Ezt már meg sem nyitottam, aztán írt megint (még aznap), hogy de ettől függetlenül ő nem haragszik rám, majd este ismét, hogy ez neki akkor is rosszul esik. Aztán a következő nap, hogy már nem is kell reagáljak semmit, nincs rá szükség. Jó, gondoltam befejezi, de most egy barátnőmmel üzenget... Meg mástól is hallottam vissza, hogy most akkor én vagyok az ellenség, mert lehordott mindennek, amiért nem vigyázok a kutyákra. Úgy, hogy még nagyban nyaral. Előre félek mi lesz, amikor hazaér.


Nem akartam neki válaszolni, mert elhiszem, hogy neki a kutyái a legfontosabbak, de nekem már pár napot vigyázni rájuk is teher volt. Összehasonlítani őket macskákkal hülyeség, mert a macskáim egész nap alszanak, maximum annyi a gond velük, hogy hangosan nyávognak, ha nincs kint nekik friss ropi.

A párom szerint hagyjam, most elindít egy lejárató-kampányt, utána talál mást, akit kibeszélhet. Csak ez meg annyira rosszul esik, mert korábban tényleg szívesen segítettem neki, most meg kibeszél másoknak.


2020. júl. 24. 08:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Én leírnám neki, hogy vigyáztál rájuk és olyan teher, amit nem szeretnél vállalni. Ha ezt nem érti meg az ő baja.
2020. júl. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
A múltkori kérdésednél is leírtuk már vagy százszor, hogy küld el ezt a csajt a pitsába. De ha nem hát nem, akkor szenvedj.
2020. júl. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos a sértődés.

"hogy ő egyáltalán nem tehernek éli meg a kutyáit,"

Oké,de másnak attól még teher lehet.


"Írnátok neki?"

Hogyan írjunk neki?

2020. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

Nekem volt egy hasonló esetem, amikor egy kutyás ismerősömnek nem akartam úgy segíteni a költözésben, hogy elvittem volna az autómmal, de a kutyát nem akartam vinni. Nálam nem lehet se gyerek, se állat az autóban, és kutyával nem lehet bútorokat cipelni.

Ő meg kutya nélkül nem hajlandó még csak boltba sem menni.

Azóta én úgy vagyok vele, hogy messze elkerülöm a kutyásokat, mert annyira beteg módon bele tudnak hülyülni az állataiba, hogy az már fárasztó.

Ha tud etetni két 40 kilós állatot, akkor vigye őket panzióba, vagy vigye magával, vagy ne menjen sehova.

Nekem már az is furcsa, hogy így átvetted tőle az állatokat, én biztos nem vállaltam volna őket még úgy sem, hogy odamegyek hozzá. Nekem ez sok, ennyire ne telepedjen rá más az életemre, főleg ne kutyákkal.

2020. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Az unokatesód nagyon pofátlan. Nem tudom, hogy még is hogy várhatja el, hogy 15-20 km-es sétákra vidd a kutyáit, meg minden. Meg aztán ott vannak a macskáid, az ő otthonuk, ha ők nem bírják a kutyákat, akkor nem kell az ő rovásukra odavinni kettőt.


Én szerintem egyszer se vállaltam volna el a kutyáit. Mármint, én nagyon szeretem a kutyákat, nekem is van kettő, de ők pl. nem igényelnek napi 15 km sétát. Szóval nem tudom, nekem más kutyáját főleg nem lenne kedvem sétáltatni ennyit, más dolgom is van, mint más kutyájával foglalkozni egész nap. Meg ez a "ő egyáltalán nem tehernek éli meg a kutyáit, nem érti". Ez aranyos. Baj is lenne, ha valaki a saját háziállatát tehernek élné meg. De ez nem jelenti azt, hogy mindenki örömmel fog az ő állataival foglalkozni. Én is, a saját kutyáimat természetesen nem tehernek élem meg, de ez nem jelenti azt, hogy ha más megkérne, hogy vigyázzak a kutyájára, az nem lenne teher számomra. :D És elfogadom azt, hogy valaki számára az én kutyám teher. Meg ha valakire rábíznám őket, nem mondanám meg nekik azt, hogy legalább napi 10 km séta. Napi fél óra séta elég lenne, pár napot kibírnak így is, ők nem ássák fel a kertet amúgy se. De egy hatalmas mozgásigényű kutyát, aki séta nélkül felásná a kertet, azt én nem is bíznám rá ismerősömre. Túl nagy szívesség az ilyen, szerintem pofátlanság.


Szerintem írj neki. Írd meg, hogy neked ez a pár nap nagy teher, egyszerűen nem bírsz velük sétálni ennyit, pláne ilyen melegben. Ha meg ő ezt nem érti meg, az ő baja, mert nem jogosan haragszik.

2020. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Úgy van vele, hogy nem dolgozom, ráérek. Ezt már többször mondta is (akár mással kapcsolatban, ha mondtam, hogy nem érek rá/nem megyek). Hogy miért nem, úgysem csinálok semmit.


Nem nyaralás közben szóltam neki, akkor még itthon volt. Írt, hogy akkor vállalom-e (mivel előzőleg azt mondtam, hogy még átgondolom). Akkor mondtam, hogy bocsi, de nem, mert mi is utazunk. Ezután jöttek a megjegyzések, üzenetáradatok.

A párom erre nem direkt szervezett rá, ő nem is tudta, hogy jönnének a kutyák.

2020. júl. 24. 10:07
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz a saját időddel. És nem kell mentegetőzni és magyarázkodni. Egyszerűen csak nem tudod vállalni és pont.
2020. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

durva, hogy még próbál érzelmileg zsarolni...

én annyira se lennék pofátlan, hogy mástól elvárjak ennyi mindent magamért, az állatomért...ő segít neked valamit bármiben amúgy?

2020. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%

Mindketten hülyék vagytok.



Te miért nem tudsz egyenes gerinces lenni és elmondani miért nem akarod vállalni a kutyákat? Miért nem tudsz válaszolni az üzenetekre,ahelyett,hogy sunyi mód nem reagálsz? Ez a leggyávább reakció szerintem..


Az unokatesód meg szimplán hülyének néz és ingyen kihasznál.

2020. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Tesómnak lovai vannak, ha elmegy nyaralni és nem vállalom a napi ganajozást, etetést, itatást, akkor mocsok vagyok, hiszen neki ez nem teher minden nap...?
2020. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!