Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a sértődés, amiért nem...

Jogos a sértődés, amiért nem vigyáztam rá? Írnátok neki?

Figyelt kérdés

Unokatesómnak van két (nagytestű) kutyája, akiket imád, gyerekeinek tekinti őket és általában viszi mindenhova őket magával. Mivel nem dolgozik, velük van kb egész nap. Ezzel nincs is gond szerintem, inkább ez legyen, minthogy verje, bántsa őket. Az utóbbi fél évben 2-szer megkért, hogy vigyázzak már rájuk, ezek ilyen 3-4 napok voltak maximum. És nagyon elfáradtam... Én is itthon vagyok, és mondta, hogy akkor csináljam azt, hogy elmegyek a házához reggel kocsival, hazasétálok onnan a két kutyával, itt vannak egész nap, majd este vissza. Mellé még napközben sétáljak velük legalább 15 km-t.

Nekem van 3 cicám, akik ki nem állhatják a kutyákat (nem csak őket, semmit). Ki-bejárkálnak, hozzá vannak szokva, hogyha az ajtónál állnak, valaki kiengedi őket. Ahhoz nincsenek, hogyha kimennek, akkor két 40 kg-os kutya elkezdi őket kergetni... Mert ez van, unokatesóm meg legyint, hogy "majd elszaladnak úgyis". De az én macskáim ne meneküljenek a saját otthonukból... Már ez is bosszantott, utána az, hogy de engedjem be őket a házba is. Ő sosem engedi be őket, be sem mehetnek. Kinti kutyák, séták alkalmával is a létező összes csatornába, pocsolyába belementek és megvan az a tipikus kutyaszaguk. Nálunk lent minden fehér/vajszínű, szóval gondolhatjátok... Ez így egésznapos elfoglaltság, 150%-on figyelnem kell rájuk, nagyon elfáradok. Plusz ez, hogy a melegben sétáljak húsz kilométereket, mert különben felássák a kertet...


Most elutazott két hétre, és előtte megkért, hogy vigyázzak már rájuk. Akkor még azt mondtam, hogy átgondolom, de sok kedvem nem volt hozzá. Közben a barátom talált egy last minute utat, első közös nyaralásunk és írtam unokatesómnak, hogy inkább kérjen meg mást most, mert elutazunk mi is. Teljesen normálisan írtam, erre annyi válasz jött, hogy "valahogy érezte, hogy ez lesz". Arra nem válaszoltam, majd 2 nap múlva megint írt, hogy neki ez rosszul esett nagyon és hogy ő egyáltalán nem tehernek éli meg a kutyáit, nem érti, hogy én miért és hogy ha én kértem volna, hogy vigyázzon a cicákra, ő szónélkül segít. Ezt már meg sem nyitottam, aztán írt megint (még aznap), hogy de ettől függetlenül ő nem haragszik rám, majd este ismét, hogy ez neki akkor is rosszul esik. Aztán a következő nap, hogy már nem is kell reagáljak semmit, nincs rá szükség. Jó, gondoltam befejezi, de most egy barátnőmmel üzenget... Meg mástól is hallottam vissza, hogy most akkor én vagyok az ellenség, mert lehordott mindennek, amiért nem vigyázok a kutyákra. Úgy, hogy még nagyban nyaral. Előre félek mi lesz, amikor hazaér.


Nem akartam neki válaszolni, mert elhiszem, hogy neki a kutyái a legfontosabbak, de nekem már pár napot vigyázni rájuk is teher volt. Összehasonlítani őket macskákkal hülyeség, mert a macskáim egész nap alszanak, maximum annyi a gond velük, hogy hangosan nyávognak, ha nincs kint nekik friss ropi.

A párom szerint hagyjam, most elindít egy lejárató-kampányt, utána talál mást, akit kibeszélhet. Csak ez meg annyira rosszul esik, mert korábban tényleg szívesen segítettem neki, most meg kibeszél másoknak.


2020. júl. 24. 08:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jogos, nem várhatja el, hogy te ugyanúgy bánj az állatokkal, hogy 15-20 km-es túrákra menj, csak azért, mert a kutyák ehhez van szokva. Arról nem is beszélve, hogy a lakásba beengedni őket sem kötelességed. Neki ez egy kényelmes megoldás, mert ő el tud utazni, a kutyáiról anyit kell gondoskodnia, hogy lepasszolja neked és még elvárásai is vannak. Hát ez így azért nem olyan kerek, akkor adja be őket panzióba vagy olyan utazást szervezzen, ahova viheti magával őket, ha már gyerekeiként szereti őket.


Az meg, hogy igazából emiatt most még lelkileg is vegzál, hogy érezd rosszul magad, hát ezt már végképp engedd el és érezzétek jól magatokat a nyaraláson:)

2020. júl. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Párodnak van igaza és legalább most már nem fog jönni a kutyáival.
2020. júl. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

hogy ő egyáltalán nem tehernek éli meg a kutyát

Nah aki ilyet mind túl inteligens nem lehet mert attól h o ezt érzi másnak meg nem kell az o kutyait imadni.

Én írnék neki egy hasonló levelet amit ide írtál és ezzel lezártnak tekintenek az egészet ha elfogadja ok ha nem nem kell erőltetni a kapcsolatot.

2020. júl. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora bunkó az unokatesód..
2020. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért nehogy már te ne mehess sehova mert az ő kutyáira kell vigyázni...

Oldja meg másképp, kérjen meg olyat akinek van szabadideje és nincs macskája.

2020. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
3%
Ha te igent mondtál a kutyák felügyeletére akkor állni kell a sarat. Nem még elutazni.Kifogást keresni, hogy miért nem vigyázol rájuk.Összebalhézás miatt találta ki az utazást a barátod?Nincs annál rosszabb, amikor a nyaralás közben derül ki a probléma.Megbízott benned, mint családtagnak.Ez csalódást okozott neki.Semmi nem lehet olyan fontos, hogy elveszítsük az emberi tartásunkat.
2020. júl. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
8%
Miért nem az elején mondtad, hogy nem? Keressen más vigyázót.
2020. júl. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Persze majd lemondom a saját nyaralásom, hogy a kutyáira vigyázzak... de milyen aranyos indok ez, hogy neki nem teher a saját kutyáira vigyázni. Majd én is rásózom a gyereket a szomszédra hetekre és ártatlanul pillázok rá, hogy hát nekem ő nem teher, magának hogy lehet az? 🤩 amúgy nem te kérdezted pár hónapja, hogy mit tegyél, mert állandóan nálad rohad az unokatesód a két kutyájával és terrorban tartja a macskákat? Látom azóta máshogy próbál meg terrorizálni.
2020. júl. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%
6-7 ti nem tudtok olvasni? Az elején elmondta, hogy nem vállalja őket, nem a nyaralás közben.
2020. júl. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy megkér, a kutyapanzió baromi drága... Én tuti nem vállalnám ilyen feltételekkel.
2020. júl. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!