Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy ne...

Hogy mondjam meg, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy sógornőm (akit egyébként imádok), aki otthon van a 6 hónapos gyerekkel. Tesóm dolgozik, így ő nem annyira ér rá.

A sógornőm viszont látványosan nem tud magával mit kezdeni.


Imádom a gyereket is, nagyon örülök amikor látom, de van egy határ.

Újabban sógornőm rászokott arra, hogy hétvégente programot szervez, ami az ő dolga, mindaddig, amíg nem nekem kellene vigyáznom a gyerekre.


Anyu sokat dolgozik, sokszor hétvégén is, így ő nem mindig tudja bevállalni. A másik nagymama már nyugdíjas, ő sűrűbben kiveszi a részét az unokázásból.


Az első pár hónapban kb kéthetente beugrottak amikor erre jártak, azt leredukáltam, mert nekünk is van programunk vagy csak szeretek csendben itthon lenni.


Most hívott, hogy szombaton elmennének kikapcsolódni és mit szólnék ahhoz, ha áthoznák a gyereket. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de nem érek rá (tényleg nem). Aztán kérdezte, hogy 2 hét múlva mi a helyzet, mert akkor is mennének el. Akkor elmagyaráztam neki, hogy bár imádom az unokahúgomat, de nekem miért nincsen gyerekem.


Hallottam a hangján, hogy megsértődött. Azóta én érzem magam rosszul, holott tudom, hogy nekem van igazam.


Hogy tudnám megértetni vele, hogy kéthavonta itthagyhatják felőlem 1 napra, de azért hetente kíméljen már meg? Nem akarok sértődést, nagyon szeretem őket, de na...


2019. okt. 4. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, szerintem te mindent megtettél már. Ne pörögj ezen, ha nem értette meg, amit mondtál, nem tudsz többet tenni. Ha még akarod neki árnyalni a témát, mondd pontosan azt, amit írtál. Hogy kéthavonta egy napot vállalsz. Szerintem ez is óriási segítség. Mindenkinek jobb a tiszta helyzet.
2019. okt. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak azért (is) zavar, mert úgy érzem, mintha emiatt távolodnánk el egymástól és azt nem szeretném. Amióta megvan a gyerek, azóta a sógornőm nagyon fura lett.
2019. okt. 4. 10:50
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Mivel nem bírom a gyerekeket,soha nem is vállaltam be még 5 percet se senkivel,nem érdekelt kinek a gyereke.Ha ez miatt távolodik,hát csak hajrá,minél messzebb... Nem kell csinálni semmit.
2019. okt. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én sem bírom a gyerekeket, de vele elvagyok, mert "muszáj" bírnom, hiszen innentől az életem része lett. Meg tényleg jófej kisgyerek, általában mosolyog és nevet, szóval nincs vele úgymond sok baj.


Csak azért nem szeretnék olyan sűrűn babázni, mert akkor ennyi erővel lenne sajátom is.


De ezt pl.elmondtam neki is, a tesómnak is. Sőt! A tesóm elmagyarázta ezt a feleségének is, de valamièrt néha elfelejtődik az infó.

2019. okt. 4. 11:03
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
El ne kezdd neki magyarázni a bizonyítványod, mert akkor minden marad a régiben, plusz még sértődékeny is lesz. Ne érezd rosszul magad, és ne vállald csak ritkábban.
2019. okt. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gondolom a másik nagymama is mond néha nemet, akkor jönnék én a képbe vagy anyu.

Csak anyunál sem értem hogy várhatják el sokszor, mert van, amikor annyi melója van, hogy szombaton is csinálnia kell (tudnak róla) és akkor kitalálja, hogy vasárnap 8-ra odavinnék neki a gyereket.

Mondjuk általában ő is ilyenkor nemet mond, de nekem pl. így eszembe nem jutna megkérdezni.


Az is fura, hogy hogy megváltozott, mert eddig ő volt kiakadva az ilyen emberektől.

2019. okt. 4. 11:47
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Szülés utáni depresszió ? Látványosan unatkozik.

Megértelek, ha nem akarnék gyereket a másét sem akarnám, de.. próbálj neki programot szervezni a gyerekkel. Sok helyen van kisgyerekeseknek mondókázó, baba mama klub, sőt, még torna is. Ezeket javasold neki, vagy ha módodban áll, és van kedved, időd, keress neki ilyen jellegű programokat, valami csak felkelti az érdeklődését.

2019. okt. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem lépj sorompóba és most pár hónapig egyáltalán ne vállald el a gyereket. És ne magyarázkodj, csak annyit mondj, hogy nem vállalod. Most szombaton sem és két hét múlva sem. És ne érdekeljen, hogy ő programot csinált maguknak, meg elmennének valahova meg mit tudom én.


Ritka pofátlan és önző a sógornőd, és nagy hiba, hogy a férje partner ebben.

Ha megsértődik, ne törődj vele. Nem vagy a jóindulatára ráutalva, egyébként is egy ilyen önző nő úgyse segítene téged soha semmiben.

2019. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Savlekotő ***** válasza:
100%
Ha valaki szül,akkor vállalja h a seggén marad egy ideig,mert nem mindenki ingyen felvigyázó. Meg lehet sértődni,meg fröcsögni másra attól az még az ő gyereke nem a tiéd,mi az h minden hétvégén más nyakára löki,akkor ne szüljön ha még programozna inkább...
2019. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen anyákat nem értem. Ha születik egy gyerekem, azt én kell hogy gondozzam és vigyázzak rá, nem pedig mindig valakinek a nyakába varrni mert nekem mehetnékem van. Meg ha szervezek is valami programot akkor olyasmit szervezek ahova a gyerkőc is jöhet velem meg apával. Az megint más ha pl valahol időpontja van az embernek, orvos vagy valamilyen hivatali ügyet kell intézni.

Szerintem nagyon is jól tetted, hogy nem válaltad. A hétvége neked is jár,még ha nincs is szervezett programod. És teljesen felesleges magyarázkodni a sógornődnek, ő kell, hogy észre vegye mennyire p.fátlan a viselkedése

2019. okt. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!