Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megelőzni a válást?

Hogyan lehet megelőzni a válást?

Figyelt kérdés

Pár napja volt egy népszerű kérdés, hogy miért van annyi válás?

Én arra vagyok kiváncsi hogyan lehet megelőzni a válást? 26 éves nő vagyok és érdekel, hogyan lehet olyan kapcsolatom a jegyesemmel ami halálig tartó, boldog, nyugodt. Mit tehet egy nő hogy jó feleség legyen aki mellett nem kérdéses ottmaradni?


2020. júl. 17. 10:29
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
48%
+ Fontos!!! Nem parázni a szakítástól!!!
2020. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
35%

1. Önismeret és a másik fél megismerése. Beszélnie kell a vágyairól, önmagáról, hogy tudd, mit is kell kielégítened. Ugyanez igaz rád is.


2. Érdemes beszélni olyan emberekkel, akiknek jól működik a házassága. Olyanokkal is, akiknek nem. Az okos ember, amennyire csak tud, más kárán tanul.


3. Élni és élni hagyni.


4. Megérteni, hogy bár élni és élni hagyni, és a házasság, egy szövetség, egy szentség, kellenek a szabályok. A szabályok mibenlétét, okát is meg kell érteni. Illetve ezek alkalmazását is.


5. Fontos, hogy az !!!!!értelmi képesség!!!!, a mindennapi kommunikáció, a kreativitás miatt is. Például, sokan panaszkodnak az anyagiakra, mert ez miatt nem tudnak kikapcsolódni, stb. Pedig nem kell ahhoz sok pénz, hogy jól érezzétek magatokat!


6. Fontos a pozitív, a megoldásokban való gondolkodás!


7. Érdemes előre is gondolkodni! Mi lesz ha? Helyzetismeret, helyzetkezelés.


8. Nagyon bele kell menni a gyerekvállalás témába, ha aktuális lesz. Nagyon bele kell menni a pénzügyekbe, a mindennapi kommunikációba, a hétköznapi teendők mibenlétébe (napirend tervezés, főzés, takarítás, stb.), szexualitásba, intimitásba mint témába, egészségmegőrzésbe. Érdemes, minél több helyről informálódni, kritikusnak lenni.

Amiket felsoroltam, alappillérek.


Tény, nem vagyok házas, de érdemes a fentiekre odafigyelni. Magamból indulok ki. :)

2020. júl. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

CSOK felvétele esetén 10 évig biztos nem válhattok el, különben anyagi csőd lesz.

Ma magyaroknak ez az első.

2020. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!