Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megelőzni a válást?

Hogyan lehet megelőzni a válást?

Figyelt kérdés

Pár napja volt egy népszerű kérdés, hogy miért van annyi válás?

Én arra vagyok kiváncsi hogyan lehet megelőzni a válást? 26 éves nő vagyok és érdekel, hogyan lehet olyan kapcsolatom a jegyesemmel ami halálig tartó, boldog, nyugodt. Mit tehet egy nő hogy jó feleség legyen aki mellett nem kérdéses ottmaradni?


2020. júl. 17. 10:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
70%
A válást egy dolog előzi meg tutira: ha nem házasodsz. Minden más lutri, hisz idővel mindenki változik, a körülmények is...
2020. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
52%

1., Mind a ketten együtt akarjatok élni

2., Mind a ketten naponta karban tartsátok a kapcsolatot legalább néhány jó szóval

3., Jól kiegészítsétek egymást

4., A konfliktusokat tudjátok kompromisszummal lezárni

5., Mindig tiszta legyen, hogy adott feladat elvégzése kinek a dolga (nálunk ez nagyon dinamikus, de ha én csinálom az ebédet, a kedvesem ne menjen oda megsózni, ha nem kérem)

6., Amikor egy-egy konfliktust nem tudtok békésen megoldani legyen rítus a békülésre (pl békülős szex)

2020. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
54%
Számomra a szeretet amellett, hogy érzés, idővel átalakul döntéssé is. Elmúlnak a mély érzések, de dönthetek a szeretet mellett, megtalálhatom a másikban azt, amit szeretni tudok, újra és újra. Az ember sokat változik, nem ugyanolyan lesz a másik, mint 20 éve és te sem olyan leszel. Ezt el kell tudni fogadni. Ha az értékrend alappillére az elköteleződés a másik iránt, az egymás szolgálata (itt nem kihasználást, megalázkodást értek) akkor nem lesz gond. De ne a romantikus filmekre alapozz, azok sokat rontanak a hozzáálláson. :) Sok sikert! (én 28 vagyok, 3 éve gyakorlom a házasság művészetét, sok tanulnivaló áll még előttem)
2020. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
53%

Ami még fontos lehet, ha már vannak gyerekek is, a _kettesben_ eltöltött, minőségi idő.

Irányadóként szokták mondani, hogy kb. napi fél óra, heti egy este, havi egy nap, évente egy hét - szigorúan kettesben, szülők, gyerekek és barátok nélkül.

2020. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
50%

Nem nagyon értek egyet pár leírt dologgal.


- Ne hidd azt, hogy tudsz bármit is tenni, hogy veled maradjon a férjed. Saját akarata is van, és tehetsz mindent jól, lehet, hogy kiszeret belőled. Az ő felelőssége is a házasságotok minősége.


- Ne legyen ott a fejedben, hogy te nő vagy, ő meg férfi. Mert ebből jönnek az én vs te viták, meg kommunikáció helyett a gyakorira kiírt kérdések. Hogy te nem értesz meg, mert nő vagyok, és egy idegen nő az utcáról jobban megért, mert ugyanaz a nemi szervünk... nem, ti egy egység vagytok.


- A szabadidő együtt töltéssel nagyon nem értek egyet. Itt bejön az, hogy olyan embert keress, akivel minél jobban összeilletek, hogy minél kevesebb kompromisszumot kelljen kötni, mert egy idő után az ember töke tele van, hogy nem tud a saját dolgaival foglalkozni.


Sok ilyen "a másik kedvéért" párt ismerek, az érdektelen fél hátulról bökdösi a másikat, hogy "menjünk mááár" ahelyett, hogy azalatt csinált volna valamit, ami őt érdekli, és mindketten elégedetten, feltöltődve találkoztak volna a nap végén.


Minél nagyobb egyetértés, minél kevesebb kompromisszum. Sokkal jobb az, aki izgatottan elmegy veled X helyre, mint valaki, aki a te kedvedért csinálja. Elég a szexben belegondolni, hogy kérsz olyat, amit a másik nem szeret, csak a kedvedért unottan megteszi. Elég lélekromboló.


Szerintem a kompromisszum egy bizonyos szintig a másik megváltoztatása. Ha én itthon szeretnék olvasni, de a másik kedvéért el KELL mennem egy kiállításra, ahova nem mennék, mert nem én vagyok, akkor máris meg lettem változtatva.


És akkor itt jön az, hogy ez hogy látszik meg rajtam. Vagy kimondom, hogy szerintem ami téged érdekel, azzal én nem akarom pazarolni az időmet, amiből sértődés lesz, vagy eljátszom, hogy de jó, hogy itt lehetek ezen a helyen, ami nem érdekel, és akkor meg bennem gyűlik a keserűség, és őszinte sem lehetek.

2020. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
49%

Nem olvastam el a többi választ szóval bocsi ha ismétlek.

Szerintem egy kívülről teljesen jónak kinéző házasságban is lehetnek problémák és ha úgy van ott is lehet megcsalás ami a legtöbb esetben válást eredményez.

2020. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
59%
Önismeret, önmagaddal való egyensúly, illetve általános elégedettség az életeddel. Szerintem a legtöbb házasság amiatt megy tönkre, hogy a felek egymástól várják a megváltást, az érzelmeket, a boldogságot, mindent, de ez túl nagy teher, nem lehet így csüggeni a másik emberen. Tapasztalatom szerint ha önmagával rendben van valaki, és megtalálta a szerelmét, aki szintén rendben van önmagával, akkor az a kapcsolat magától élni és virulni fog, hiszen nem kell a másikat folyamatosan gyógyítgatni meg támasztani. Most nem arról beszélek, amikor valakinek az életében krízis van, természetesen azért vagyunk társak, hogy segítsük egymást. Most az általános érzelmi-szellemi állapotról beszélek. Egyszerűen túl nagyok az elvárások a házassággal kapcsolatban, hogy attól oldódik meg minden, és örök idill. A házasság egy jogi keret, de nektek kell kitölteni tartalommal, egy jogi kerettől nem várhat senki boldogságot, mint ahogy nem várhatja azt kizárólagosan egy másik embertől sem.
2020. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
40%

Akkor menj hozzá, ha


-már elszállt a rózsaszín köd és a szerelem helyett szeretet van

-együtt éltetek minimum egy évet

-azonosan gondolkodtok a gyermekvállalásrol

-azonosan gondolkodtok a gyermeknevelesrol

-azonos a vallásotok, világ és politikai nézetetek

-szorosan gondolkodtok a jövőről és az anyagiakról

-nincs olyan tulajdonsága, amit meg akarsz változtatni


Ha így teszel, nem fogom elválni

2020. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
35%
Ne menj férjhez.
2020. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
19%
Azt nem nagy cucc elérni, hogy veled maradjon, hiszen a legtöbb férfi lusta és gyáva kezdeményezni a válást. Az a valami, ha nem csal meg közben. Persze a legtöbb nőnek elég annyi, hogy apu leteszi a pénzt otthon, a többit simán benyeli.
2020. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!