Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet megelőzni, hogy...

Hogyan lehet megelőzni, hogy az apám apróságokon kiakadjon és kiabáljon?

Figyelt kérdés
2016. dec. 5. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon semmit nem tudsz tenni. Ha csinálsz bármit is,úgy is talál benne kifogást amibe aztán bel is köt. Ha meg nem csinálsz semmit,akkor meg az lesz a baja. És ez később még rosszabb lesz. Saját tapasztalat
2016. dec. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Cipeld el egy pszichológushoz. De halál komolyan. Normális ember nem ordítozik folyamatosan.
2016. dec. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
2. Mert egy kiabálós apát a gyereke csak úgy el tud cipelni pszichológushoz?! Sajnos én is úgy gondolom ahogyan az első válaszoló írta.
2016. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Ugy, hogy mielobb elkoltozol, mert ebbe belerokkansz. Bármit tehetsz, ugysem lesz jo neki... ez tipikusan a ha van-ha nincs sapka esete.
2016. dec. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megelőzni szerintem sem lehet, legföljebb nagyjából kideríteni az okokat és jobban érteni, miért így viselkedik. Lehet, hogy rossz a szüleid házassága, emiatt eleve rosszul érzi magát otthon. Lehet, hogy munkahelyi gondjai vannak. Lehet, hogy öregszik és egészségi problémái vannak, amitől rosszul érzi magát a bőrében. Pl. ha prosztata problémái vannak, akkor éjszakánként többször is fel kell kelnie vizelnie, nem tud mindig visszaaludni, nem piheni ki magát. Egy kialvatlan ember pedig apróságokon is ki tud akadni.


Szóval néha egészen banális dolgok vannak mögötte, és ha átlátod, másképp tudsz viszonyulni hozzá.


De lehet, hogy egyszerűen háklis néhány dologra, amit ha tiszteletben tartanak, akkor rendben van, ha nem, akkor meg a számodra apró dolgon tényleg fölmérgesedik.

2016. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alain Delon ***** válasza:
Esetleg te is kezd el kiabálni apróságokon, így mutatva tükröt neki.
2016. dec. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én apám is ilyen agresszív, kötekedős ember volt, teljesen addig, amíg meg nem halt. Így utólag sajnálom, hogy nem tudtam megérteni a problémáját, és azt, hogy haragban váltunk el. Ilyen kérdéseknél mindig elgondolkodom rajta, hogy mit csinálnénk másképp, ha vissza mehetnénk az időben, de még most sem tudom. 27/f
2016. dec. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Min szokott kiakadni? Én megfigyeltem, hogy miken szokott kiakadni, listába rendeztem, és mindennap megcsinálom mielőtt haza jön. :D De ilyen hülyeségek, hogy a teafőző alatt van e víz, meg h az öblítő a helyén van-e... :D néha-néha kibővül a lista, de azóta nyugi van mióta mindenre figyelek.
2016. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!