Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megelőzni a válást?

Hogyan lehet megelőzni a válást?

Figyelt kérdés

Pár napja volt egy népszerű kérdés, hogy miért van annyi válás?

Én arra vagyok kiváncsi hogyan lehet megelőzni a válást? 26 éves nő vagyok és érdekel, hogyan lehet olyan kapcsolatom a jegyesemmel ami halálig tartó, boldog, nyugodt. Mit tehet egy nő hogy jó feleség legyen aki mellett nem kérdéses ottmaradni?


2020. júl. 17. 10:29
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
43%

Ha félsz a válástól, ne házasodj.

10 év együttlakást és 12 év is érettséget követően a házasság után a feleségem sarkalatos módon megváltozott.

Semmi Biztosíték Nincs arra, hogy ismered a másikat.


A válás meg nem egy szentségtörés, mint ahogy azt a vallás beállítja. A szándékosan megromlott kapcsolatban éveket tölteni egymás szenvedését fokozni, na az embertelen dolog.

Válni lehet emberként is!

2020. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim válasza:
21%

Hétfő

-Mi a vacsora ?

-Bableves.

-Bableveeees !!!!


Kedd

- ?

-Bableves.

-Bableveees !!!


Szerda

-?

-Bableves.

-Bablevees !!


Csütörtök

-?

-Bableves.

-Bableves...


Péntek

-?

-Bableves.

-Bableveees ??


Szombat

-?

-Bableveees ???


Vasárnap

-?

-Bableves.

-Bableveeees ????


Hétfő

-Mi a vacsora?

-Bablevees.

-Bableveeees !!!!

2020. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
60%

Először is ismerd meg azt akihez hozzámész . Ez a legeslegfontosabb.

Nincs olyan,hogy felnőtt emberek gyökeresen megváltoznak a házasság után vagy bármikor. Maximum te siklasz el az intő jelek felett előtte .

Utána a kommunikáció nagyon fontos. Mi a mai napig bármit meg tudunk beszélni ,ha valami probléma van nem a szőnyeg alá söpörjük,játszmázunk, vagy megsértődünk és magunkban gyűjtjük a tüskéket,hanem megbeszéljük .

Így még ennyi év után sincs mit egymás "fejéhez vágnunk" . Mondjuk nem is veszekszünk.:D Nekem a feleségem a legjobb barátom is,a bizalmasom ,a csapattársam .

A gyerekek után sem romlott meg a kapcsolatunk,sőt,én úgy érzem még szorosabb lett . Ügyelünk rá,hogy a testi kontaktus és a kisebb romantikázások se tűnjenek el a kapcsolatból,fáradtság,vagy egyéb miatt.

2020. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell házasodni. Ha nincs házasság, nincs válás sem ;)
2020. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem rosszul állsz hozzá a kérdéshez kérdező. Egy jó, hosszan tartó házasság két ember szövetsége. Te kiteheted a lelkedet is, hogy jó legyen, ha ő szarik rá és nem akarja ezt.

Pont ezért ritka a hosszú kapcsolat, mert két emberen múlik és egy ember odaadása nem elég.

De ha már így kérdezed, szerintem fontos, hogy sokat beszelgessetek és figyeljetek a másikra. Bármi történjen, meg tudjátok beszélni.

Érdemes egy kellemes, jó hangulatú otthont teremteni, ahova jó hazamenni. A felesleges vitatkozást nem ajánlom. Kulturáltan meg kell beszélni mindent helyette.

Tamogassatok egymást és a nehéz helyzetekben is maradjon ez meg. Lesz bőven betegség, munkanélküliség, gyász egy hosszú házasságban. Szóval nem lesz mindig könnyű együtt maradni.

Lehet lesz olyan, aki megfúrná a házasságot a környezetekben(akár anyós, akár harmadik fél). Nektek kell figyelni ezekre és kitartani egymás mellett.

Érdemes egyébként programokat is csinálni közösen, nyaralni, moziba menni, együtt főzni otthon, kerteszkedni stb. Vagy csak este megnézni együtt a kanapén egy jó filmet.

Lehet persze és kell is külön programozni, legyen meg a családi és baráti kötelékek továbbra is.

De kettőtök szövetsége legyen a legerosebb szerintem. Ne beszéljétek ki egymást a családnak vagy kollégáknak. Hosszú távon sok konfliktust okozna az is.

A gyerek téma meg rajtatok múlik. Szerintem érdemes kettesben élni egy darabig hazaskent és csak akkor belevagni, ha mindketten felkeszultetek. A terhesség, szülés és az utáni hetek, hónapok a legerosebb kaocsolatokat is felborítja. Pont ezért kell akkor gyereket vállalni, amikor már jól ismeritek egymást és mindketten vagytok rá.

Érdemes akkor is mindent megbeszélni és úgy alakítani, hogy mindkettotoknek jó legyen.

Pl ha nem akarsz 3 évig otthon maradni, tudjátok megbeszélni és megoldani, hogy dolgozhass hamarabb te is. Nevelés terén is érdemes megbeszelni a dolgokat és egy csapatként működni.

De ha nem akartok gyereket sem történik semmi egyébként. Ti döntsétek minden, nem más szajize szerint kell elnetek.

2020. júl. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Pár terápia.

Tudatos házassági gyakorlatok.

A romantika fenntartása.

A gondok átbeszélése.

Haraggal soha le-nem-fekvés.


Ezek is segítenek.

2020. júl. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a következőknek kell egyezni:


1. Világnézet, vallás egyezése v teljes elfogadása

2. Mikor, hány gyereket akartok

3. Hol akartok élni? (pl. falu, város, lakás v. ház, itthon v küföldön, stb.)

4. Pénzhez való hozzáállás

5. Kompromisszum képessége a vitákban mindkét részről

6. Szexuális igények egyezése

2020. júl. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez szép és jó, de ez mind változik idővel, főleg 2,3,6.
2020. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Ennél már az is jobb, ha megnézed egyeseknek, milyen kapcsolata volt a saját szüleivel és onnan milyen példát hozott. Akinek a család nem volt szitok szó, abból eleve kevés van.
2020. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

Felosztani az élet területeit, hol ki a főnök és ki-é az utolsó szó.


Közös és saját pénz mind két félnek.


Minden nap átbeszélni a napot és holnapi tehendőket. Hetente egysze hosszabb távú tervekről is beszélni.

2020. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!