Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elméleti kerdes. Ha nem...

Elméleti kerdes. Ha nem segitett anyud vagy tesod mikor ràszorultàl, de mondjuk nagyid igen amire tesod irigy, te segitenél nekik ha hirtelen meggazdagodnal es a penz nem szamitana?

Figyelt kérdés

Regen volt egy idöszakom amikor nagyon leégtem.

Alkalmi munkakbol eltem anyanak lett egy uj parja akire betegen feltekeny volt es az sem tetszett neki hogy nem tudok talpra allni, egyszer fogta magàt es minden nelkül kudobott az utcara, azota normalizalodott a kapcsolatunk külön élek azota se bànta meg. De szoval mégis anya aki felnevelt lelkiismeretesen.


Tesom gazdag nagy haz 2 kocsi gazdag ferj ö is jol keres es volt egyszer hogy semmim nem volt 5 nap mulva kaptam csak fizut es kertem töle 5000 Ft t éhenhalàs ellen.(messze lakik)nem segitett arra hivatkozva hogy most vettek legkondit es nincs penze. Söt! Itt a gyk n is egytöl egyik mindenki azt irta, nem köteles segiteni a testvérét a testvèr, ne vàrjam el! Ök sem adnànak ha nem lenne 5 ezrük (csak legkondira 100 ezer, meg mert tankolni kell a kocsit, stb)


A netröl egy vadidegen segitett 200 km röl. Egy anyuka.


De tesommal is beszelöben vagyunk nem rossz a kapcsolat, vele nöttem fel, probalta elmagyarazni hogy ö olyan tipus aki irto nehezen ad ki penzt a kezeböl pl akar egy fogorvosnak is.


Lehet hogy nem lehet rajuk haragudni mindenkinek màsok az elvei, életszemlélete.mondjuk az enyem nem egyezik az övekkel soha ki nem dobnam a gyerekem es ha éhezik a tesom sem nézném el, de ezt feszt lehurrogja anya is, mikor ilyeneket mondok.


Azota eltel par év összekapartam magam.


De azon agyalok, ha nyernék mondjuk a lotton. Amikor a sok penz nem is szamitana, segithetnék éhezö gyerekeken is stb, es minden lottonyertes minimum, hogy gondol a rokonaira is, szoval te adnal nekik milliokat igy ezek utan?



#csalad lotto
2020. júl. 16. 06:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell segíteni, nem, nem lehet elvárni de lehet segiteni és lehet adni. Attól, hogy a másik nem segít, nem ad és le se xarja az embert, nekem még nem kell ugyanezt tenném.
2020. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
42%
De most az mitől álmodozás, hogy elgondolkodott azon, hogy nem adna? Baszki, senki se adna azok után, hogy a 100ezres klímára volt, de a testvérének 5ezer meg nem. Kinek ne esne ez rosszul? Hát mindjárt nem olyan szar ember a kérdező, hogy egyáltalán megfordul a fejében, hogy elméleti szinten ez rossz. A kérdező testvére vajon elgondolkodott rajta, hogy milyen szarrágó dolog sajnálni 5ezret is?
2020. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
0%

52!


Te minden hónapban teszel félre 5000 forintot arra, hogy mi van, ha a testvérednek kell?????

Kinek mi a jó eg köze van hozzá, hogy ő most legkondit vett x összegért? A saját pénzen vette. Tán el kellett volna adnia, mert Misikenek/Zsuzsikának most 5000 forint kellett?

Kavegepet vettem legutóbb, nem kis összegért, rendesen ossze kellett ra sporolnom, hogy megvegyem és bizony arra a hónapra be volt osztva a maradek penzem. Nem, nem adtam volna en sem belole a testvéremnek, mert ha neki adok, én nem tudom magamat ellátni. Miért helyezném őt magam elé? Miért az én hibam az, hogy ő nem tudja beosztani a pénzét? Még mindig tartom, hogy jöhet hozzam bármikor enni, vihet magával bármennyi ennivalót, de az én pénzemet ne akarja beosztani, mert ahhoz neki köze nincsen.

2020. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
83%
Basszus, luxuscikket nem az utolsó pénzünkből veszünk azért. Nehogymár ne legyen bármikor annyi tartalékom, hogy a testvéremnek ne jusson. Én is vettem már drága cuccot, spóroltam rá, de nem vagyok olyan hülye, hogy utána meg fillérre kiszámolva éljek, mert nálam is bármikor közbejöhet bármi. Mondjuk, lehet, hogy csak nálam alap nem koppig üríteni a kasszát. Meg kinek mi, nekem az elveimbe nem fér bele, hogy ne adjak, ha tudok. Kinek mi. Ez nem az én szegénységi bizonyítványom.
2020. júl. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
0%

54!


Értem, te a testvérednek spórolsz. Én, még pár millió másik ember pedig magának. Én tudom, hogy ha megveszem magamnak azt az x dolgot, akkor a meglévő pénzem elég addig, amíg kell. Nem, ez nem azt jelenti, higy " kopóig ürítem a kasszat". Nem, soha nem kalkuláltam bele azt, hihy a testvérem tőlem kérné kölcsön.

2020. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
83%

Nem a testvéremnek gyűjtök. Magamnak. A lelkiismeretemre nem fér rá, hogy nem adok szaros 5ezer forintot. De mégegyszer, nem vagyunk egyformák.

Nekem lesülne a pofámról a bőr, ha így gondolkodnék.

2020. júl. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
0%

56!


Hogy gondolkodnál? Hogy be osztanád magadnak a saját pénzedet? Szörnyű, ugye? Vagy az a borzasztó, hogy adnék neki enni? Hát mindjárt lesül a képemről a bőr....

2020. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
71%
Süljön is.
2020. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
84%
Azért ijesztő, hogy hányan hagynák éhezni a saját tesójukat, mondván miért nem keres magának pénzt... az igen.
2020. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
0%

Kérlek idézz minimum egy választ, ahol azt írták, hagynák éhezni.


Amúgy nem, nem sül le.

2020. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!