Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elméleti kerdes. Ha nem...

Elméleti kerdes. Ha nem segitett anyud vagy tesod mikor ràszorultàl, de mondjuk nagyid igen amire tesod irigy, te segitenél nekik ha hirtelen meggazdagodnal es a penz nem szamitana?

Figyelt kérdés

Regen volt egy idöszakom amikor nagyon leégtem.

Alkalmi munkakbol eltem anyanak lett egy uj parja akire betegen feltekeny volt es az sem tetszett neki hogy nem tudok talpra allni, egyszer fogta magàt es minden nelkül kudobott az utcara, azota normalizalodott a kapcsolatunk külön élek azota se bànta meg. De szoval mégis anya aki felnevelt lelkiismeretesen.


Tesom gazdag nagy haz 2 kocsi gazdag ferj ö is jol keres es volt egyszer hogy semmim nem volt 5 nap mulva kaptam csak fizut es kertem töle 5000 Ft t éhenhalàs ellen.(messze lakik)nem segitett arra hivatkozva hogy most vettek legkondit es nincs penze. Söt! Itt a gyk n is egytöl egyik mindenki azt irta, nem köteles segiteni a testvérét a testvèr, ne vàrjam el! Ök sem adnànak ha nem lenne 5 ezrük (csak legkondira 100 ezer, meg mert tankolni kell a kocsit, stb)


A netröl egy vadidegen segitett 200 km röl. Egy anyuka.


De tesommal is beszelöben vagyunk nem rossz a kapcsolat, vele nöttem fel, probalta elmagyarazni hogy ö olyan tipus aki irto nehezen ad ki penzt a kezeböl pl akar egy fogorvosnak is.


Lehet hogy nem lehet rajuk haragudni mindenkinek màsok az elvei, életszemlélete.mondjuk az enyem nem egyezik az övekkel soha ki nem dobnam a gyerekem es ha éhezik a tesom sem nézném el, de ezt feszt lehurrogja anya is, mikor ilyeneket mondok.


Azota eltel par év összekapartam magam.


De azon agyalok, ha nyernék mondjuk a lotton. Amikor a sok penz nem is szamitana, segithetnék éhezö gyerekeken is stb, es minden lottonyertes minimum, hogy gondol a rokonaira is, szoval te adnal nekik milliokat igy ezek utan?



#csalad lotto
2020. júl. 16. 06:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
89%
De jó,ha neked ekkora ötleteid és kapcsolataid vannak nem is értem miért nem vagy màr milliomos. Akkor már most is nagyon irigyek lehetnek rád,hogy utólag mondtad el nekik a hatalmas lehetőségeket. 😄
2020. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtehették volna, hogy adnak, de nem adtak, akkor ez van, nem kötelességük. De nekem sem kötelességem adni nekik. Én se tenném, tőlem mindneki azt kapja vissza, amit adott.
2020. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
27%
Úristen annyira ostoba és rosszindulatú vagy, hogy komolyan kezdek átállni anyádékhoz....
2020. júl. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 A kérdező kommentje:
Akkor az itteni valaszadok rosszindulatuak akik azt mondjàk ne vard hogy testvered segitsen nem köteles? Hogy is van ez utolso?
2020. júl. 16. 11:56
 45/71 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, te mitől vagy jobb ember, hogy itt azon álmodozol meg spekulálsz, hogy majd hogy nem fogsz nekik segíteni, ha egyszer pénzed lesz?


Ahelyett, hogy elengednéd ezt az egészet és élnéd az életet, boldogulnál egyedül, itt dédelgeted a sérelmeidet, ami megakadályoz abban, hogy továbblépj. Igen, szemetek voltak veled. Neked annak kell lenned velük? Mégegyszer kerdezem: ha te is szemét vagy velük, milyen alapon gondolod magad jobb embernek?

2020. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
63%
Akkor én most így ismeretlenúl leírom,hogy minden bizonnyal te aki semmire se jutott az életében haragszol anyádra,a testvéredre mert nekik összejött az ami neked nem sikerült. Úgy érzed,hogy kötelességük lenne neked segíteni. Álmodozol lottó nyereményről még mindenféle hatalmas lehetőségekről,de nem teszel semmit,hogy ténylegesen elöbbre juss az életedben. Gondolom azért nem segítettek mert ők is tudják ugyanezt rólad. És lehet jobban örúlnének,ha nem csak egy álmodozó valaki lennél,hanem saját magadtól elérnéd,hogy ne legyél senkire se rászorulva és tegyél valamit érte,hogy elöbbre juss.
2020. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
100%

"21 olyan lehet aki lazàn megbocsàjt ha a gyereke majdan lesz.rja. mert önallo élete van, ne vàrjunk semmit a masiktol. Ne segitsünk az elesett nagyin, teson, gyereken.nem vagyunk értük felelösek.


Ha erröl ir, akkor ebben a szellemisegben is nevelhet."


Te tudsz olvasni? Ugyan hol írtam én ilyet? Sehol. Amúgy meg miért xarna le a gyerekem? Ne magadból indulj ki.

2020. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 A kérdező kommentje:

Abbol indultam ki hogy azt irjàk nem kell segiteni a testvereden.


A feltételezések miatt nem kezdek neki magyarazkodni, remelem megbocsathato. Azok a ti elméleteitek.

Fentebb is kezdték hogy biztos nem egyszeri meg nem 5 ezer.

Aztan most jön a többi.hogy engem bàntana ha nekik van vmilyük.


Engem màs bànt.

2020. júl. 16. 13:41
 49/71 A kérdező kommentje:

"Igen, szemetek voltak veled. Neked annak kell lenned velük? Mégegyszer kerdezem: ha te is szemét vagy velük, milyen alapon gondolod magad jobb embernek?"



Itt irjàk hogy ezt ne vegyem szemétségnek hanem ez termeszetes ne vàrjam. Testver nem köteles adni.


De aztan meg azt irjàk ha en nem adok akkor hu de aljas vagyok

2020. júl. 16. 13:43
 50/71 anonim ***** válasza:
100%

Magadat mentegeted ezzel a csúsztatással... a testvéred is egy zsugori szemétláda, mert a 100k-s klíma mellett olyan nincs, hogy nincs 5 ezer forintja, de te se vagy jobb semmivel, hogy azon álmodozol, hogyan csessz ki velük, ahelyett, hogy inkább magadra koncentrálnál.


Szóval zsák a foltját, megérdemlitek egymást, mindannyiótoknak van mit fejlődni, mint ember és akkor finoman fogalmaztam.

2020. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!