Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elméleti kerdes. Ha nem...

Elméleti kerdes. Ha nem segitett anyud vagy tesod mikor ràszorultàl, de mondjuk nagyid igen amire tesod irigy, te segitenél nekik ha hirtelen meggazdagodnal es a penz nem szamitana?

Figyelt kérdés

Regen volt egy idöszakom amikor nagyon leégtem.

Alkalmi munkakbol eltem anyanak lett egy uj parja akire betegen feltekeny volt es az sem tetszett neki hogy nem tudok talpra allni, egyszer fogta magàt es minden nelkül kudobott az utcara, azota normalizalodott a kapcsolatunk külön élek azota se bànta meg. De szoval mégis anya aki felnevelt lelkiismeretesen.


Tesom gazdag nagy haz 2 kocsi gazdag ferj ö is jol keres es volt egyszer hogy semmim nem volt 5 nap mulva kaptam csak fizut es kertem töle 5000 Ft t éhenhalàs ellen.(messze lakik)nem segitett arra hivatkozva hogy most vettek legkondit es nincs penze. Söt! Itt a gyk n is egytöl egyik mindenki azt irta, nem köteles segiteni a testvérét a testvèr, ne vàrjam el! Ök sem adnànak ha nem lenne 5 ezrük (csak legkondira 100 ezer, meg mert tankolni kell a kocsit, stb)


A netröl egy vadidegen segitett 200 km röl. Egy anyuka.


De tesommal is beszelöben vagyunk nem rossz a kapcsolat, vele nöttem fel, probalta elmagyarazni hogy ö olyan tipus aki irto nehezen ad ki penzt a kezeböl pl akar egy fogorvosnak is.


Lehet hogy nem lehet rajuk haragudni mindenkinek màsok az elvei, életszemlélete.mondjuk az enyem nem egyezik az övekkel soha ki nem dobnam a gyerekem es ha éhezik a tesom sem nézném el, de ezt feszt lehurrogja anya is, mikor ilyeneket mondok.


Azota eltel par év összekapartam magam.


De azon agyalok, ha nyernék mondjuk a lotton. Amikor a sok penz nem is szamitana, segithetnék éhezö gyerekeken is stb, es minden lottonyertes minimum, hogy gondol a rokonaira is, szoval te adnal nekik milliokat igy ezek utan?



#csalad lotto
2020. júl. 16. 06:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Én a saját példámból kiindulva valószínüleg nem segítenék,de főleg rokonon nem. Testvérem majdnem utcára került mivel felmondták az albérletét. Hozzám fordult segítségért,hogy ideiglenesen fogadjuk be őt a párommal mert nincs hova mennie. Segítettünk. Ideköltözött és utána teljesen természetesnek vette,hogy mivel ő rokon mi majd úgyis mindig kihúzzuk a sza.rból még dolgozni se volt hajlandó elmenni majd mi eltartjuk. Persze betelt a pohár és fél év után elküldtük innen mivel mi se állunk úgy anyagilag,hogy egy élősködőt is eltartsunk. Elment odaköltözött egy haverjához és közben érdekes mód még egy elég jól fizető munkát is talàlt. Néhány hónap elteltével egy váratlan kiadás miatt eléggé súlyos anyagi gondjaink keletkeztek. Felhívtuk,hogy tudna e segíteni mert már ott tartunk,hogy enni valóra se marad. Szó szerint még felis háborodott,hogy mit képzelünk mi magunkról,hogy hozzá fordulunk amikor őt elküldtúk onnan. Itt megfogadtam soha semmilyen körülmények között nem segítek rokonnak oldja meg nélkülem a saját életét. És egyébként nekünk is végül egy teljesen idegen jó szándékú ember segített egy alapítványon keresztül.
2020. júl. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:

#28-as vagyok

Pedig ez már csak rajtad múlik.

A megbocsájtás nem egyenlő a felejtéssel.

Tudsz változtatni a múlton? Nyilvánvalóan nem. Viszont a helyzethez való viszonyodon csak te tudsz. Mert most igenis TE vagy, aki mérgezi magát.

Nem érzéketlenségből írom, hanem, mert pontosan ilyen vagyok én is, folyton előveszem a már rég megrágott gumicsontot... Óriási tudatosság kell hozzá, hogy ne hergeld bele magad.

Ha olyan élethelyzetbe kerülsz, amikor ők szorulnak rád, akkor pedig hozol egy döntést.

2020. júl. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 A kérdező kommentje:

Igen magamat mérgezem közvetve miattuk.

Es valojàban ök tartjàk magukat tökéletesnek. Anya jo anyànak, tesom jo tesomnak.


Talàn csak a felnöttkor a màs.

Es talàn nehezebben növök fel, es fogadom azt el, hogy anya màr nem az az anya, aki kisgyerekként volt nekem, tesom meg nem az a tesom aki segitett a hàziban.


Kb vilàgképösszeomlàsom van szerintem.

2020. júl. 16. 09:53
 34/71 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nehéz ennyi infóval átlátni egy helyzetet.


Én olyan anyagilag oké családban nőttem fel, de nem voltunk eleresztve. Anyám keményen dolgozott, apám hol dolgozott, hol nem, és még szarul is bánt a pénzzel. Gyerekként lopkodta az aprópénzem, amit a nagymamámtól kaptam, meg ilyenek. Később is lejmolt engem is, mást is, ő anyagilag nem támogatott sokat. DE! Ő volt velem gyerekként sokat (mert ugye nem dolgozott mindig, meg ő nagyon-nagyon akart gyereket) és rengeteget tanultam tőle, rengeteg élményt adott. Én már felnőttként sokat segítem, akkor is, ha nem kér. Adok neki "zsebpénzt" is, meg fizetek neki számlákat, vettem neki autót, stb., mert messze jobban keresek, mint anno a szüleim. Tehát ő anyagilag nem segített, mert nem tudott, de én ha nyernék a lottón, segíteném őt.


De amit te mondasz, hogy klímát vettek és ezért nincs 5000 ft-ja... meg a kommentek... ez most a magyar dzsentri mentalitás része vagy csak senki nem érti meg a szitut? A klíma kvázi luxuscikk. Kényelmi felszerelés. Nem létfontosság. Ha nekem ki van centizve a pénzem, akkor inkább elteszem tartalékba, amit a klímára szánnék és majd megveszem akkor, amikor bőven futja rá. De most komolyan. Nagy ház, két kocsi és nulla félretett pénzt? WTF? Mi is a férjemmel megszívtuk a vírus miatt, nem tudunk munkába állni, de úgy ülök itthon tavasz óta, hogy még mindig van bőven a tartalékunkból, akár hesszelhetünk még vagy 3-4 hónapig lazán (remélem azért nem kell). Vki meg úgy vesz két kocsit hogy nincs rohadt 5000 Ftja? Az bizony nem kicsit infantilis hozzáállás.

2020. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
56%

Nekem furcsa ez a hozzáállás. A család azért család, hogy segítsen egymásnak.



Nem hinném hogy ne lett volna 5000ft-ja testvérednek hogy neked segítsen vagy segített volna jó munkát találni, beszélni anyukáddal vagy befogadni míg talpra nem állsz.

2020. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
64%
Majdnem mindennél jobban szeretem a testvérem, ezért nem is kérdés, hogy adnék neki. Hagyjuk már ezt a "minden forintnak meg van a helye" dolgot. Ha beszakad a tető, akkor is felborul a kicentizett költségvetés és az adott szituban mindenképpen kell valamit lépni. Ha a saját testvéremnek nincsen ötezer forintja kajára, én meg légkondit veszek és nem adok neki ennyire jelentéktelen összeget kölcsön, tükörbe nem tudnék nézni többet. De nyilván ehhez szeretet, család és összetartozás érzés kell, a te családodban ilyen nincs. Pukkadjanak meg ahol vannak, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Olyan nagy ívben kell szarni a fejükre, ahogy ők tették veled, mikor szarban voltál.
2020. júl. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
58%
Nem adnék. Mond meg te is nyugodtan nekik,hogy ezek után is szàmítsanak arra,hogy adni fogsz nekik a nem létező lottó nyereményedből. 🙂
2020. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 A kérdező kommentje:

Nem a lotto a lenyeg.

Hanem hogy fordulhat a kocka.


Mi van ha a mondjuk en tudok trükköket vannak kapcsolataim pl àrverezés alatti hàzak könnyü gyors megszerzesere, kikiàltott àrnak a feléért. Es mondjuk en összeszedem ezt a gyerekemnek, öket meg egyszerüen nem avatom be, esetleg a kaocsolatimat nem adom ki. Csak ugy. Aztan ök ugy teszik össze a gyerekeiknek ahogy akarjàk.vagy majd a gyerekeik maguknak.


Mondjuk. Fiktiv pelda csak. Csak mert amugy vannak is ilyen trükkök.es csak mert az informacio hatalom.

2020. júl. 16. 11:12
 39/71 A kérdező kommentje:
*mellesleg legàlis
2020. júl. 16. 11:13
 40/71 A kérdező kommentje:

Csak mert jelenleg kb ezt csinàlom velük.vagy utolag mondok el olyan lehetöségeket aminek lejart màr a hatàrideje es hàt ezt igy elbuktàk.

Es most akkor gonosz vagyok?

2020. júl. 16. 11:22
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!