Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülök! Ti mennyi pénzt...

Szülök! Ti mennyi pénzt szántok a beiskolázásra?

Figyelt kérdés
Altalános iskola, középiskola, főiskola.
2010. aug. 2. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Most lesz elsős a lányom az általános iskolában.


-> iskolatáska: 11.000.-

-> füzetek, iskolaszerek: 15.000.-

-> tornacipő, tornaruha, tornazsák: 5.000.-

-> könyvek: ? ezt még nem tudjuk, de kb. 10-15.000Ft lesz


Nem a legolcsóbb és nem is a legdrágább termékeket vásároltam, igyekeztem jó minőséget viszonylag jó áron beszerezni.

2010. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

öcsém 3.ba megy:

táska félévkor lett véve 9ezerért,most nem kap ujat

tolltartó 2ezer

tornacucc kb 1500,ugyse használják

tisztasági tavalyi

füzetek,iroszer 3ezer

tankönyvet az önkormányzat fizeti mindenkinek



én: egyetemista: csomag a4es papir 800 forint,5 db toll 1000

(könyvet műszakisként nem veszek)

2010. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyetemistakent: 10 fuzet- 1.500Ft, A/4es lap-600 ft, tollak- 500 ft, + ha valami eszembe jut. Tehát max. 3.000Ft.


Meg kellene egy uj szamologep, az olyan 6.000 Ft, de a regi meg birja egy ideig, ugyhogy ezt majd evkozben.

2010. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Én most megyek gimibe.

Tankönyv: 40 ezer+ nyelvkönyv ami még nem tudom mennyi lesz

Füzetek: 5 ezer de az év folyamán sokszor kell venni, úgyhogy többel is lehet számolni

Táska: 15 ezer, de nem most vettük

Bérlet: 8 ezer

Írószerek: 3 ezer

És ugye minden nap szendvicsek, innivaló, az idegen nyelvekhez elengedhetetlen szótárak is több tízezerbe kerülnek, MHSZ és még sok egyéb nélkülözhetetlen könyv és lexikon.

2010. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
19:55: És persze kirándulásokra pénz, évkönyvre pénz, a különböző szakkörökre pénz...úgyhogy sok lesz ez.
2010. aug. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát nemtudom,én igaz 4 éve hogy érettségiztem,de könyveken kivül sosem kellett semmit venni,év közben minden hónapban vett anya 1-1 füzetet,tollat,igy mindig csak a könyv volt pénzben (azok jó részét,szöveggyűjtemény pl,megvettük olyantol,aki már érettségizett,negyedáron...)


öcsémnek detto (általánosban még különféle füzetek kellene,igy nincs megvéve előre,mert lista alapján kérik a tanárok)

második válaszoló voltam

2010. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fiam most lesz 11.-es, pár dolgot megveszek, és adok neki 50.000.-ft-ot, így beszéltük meg, abból ő megveszi ami kell.Ebben benne lesz a táska, új cipőt is akar, a többi meg írószer, füzet, de maradt tavalyról is sok cucca.Ja még a könyveket én külön kifizetem.Az 16.000.-ft.
2010. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!