Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvet tanulók! Mennyi időt...

Nyelvet tanulók! Mennyi időt szántok a tanulásra egy nap és hogyan osztjátok be?

Figyelt kérdés
Úgy értem mondjuk van napi 3 órád tanulni,akkor egyben vagy megszakításokkal?
2011. szept. 20. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, az attól függ, mit értünk tanulás alatt.

Simán olvasok egy idegen nyelvű könyvet 3 óránál hosszabb ideig is akár, megszakítás nélkül, vagy végignézek egy filmet (végül is ez is "tanulás", ha idegen nyelvről van szó), de az tuti, hogy nem magolok nyelvtant ennyi ideig.

Mondjuk nekem nem is kell pl. dolgozatra vagy nyelvvizsgára felkészülnöm, szóval az más kérdés, hogyha muszáj. :(

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy most épp csak kedvtelésből tanulgatok nyelvet, így azért könnyebb. :)

2011. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A három óra az nagyon sok egy nap. Megszakítások kellenek, és az se baj, hogyha közben teljesen mást csinálsz. Pl reggel fél óra alatt átnézed a tegnapi anyagot, délután vagy este meg haladsz tovább a könyveddel.


Én úgy tanulok, hogy egy Anki nevű programot használok. Ezzel lehet szó/mondatkártyákat készíteni, és a program kikérdezi tőled, és nehézségtől függően bizonyos idő múlva újra előszedi neked. Hasznos eszköz, ezzel általában fél órát töltök naponta.


Könyvvel, feladatokkal meg kb egy órát, de nem minden nap, hanem hetente mondjuk kétszer, háromszor, és közben gyártom a szó és mondatkártyákat.


Ja, meg van egy beszélőpartnerem, akivel hetente egyszer szoktunk szkájpon csevegni egy órát.


Emellett próbálom kitenni magamat minél több idegennyelvi szövegeknek, pl a telefonom menüje spanyol, a számítógépem nyelve spanyol, a facebook spanyol, meg ilyen poénblogot is spanyolt olvasgatok.


Egyébként nézd meg ezt: [link]

Hasznos tanácsok vannak ottan.

2011. szept. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én úgy szoktam hogy napi 3 órát tanulok amit beosztok.

1 óra házi feladat,fél óra szótárazás,1óra szöveg hallgatás és a maradék fél órában magamtól oldok feladatokat.

Viszont ez az Anki nevű program érdekelne hogy honnan lehetne letölteni és hogyan kell használni..?Ha leírnád azt meg köszönném.

2011. szept. 20. 17:07
 4/10 anonim ***** válasza:

16:50-es: Első vagyok, és én is spanyolt kezdtem el (magamtól) tanulni. :)

Te jársz tanárhoz is, vagy neked is csak önszorgalom?

2011. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az Anki-t itt lehet letölteni Windowsra:

[link]


A program magyar nyelvű, de segítség és használati utasítás nincs magyarul. Youtube-on van angol nyelvű bemutatóvideó, ha nagyon nem boldogulsz, akkor talán azzal előrébb vagy.


Egyébként egyszerű használni. Ha feltelepítetted tölts le egy megosztott csomagot a netről, ehhez

Kattinits a Letöltés gombra, akkor megjelnik, hogy milyen csomagok vannak megosztva. Keress rá kezdetnek arra, hogy European capitals, rákattintasz, és le is tölti neked, és utána már szórakozhatsz is vele, próbáld ki!

Aztán meg evidens szerintem a használata, új csomagot hozol létre, utána meg adsz hozzá kártyákat.

De ha elakatál írj ide, és segítek.



Igen, a spanyol önszorgalom. Rendszeres tanárom nincs, de van egy jóbarátom, aki segít, ha kérdezek.

Én mostanában főleg az Anki-s megosztott spanyol csomagokból tanulok, meg a Relaxás alapfokú anyagból, mert a könyvekre nem sok időm van. De sajnos most nagyon a háttérben van.

Egyébként a Király Rudolf féle Tanuljunk könnyen, gyorsan spanyolul! c. könyvből tanulok, amit az összes Coop-ban meg lehet venni kemény 400 ft-ért. Nagyon jól magyaráz, van benne egy csomó szó, és egy anyanyelvi spanyoltanár mondta nekem, hogy ennél jobb, összeszedettebb könyvet nem látott magyarországon. Frankó cucc, jobbat csak egyet találtam, a Megszólalni egy hónap alatt spanyolul c.-t, Pons kiadó, de az 10k-ba fájt. Mondjuk, nekem megérte.

2011. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meg még annyit, hogy az Anki-nak van mobiltelefonos verziója is, így akárhol lehet vele tanulni, buszon, postán csekkfeladás közben, villamoson... frankó dolog, nem kell a szókártyákkal idétlenkedni nyilvános helyen.
2011. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na meg még találtam neked ankis írást:

[link]

2011. szept. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm, megnézem majd őket. :)

Én az elején még az Espanol sin fronteras c. tankönyveket vettem meg, mindhárom részét, meg ilyen egyszerűbb kis összefoglalókat.

Végig is tanulgattam őket.

Most viszont már csak könyveket olvasok, meg filmeket nézek spanyolul, mert sajnos se időm, se energiám effektív tanulni. :(

2011. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol kezdő vagyok magamtól napi 1-2 órát tanulgatók rendszeresen relaxával és tell me more spanyol kezdő dvd is megvan csak még nem próbáltam ki időhiány miatt.
2011. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, mindenki a spanyolt választja autodidakta tanulásra? :)

Mondjuk szerintem egyrészt gyönyörű nyelv, másrészt meg nem olyan nehéz. :) Én nagyon szeretem.

2011. szept. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!