Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Hogy osztjátok...

Érettségizők! Hogy osztjátok be az időt tanulásra?

Figyelt kérdés

naponta mire hány órát tanultok vagy hetente hány tételt tanultok meg?

(azt is írd hogy ezzel az időráfordítással hányast szeretnél érettségin)


2009. febr. 17. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
hehe, én ilyenkor még érettségire max azért gondoltam mert szallagavatónk volt. én az érettségi elötti napokban készültem az írásbelire. a szóbelire a megelözö 3 hétben. ennyi 4-5-re érettségiztem le, de pl irodalombol a tanárnönk olyan jó volt hogy az alaptudásunk is szerintem meg volt 3-ban, aki ezt a szintetet nem teljesítette azt megbukktatta, így irodalomra nem kellett tanulnom. matekból szintúgy. törire kellett sokat tanulnom és fizikára. angolbol meg külön tanárhoz jártam.
2009. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem osztom be, de jól haladok. Három tárgyból kell (2 már tavaly megvolt), most idén visszavan a matek, magyar, töri. Általában este 9 után kezdek tanulni, kb éjfélig, de azért tartok közben szüneteket. De most nem is arra tanulok, mert elsején nyelvvizsgázom, most angolozok keményen. Kb. úgy tanulok, hogy na, ma magyarhoz van kedvem, na, ma törihez. Matekhoz nem szokott kedvem lenni, de azért az is beiktatódik 2-3 naponta :) Matekból egy kettessel is megelégszem, magyarból jó lenne az ötös, töriből 3-4-esre számítok.
2009. febr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én még nem kezdtem el tételeket tanulni, csak németből. Amúgy nem tanulok olyan hű de sokat, napi 2 óra maximum. A tételeink még nincsenek meg, de annyira nem is zavar, mert ha most elkezdeném én a nagy részét elfelejteném májusig. Majd március végén kezdek el igazán tanulni, amikor már kezemben vannak a tételek.


Én törire, irodalomra, német és angolra gyúrok, mert ezek lesznek a felvételi tantárgyaim, a matek annyira nem izgat, mert az nekem nem kell. (jogra megyek)

2009. febr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi, hogy én nem járok suliba napi szinten, mert én távos vagyok, 22 éves vagyok és 1 éves gyerekem van, szóval én csak akkor tudok tanulni ha a gyerek alszik. Én tényleg tisztán ennyit tanulok, suliban nem magyarázzák el.
2009. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
uccsó eltőti voltam
2009. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Sajnos ez a kérdés azért nem célravezető, mert minden iskola más, mindenkinek mások a módszerei, képességei. Mindenki más alaptudással áll neki az érettséginek, így aki sokat tanult négy évig, annak értelemszerűen egy-két hét elég az érettségire. Annyi idő alatt kényelmesen meg lehet tanulni bármilyen módszerrel. Sajnos én nagyon sokáig halogattam, és szóbeli előtt két nappal álltam neki tanulni minden tárgyból (a tételeket megírtam év közben). Ötös lettem mindenből, de azért ez nem éppen a legbiztosabb.


Persze az sem mindegy, milyen módszerrel tanulsz. Van olyan ismerősöm, aki csak magolni tud, így ő már januárban nem ment sehova, mert tanulnia kellett az érettségire. :D És most, az egyetemen is azt csinálja. Úgy kell neki. Igazából minden tételben vannak összefüggések, azokat kell meglátni, meg a lényeget, a többi már csak a beszédkészségedre van bízva. :) 1-2 hét viszont mindenképpen elég rá, ha odafigyelsz!

2009. febr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!