Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg nekik, hogy...

Hogy mondjam meg nekik, hogy nem szeretném ezt?17

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim már vagy egy éve eldöntötték, hogy a következő születésnapomra (ami ősszel lesz) szeretnének venni nekem egy laptopot. Őszintén szólva én ezt nem akarom. Mármint tudom, hogy egyikőjük sem keres jól és semmiképpen nem szeretném ha ennyit költenének rám. Plusz ahogy ismerem őket a későbbi vitáknál felhánytorgatnák, mint minden mást kb, ezt nem szeretném részletezni.

És igazából van annyi félretett pénzem, hogy ki tudjam magamnak fizetni teljesen. (Volt diákmunkám nyáron, plusz egy pár hónapja dolgoztam suli mellett is)

És most jelenleg úgy vannak vele, hogy majd beszállnak az árba, de én ezt sem szeretném lehetőleg, mivel nekem még nyáron lenne szükségem arra a laptopra, másrészt ez is ugyan úgy fel lenne hánytorgatva később. És én ezt a később a fejemhez lesz vágva vitakor és sokat költenek rám dolgot szeretném kihagyni. Viszont nekik nincs más ajándék ötletük ezért ragaszkodnak ehhez, főképp anyu van így ezzel amúgy. És én mondtam más ötleteket anyunak, hogy minek örülnék, ami nem kerül ennyibe, de nem, ő ragaszkodik ehhez.

Viszont nem akarom megbántani, mivel akkor meg az lesz később a fejemhez vágva, hogy nekem semmi se jó.


Szerintetek mit csináljak?


2020. jún. 6. 14:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én anno mondtam anyának, hogy ne ő vegyen nekem laptopot, mert ő nem tudja melyik a jó. Mondja meg mennyi pénzt költhetek rá és én veszek egyet abból, ami jó.


Jó őt hidegen hagyta ez a kérdés, egyetem miatt kellett, és odaadta a pénzt, de valami ilyesmit mondhatsz te is, hogy ők nem jó fajtát választanának és inkább hagyják rád.

2020. jún. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Hát a választást mindenképpen rám akarják hagyni, max megkérdezik róla utána az egyik rokonom.

Nekem inkább azzal van a bajom, hogy ki akarják fizetni/ beszállni az árba. Mert így viszont várnom kell, hogy nekik meglegyen az összeg, amit arra szánnak, én meg nyáron nem akarok kiesni abból a munkából, amihez kéne. (Eddig még tudtam oldani, mivel koliba volt számítógép, digitális oktatás alatt meg az egyik rokon kölcsön adta a régi laptopját) Szóval őszintén szólva nem csak az a baj, hogy később felhánytorgatnák, hogy beszálltak az árába, hanem én most nem kerestem nyári munkát, mivel úgy voltam vele, hogy megtartom azt, amit suli mellett dolgoztam. Az úgyis olyan, amit szeretek, nagyon rugalmas és otthonról csinálom. Viszont normális gép nélkül elég nehéz lenne határidőt tartani, és telefonról nem tudom annyira hatékonyan csinálni.

De valahogy őket ezek az érvek nem győzik meg. Ha mást kérek nem jó, mivel ragaszkodnak az eredeti elképzeléshez. Talán max az segítene, ha lenne valami, amit látják, hogy jobban szeretnék, és szerintük is hasznos....

2020. jún. 7. 10:20
 13/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszod alapján, adott a megoldás, te megveszed most magadnak és ennyi.
2020. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
De abból meg sértődés lesz😅
2020. jún. 7. 12:02
 15/17 Savlekotő ***** válasza:
Lehet azt akarják hogy kiess a munkából,ha mindig kifogás van,meg neked előbb összejött az összeg,lehet később se kapod meg,mert ez meg az,vagy valami rosszat vesznek hogy ne tudd elvégezni vele amire kellett volna.. Vedd meg,ugyis megsértődnek ha a szart vesznek és kölcsön kell megint kérned másét érted,ilyen viszonyban cukorka se kéne nem hogy laptop. Rémes családok vannak ma ahol a gyerek az ajándékot nem meri átvenni mert nem őszinte a viszony és egy haribot felhánytorgatnak..
2020. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy azt akarják, hogy kiessek a munkából, mivel tudják, hogy mobilon is meg tudom oldani, ha meg nagyon kell a gép hozzá, akkor végülis ott az asztali számítógép, csak az baromi lassú. Mármint ahhoz,hogy felkapcsoljam és pl megnyissam a szövegszerkesztőt kell vagy háromnegyed óra... :D
2020. jún. 8. 12:33
 17/17 Savlekotő ***** válasza:
Nem akarják hogy kiess de hátráltatnak,Itt a kapcsolattal van a gond,akkor ez fel se merülne hogy ajándékot miatt ekkora a görcs..
2020. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!