Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg nekik, hogy...

Hogy mondjam meg nekik, hogy nem szeretném ezt?17

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim már vagy egy éve eldöntötték, hogy a következő születésnapomra (ami ősszel lesz) szeretnének venni nekem egy laptopot. Őszintén szólva én ezt nem akarom. Mármint tudom, hogy egyikőjük sem keres jól és semmiképpen nem szeretném ha ennyit költenének rám. Plusz ahogy ismerem őket a későbbi vitáknál felhánytorgatnák, mint minden mást kb, ezt nem szeretném részletezni.

És igazából van annyi félretett pénzem, hogy ki tudjam magamnak fizetni teljesen. (Volt diákmunkám nyáron, plusz egy pár hónapja dolgoztam suli mellett is)

És most jelenleg úgy vannak vele, hogy majd beszállnak az árba, de én ezt sem szeretném lehetőleg, mivel nekem még nyáron lenne szükségem arra a laptopra, másrészt ez is ugyan úgy fel lenne hánytorgatva később. És én ezt a később a fejemhez lesz vágva vitakor és sokat költenek rám dolgot szeretném kihagyni. Viszont nekik nincs más ajándék ötletük ezért ragaszkodnak ehhez, főképp anyu van így ezzel amúgy. És én mondtam más ötleteket anyunak, hogy minek örülnék, ami nem kerül ennyibe, de nem, ő ragaszkodik ehhez.

Viszont nem akarom megbántani, mivel akkor meg az lesz később a fejemhez vágva, hogy nekem semmi se jó.


Szerintetek mit csináljak?


2020. jún. 6. 14:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Mondd neg nekik, hogy ezek a gépek, hajlamosak meghibásodni, és mivel félsz, hogy a későbbiekben drága lesz neked a szervizelés, szeretnéd ha inkább majd abba szállnának be ha éppen nem lesz rá pénzed.
2020. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha ezt mondom akkor nem egyeznek bele, mivel úgy fogják érteni, hogy tuti hamar elromlik, szóval nem jó. Nem igazán értenek az ilyesmikhez, ami azt illeti 😅
2020. jún. 6. 14:32
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Hat pedig sok lehetőséged nincs, ha Más ajándéktól elzárkóznak.

Esetleg kérj hozza laptop táskát vagy valami hasonlót mondván arra már nincs pénzed.

De ha tényleg azt hinnék hogy hamar elromlik meg jobb olyan csak nem akarnak neked venni és néznek más ajándékot te meg megveszed magadnak.

2020. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Amit én csinálnék: elmennek, megvennem és ennyi. Egy 2. Csak nem fognak neked venni.
2020. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Savlekotő ***** válasza:
74%
Legyél őszinte,nem kell tőletek ajándék mert fel hánytorgatjátok később,megveszem magamnak,ennyi lenne a megoldás,ha ilyen rossz a viszony,nem a laptop a legnagyobb gondod..
2020. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Én is laptop táskát kérnék hozzá.
2020. jún. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Én sem hiszem, hogy itt a laptop a gond.
2020. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg nem ez a fő gond, ez inkább csak ez tűnik a probléma legkönnyebben kezelhető részének 😅
2020. jún. 6. 15:53
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyszülő csinálta azt, hogy kiválasztott valamit, ami ellen tiltakoztunk, közölte, hogy ezt kapjuk, ha tetszik, ha nem, megvette, aztán híresztelni kezdte, milyen hálátlanok vagyunk, hogy nem használjuk.
2020. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az volt a lényeg, hogy konfliktus legyen, az éltette, a nyugalmat gyűlölte, szüksége volt rá, hogy szidjon valakit.
2020. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!