Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Mit javasoltok?

Mit tennétek? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

A szüleimmel lakok. Apukám mostanába néha elesik éjszaka, pontosabban ha kimegy wc-re és megy vissza a szobába, akkor előfordul. Például megcsúszik a szőnyegen vagy nem tudom. Alapból kicsit álmos mindenki mikor aludt, ő ráadásul altatót szed lefekvés előtt (nem részletezném, hogy miért) és akkor még a szőnyeg, padló, egyebek.

Anyukám fel szokott ébredni arra is mikor apukám kinyitja a wc ajtót vagy a konyhába megy de én sajnos csak akkor amikor már elesett.

Mondtam anyukámnak hogy ha ő biztos hamarabb felébred akkor nézze meg hogy nem esik-e el a szobában és így még ha fel is kell kelni de megakadályozható hogy elessen.

Az lenne a kérdésem, hogy ti mit tennétek a helyemben? Egész éjjel egy percet se aludnátok hogy tudjatok éber lenni? Vagy aludnátok és ha nem ébredtek fel, akkor legfeljebb ráhagyjátok anyukátokra hogy figyeljen ha ő felébred, ti meg nem? Vagy felváltva aludnátok meg ébren lennétek? Mit csinálnátok?


Amúgy ez pár napja van így de nem tudom mit csináljak. Azt se akarom hogy elessen apukám de ha meg egész éjszaka nem aludnék, akkor biztos kikészülnék. Nem ehhez vagyok szokva. Ha beállítanék valami ébresztőt magamnak, az nem megoldás mivel nem tudom mikor megy apukám éjszaka wc-re vagy konyhába vagy valahova. Nem is igazán éjszaka hanem főleg hajnalban. Ha megpróbálnék ébren maradni és elterelni valamivel a figyelmem, például halkan sorozatot nézni vagy tanulni (idegen nyelvet), szerintem azzal sem tudnék reggelig ébren lenni.


Már arra is gondoltam hogy éjszaka fent leszek, nappal alszok de szerintem abba teljesen kikészülnék.


Szerintem az nem működne hogy telefonáljon mikor megy ki a szobából mert ahogy ismerem, azt mondaná, nem akar felkelteni.

Még az a legtűrhetőbb megoldás hogy anyukám segít neki vagy megfigyeli nem esik-e el és legfeljebb felébreszt ha gondolja.

Ezen kívül kinek van ötlete?


2020. jún. 4. 22:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sajnos agyi problémák miatt lehet az állandó elesés, orvosnál volt már?
2020. jún. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hmm. Akkor először is szedjétek fel a szőnyeget az útból. Aztán esetleg szereljetek fel valami kapaszkodót, ha van rá lehetőség, amit foghat út közben. Ha ezt nem lehet, bútorokból vagy bármiből építsetek valamit, amik elég stabilak ahhoz, hogy amíg kiér belekapaszkodhasson. Komódok, ilyesmik. Ha meg végképp nincs más megoldás, akkor éjjeli edény. Azt nyilván nem lehet, hogy te vagy anyád éjszaka lesben álljatok, mikor megy ki wcre, azért ezt meg lehet oldani egyszerűbben is.
2020. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én megvigasztalak téged 😏
2020. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!