Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Mit javasoltok?

Mit tennétek? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

A szüleimmel lakok. Apukám mostanába néha elesik éjszaka, pontosabban ha kimegy wc-re és megy vissza a szobába, akkor előfordul. Például megcsúszik a szőnyegen vagy nem tudom. Alapból kicsit álmos mindenki mikor aludt, ő ráadásul altatót szed lefekvés előtt (nem részletezném, hogy miért) és akkor még a szőnyeg, padló, egyebek.

Anyukám fel szokott ébredni arra is mikor apukám kinyitja a wc ajtót vagy a konyhába megy de én sajnos csak akkor amikor már elesett.

Mondtam anyukámnak hogy ha ő biztos hamarabb felébred akkor nézze meg hogy nem esik-e el a szobában és így még ha fel is kell kelni de megakadályozható hogy elessen.

Az lenne a kérdésem, hogy ti mit tennétek a helyemben? Egész éjjel egy percet se aludnátok hogy tudjatok éber lenni? Vagy aludnátok és ha nem ébredtek fel, akkor legfeljebb ráhagyjátok anyukátokra hogy figyeljen ha ő felébred, ti meg nem? Vagy felváltva aludnátok meg ébren lennétek? Mit csinálnátok?


Amúgy ez pár napja van így de nem tudom mit csináljak. Azt se akarom hogy elessen apukám de ha meg egész éjszaka nem aludnék, akkor biztos kikészülnék. Nem ehhez vagyok szokva. Ha beállítanék valami ébresztőt magamnak, az nem megoldás mivel nem tudom mikor megy apukám éjszaka wc-re vagy konyhába vagy valahova. Nem is igazán éjszaka hanem főleg hajnalban. Ha megpróbálnék ébren maradni és elterelni valamivel a figyelmem, például halkan sorozatot nézni vagy tanulni (idegen nyelvet), szerintem azzal sem tudnék reggelig ébren lenni.


Már arra is gondoltam hogy éjszaka fent leszek, nappal alszok de szerintem abba teljesen kikészülnék.


Szerintem az nem működne hogy telefonáljon mikor megy ki a szobából mert ahogy ismerem, azt mondaná, nem akar felkelteni.

Még az a legtűrhetőbb megoldás hogy anyukám segít neki vagy megfigyeli nem esik-e el és legfeljebb felébreszt ha gondolja.

Ezen kívül kinek van ötlete?


2020. jún. 4. 22:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyit említenék, hogy eddig amiket írtam, általában éjjel 2 vagy éjjel 3 vagy éjjel 5 körül történtek. Én ilyenkor alapvetően alszok. Ha reggel 6 lenne, még valahogy akkor fel is kelnék de így nehezebb.
2020. jún. 4. 22:52
 2/13 A kérdező kommentje:

Kihagytam egy szerintem fontos tényezőt: nappal szerencsére nem jellemzőek ezek a dolgok, mert akkor mikor megy apukám konyhába, wc-be, fürdőszobába, akkor nincs gond, nem kell minden percbe mellette lenni, akkor nem csúszik el a szőnyegen se.

Ha a szőnyeget elvennénk akkor meg amúgy a padló csúszna.

2020. jún. 4. 22:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves?


Alapvetően: menjen el orvoshoz!

2020. jún. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Első körben el kéne rakni az útból az akadályokat, a szőnyeget rögzíteni, vagy felszedni. Én is mentem neki szekrénynek éjszaka, pedig még csak 40 múltam. Éjjel, ha arra ébred az ember, hogy wc-re kell mennie, nagyon nehéz olyan állapotba hozni magát, hogy közlekedni is tudjon, és sokszor nem is akar felébredni.
2020. jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tegyetek csúszásgátlót a szőnyeg alá.
2020. jún. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Csúszásgátló a szőnyeg alá, éjjeli fény lent amerre mennie kell a mosdóig
2020. jún. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne te meg anyád őrködj ébren egész éjszaka, hanem kapcsoljon fel egy lámpát...
2020. jún. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Fel van kapcsolva lámpa. Nem az a baj. Szegény amúgy is nehezebben mozog mint egy átlagember mert daganatos. 🙁 Meg a gyógyszereinek is van mellékhatása ami hozzájárul hogy nehezen mozog.


A szőnyeges ötleteken elgondolkodom.


Szerencsére múlt éjjel nem volt baj.

2020. jún. 5. 08:34
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy a lámpa úgy van megoldva hogy a szobába van éjjeli fény és nagy lámpa. A folyosón meg mozgásérzékelő a lámpa.
2020. jún. 5. 08:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha bevinnétek a szobába egy edényt (bili) amibe pisilhet? ez nem mai találmány :)neki meg segítene.
2020. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!