Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan szól bele apám feleség...

Jogosan szól bele apám felesége abba, hogy én hogy öltözködöm, vagy hogy ne vegyek fel mélyen dekoltált felsőt mikor náluk vagyok?

Figyelt kérdés

Ez most igazából csak úgy eszembe jutott mert Olaszországban élnek egyébként szóval egy évben kb 3x megyek hozzájuk és akkor náluk szoktam lenni 1-1 hónapig.

22 éves vagyok. A feleségével 5 éve vannak együtt. A nő nagyon konzervatív és teljes mértékben úgy is öltözködik. Az utóbbi másfél évben megváltozott az öltözködésem, sokkal merészebb vagyok e téren. Ezt nem úgy kell érteni hogy mindenem kint van a ruhákból, csak egy sima farmerhez van mikor felveszek egy kivágott felsőt és sport cipőt.

A nő kb garbóba jár, és mikor menni akartunk 3an valahova szólt apámnak, hogy szóljon rám, hogy ők nem a mellemet szeretnék nézni és vegyek fel egy olyan pólót aminek nincs kivágása. Azóta soha nem vettem fel a jelenlétükben olyan ruhát amibe esetleg bele tudnának kötni.

De érdekelne a véleményetek, hogy vajon még az öltözködésembe is jogos hogy bele szól ha náluk vagyok, hiába vagyok 22 éves?



2020. máj. 27. 22:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
45%
Joga ugyan nincs beleszólni, de megkérhet rá, hogy azon a pár alkalmon, amikor együtt vagytok, tiszteld meg azzal, hogy valami visszafogottabbat veszel fel.
2020. máj. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
20%

Nem az, hogy jogos vagy akármi, de most az a pár nap, amíg vele vagy, megtisztelheted azzal, hogy nem irritálod, ha már a lakásukba fogadnak téged. Szóval nem akadnék ki ezen annyira.


Ettől függetlenül irritálhatod őt az öltözködéseddel, csak apud úgyis az ő pártján lesz. Ezt figyelembe kell venned. Együtt élnek, fontosabb neki ő, mint te.

2020. máj. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
68%
Nem, egyáltalán nem jogos. Ez vagy te, ez a stílusod, így szeretsz öltözködni, nem gondolnám, hogy pusztán azért, mert a nő ennyire konzervatív, neked is ehhez kéne igazodnod. Ő öltözzön úgy, ahogy akar, de abba semmi beleszólása, hogy te mit veszel fel! Ennyi erővel te is mondhatnád, ha pl idelátogatnak Mo-ra, hogy vegyen már fel egy kivágottabb felsőt és ne játssza a karótnyelt kisasszonyt. Gondolom ő is vérig lenne sértődve ezen. Attól még, hogy a kérdező megy hozzájuk, a SAJÁT apjához, még nem kell megváltoztatnia a stílusát. És amúgy simán lehet, hogy a ház közös, nem csak a feleségé, szóval abszolút nem értem ezt az "Ő háza, ő szabálya" dolgot. Ennyi erővel, ha a kérdező leszbikus lenne, akkor arra a pár napra, míg ott van, el kéne játssza, hogy heteró, csak mert őfelsége csőlátású konzi..?? Mert, ha már egy sima kivágott felső zavarja, akkor szerintem a homoszexuálitás hallatán eret is vágna.
2020. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
57%

13-mal egyetértek.

fú, nem tudom, mennyire kivágott. en a látszódó mellbimbót érzem úgy, hogy meztelenít. de én nem mutogatásból csinálom, hanem mondhatnám psziché, eü-i.... pl nem bírom, ha van valami a nyakamon, megfulladok..mellem tetején is idéltennek érzem,é s ugyanez.meg nem is áll jól, mert nem vagyok vékony, és ezek egy léggömböt csinálnak belőlem, pedig nem szélesebb a derekam, mint a mellem. nem fulladok meg senki kedvéért.

2020. máj. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem ez egyáltalán nem "beleszólás"!

Egyszerűen megkér -apádon keresztül, ami azt jelenti, hogy Ő is egyetért-, hogy öltözz úgy, hogy az nekik ne legyen kellemetlen.

Három dolgot tehetsz: 1. Elfogadod a kérésüket. 2. Nem fogadod el a kérésüket és nem mész többet. 3.Nem fogadod el a kérésüket, elmész hozzájuk, Ők pedig nem fognak nyilvánosan mutatkozni veled.

Olyan amit te szeretnél, hogy te márpedig nem fogsz alkalmazkodni, de nekik kötelességük akkor is veled mutatkozni, az nem fog menni.

2020. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
20%

le kell pontozni, gratulálok. Vagy sajnálatból teszitek, akkor köszi.

Ahogy nem veszed le a cipőd, mert büdös a gombától a lábad, vagy nem hordasz szoknyát, mert összeér a combod, és dörzsöl, nekem ez kellemetlen...Aki nem érti meg, kívánok neki hasonló kellemetlenségeket

2020. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
30%

Eltérő véleményt látom, nehéz ezen az oldalon elviselni :)


"Megszoksz vagy megszöksz", tartja a mondás. Az ő házuk, az ő szabályaik, és ilyen szempontból TELJESEN lényegtelen bármi más - eü., kényelmességi, "erkölcsi", akármi - szempont. Lényegtelen, hogy ő miért kérte, megkért és kész. Érdekes, hogy néhányak ezen felül leállnak vitatkozni arról, vajon ez most maradiság-e, vagy a nőnek van valami baja agyilag. Nem kell vele egyet érteni, én se feltétlen értek egyet a nővel, de amíg másnál vendégeskedem, a minimum az, hogy igazodom hozzájuk.

Ugyanezt várom el másoktól, ha hozzám jönnek.

2020. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%
Akkor most megfordítom a kérdést. Ha a kérdezőhöz mennének látogatóba az apjáék és a kérdező azt kérné az apja feleségétől, amikor nála vendégeskednek, a kérdező saját házába, hogy ne öltözködjön konzervatívan, hanem öltözzön fel szépen, nőiesen, nyáriasan, akkor ez elvárható lenne? Szerintem kérdező neked van igazad. Öltözz úgy, ahogy neked tetszik. Én biztos nem öltöznék be nyáron garbóba, csak mert konzervatív apám felesége. Nem utcalányosan mész oda, hogy kivan mindened. Egy ízlésesen dekoltált felsőben nincs semmi szemérmetlen, hogy azzal bárkit megsérthetnél a saját házában.
2020. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó ezt sikerült elolvasni?


"A nő kb garbóba jár, és mikor menni akartunk 3an valahova szólt apámnak, hogy szóljon rám, hogy ők nem a mellemet szeretnék nézni és vegyek fel egy olyan pólót aminek nincs kivágása. "


Rohadtul nem azt kérte szerencsétlen nő, hogy nyáron vesszen meg garbóba, hanem csak annyit, hogy olyan pólót vegyen fel, amiből nincs kinn mindene.


Szerintem ez teljesen jogos, és elfogadható kérés volt tőle...

2020. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
65%

#13-nál a pont. Ha már abba beleköt és annyi is zavarja, hogy kivágottabb felső van rajta, akkor mit szólna hozzá, ha a kérdező leszbi lenne?! Elvárná, hogy legyen X napig heteró, mert hát "Az ő háza, ő szabálya"?? Vagy ha lilára festi a haját? Mert ha ennyire konzervatív akkor ezen is simán megrökönyödhet. Akkor megüzeni apukán keresztül, hogy festesse át, mert neki nem tetszik? Ez nem így működik, csak azért mert kimegy meglátogatni az apját még nem kell megváltoztatnia a stílusát, azt aki valójában ő. Ráadásul a saját apámnál én speciel nem vendég vagyok és soha nem iseyzek, főleg ha félig az övé is a ház!

Lényeg, hogy senkinek nincs joga beleszólni, hogy a másiknak milyen legyen a megjelenése, milyen ruha legyen rajta, milyen színű legyen a haja stb stb. Gondolom akkor azzal sincs gond, ha a kérdező apja és nője jön ide a kérdezőék házába és a kérdező rászól, hogy ugyan ne legyen már ilyen konzi és vegyen már fel másik felsőt... Ez pont ugyanaz.

2020. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!