Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a családomn...

Hogyan mondjam meg a családomnak, hogy ezt nem így kellene?

Figyelt kérdés
a lényeg, hogy 2 hét mulva költözünk a férjemmel, készen lett a házunk (építkeztünk) és végre költözhetünk. a probléma az, hogy már kész van minden takarítás, stb csak a pakolás maradt hátra. a családaink felajánlották, hogy jönnek segíteni, amit mi elfogadtunk, kb egy nap alatt el is cuccolunk 3 nagyobb kocsival. szóval a férjem családja nagyon rendes, ők jönnek reggel segíteni és mennek estefelé haza hogy ne legyenek "láb alatt", viszont az én családom ezt nem érti meg. ők úgy jönnek, hogy egy hétre majd segíteni, ráadásul két család, mindegyiknél 1-1 gyerek, szóval így nagyon nehéz (helyileg, anyagilag, időben), mert mellette dolgozunk, ráadásul férjem éjszakai műszakban, stb. hogy mondjam meg, hogy ne maradjanak? de ne legyen belőle sértődés? mert jó, hogy segítenek, de ez a dolog, hogy ott akarnak egy hétig "dekkolni"? főleg, hogy szanaszét leszünk, én tudom mit hova, hogyan, stb. és hónap vége van, még megvenni sem tudunk mindent (kaja, stb). szerintetek? hogyan legyek őszinte, de határozott és ne bántsak meg senkit?
2010. júl. 30. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd meg nekik nyíltan, hogy nagyon köszönöd, hogy segítenek, de végre szeretnél egyedül lenni a családoddal, ha már kész a házatok. Vagy mondd el, hogy a párod családja sem marad mert tudják hogy megterhelő lenn még az az 1 hét amit itt töltenek. Vagy kérdezd meg hogy hol fognak aludni? hátha abból leesik, hogy nem akarod hogy nálad aludjanak, bár az kicsit sértő. Főleg azzal a családtagoddal beszélj, aki az "irányító" akinek befolyása van a többi családtag felett, mert ha őt megdumálod akkor a többieknek majd elmondja ő.
2010. júl. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Így mondd el, ahogy leírtad.

Hogy nagyon jó a segítség, de túl sokan lesztek így, és csak kapkodás lesz belőle. Ráadásul gyerekkel odamennek....Nekik nem lehet mondani, hogy csend-rend-fegyelem :) Ha ebből sértődés lesz, legyen. Nem fészekalja a lényeg, hanem a költözés, ezt megérthetik.

Mellesleg akkor még mindig ott a férjed családja....

2010. júl. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet de mond meg nekik hogy pakolni oké,de most nem értek rá hogy vendégeket fogadjatok.Mondjuk szerintem ez nekik alap kellene hogy legyen.
2010. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!