Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a bánatot lehet kezdeni...

Mi a bánatot lehet kezdeni egy ilyen helyzetben? 24 éves nő vagyok, még a szüleimmel élek, akiknek kicsi korom óta problémás a házasságuk...

Figyelt kérdés
Van egy öcsém, aki idén érettségizik majd. Apámnak öcsém a "kiskedvence", neki kb. mindent szabad, nekem még szavam sincs, nem mondhatom meg a véleményemet se. Szüleim folyton veszekednek, ma reggel is arra ébredtem, hétvégéken mindig összevesznek, én pedig lassan kezdek belefáradni. Apámnak állítólag volt viszonya egy munkatársnőjével (nem tudom, pici voltam, anyu állítólag rájuk nyitott), anyukám pedagógus, anyagilag a béka feneke alatt (apám sokkal jobban keres, mégis, csak öcsémtől nem sajnálja), sokáig olyan idegállapotban volt (neki se volt egyszerű gyerekkora), hogy könnyen befolyásolható volt, kicsit a sarkára állt az utóbbi időben, ő legalább meghallgat, apámmal nem vagyok jóban, de igazából örülnék, ha valamit lépnének ebből, mert se öcsémnek se nekem nincs olyan lehetőségünk még, hogy elköltözzünk, én diploma előtt állok (csak nehéz így készülni arra is), hamarosan munkám is lesz (kb. 2 hónap múlva, végre), de nem fogok sokat keresni, énekelek, így néha fellépések és próbák miatt nem kell itt lennem és hallgatnom. De ötletem sincs, mit csináljak, nagyon elegem van. Szüleim pár éve hangoztatják folyamatosan a válást is, semmi lépés semerre, apám lógatja a lábát, ül, mint ha nem is érdekelné, tegnap összevesztek egy mozin.
2008. nov. 24. 09:36
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Barátokat már nem is hívok ide, máshol találkozom velük, de így normális kapcsolatom se lehet, mert a szüleimnek ez a viselkedése riasztja az embereket (de ha mégis bírja valaki, apám tesz róla, hogy elpárologjon a jelölt), sajnos tapasztalat.
2008. nov. 24. 09:41
 2/28 yuda ***** válasza:
100%

-hát pedig csak ezek a lehetőségek vannak,amiket írtál: "vagy megszoksz,vagy megszöksz"- el kell költöznöd pedig,vállalj esetleg jobban fizető melót.Miért is ne?


-megoldás lehet valakivel, pl.iskolatárssal együtt bérelni lakást,...vagy nagyszülőkhöz...más rokonhoz költözni...de gondolom ezeket végigpörgetted már...de más lehetőséged úgy tűnik nincs-el kell valamelyik mellett határoznod magad-ha nyugalmat akarsz.

2008. nov. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem találtam jobban fizető melót, mert vagy azt kifogásolják, hogy miért nincs még meg a diplomám, vagy azt, hogy nincs szakmai tapasztalatom. Több, mint 20 beküldött önéletrajz, ismerősök, minden követ megmozgattam, de vagy nincs, vagy nem jeleztek vissza, vagy elutasítottak, ez az 1, ami ismerősön keresztül összejött, de ez is csak pár hónap múlva (náluk van átszervezés), itt fogok tudni kapni 80bruttót, és egyelőre ez van... ja, és persze az is fontos, hogy a sulit be tudjam fejezni, és ahhoz olyan meló kell, ami mellett erre van időm, lett volna még egy, de reggeltől este 8-ig, az nem fér bele. Nincsenek olyan ismerőseim, akik albérletben laknak, vagy laknának (a sulis 300 fős évfolyam széthullott, egyébként is, legtöbben ugyanígy pestiek, mint én, és nincs ilyen családjuk), idegenekkel meg talán nem költöznék össze...
2008. nov. 24. 10:17
 4/28 A kérdező kommentje:
A legtöbb rokon vidéken él, a pestieknél meg nincs plusz hely (kisgyerekesek).
2008. nov. 24. 10:18
 5/28 anonim ***** válasza:
61%

Ugye azzal tisztában vagy hogy felnött ember vagy, és igen nagy köszönetet mondhatsz a szüleidnek, hogy még eltartanak, és fizetik az iskoli kiadásodat is.


Nem egy olyan embert ismerek akik nem tudják fizetni az egyetemet és az albérletet ezért felfüggesztik az egyetemet, és elmennek dolgozni. és mikor megvan a pénz folytattják. vagy éjszajka Tascoban pultot pakolnak vagy hétvégén reggeltöl estig dolgoznak.

igazábol nem tudom mit vársz el a szüleidtöl. önekik ez az élet jó, így elvannak. neked hogy esne hogy ha elköltö´znél és valamelyikük oda költözne, és eltartanád és azon lenne a problémája, miért veszekedsz a barátoddal.

költözz el ha nem tetszik, vállalj plussz munkát, menj koleszba, keres lakótársat. stb..

2008. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Már nincs a sulival kiadásom... úgyhogy nincs mit fizetniük, csak azért tartanak még el (legalábbis apám nézőpontja alapján), mert neki ciki lenne mások előtt, ha az utcára kerülnék. Kaptam volna náluk munkát, helyettesíteni kellett volna egy munkatársát, utolsó percben mondta, hogy bocs, mégse...
2008. nov. 24. 10:37
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos a megsuokás marad ebben a helyzetben szerintem. Nekem kb hasonló helyzetem volt, és mindig cseszettek vagy dolgozz, vagy főiskola.Mivel nem bírtam az állandó marakodást és az indokolatlan baszogatást ami engem is mindig ért, 18 éves koromban éretségi után elmentem dolgozni.12-16 órákat dolgoztam, hogy fizetni tudjam az albérletet, és igencsak felkészültem a kőkemény életre.

Most 25 éves vagyok, sok szenvedés és éjszakázás után vaégre van saját házunk/nagyrésze hitel/, egy édes kisbabánk a párommal és nagyon boldog vagyok. Hogyha eddig kibartad mostmár ne hátrálj, menj el tanúlni egy könyvtárba, vagy egy parkba/persze ne télen/

Sok sikert

2008. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Mikor el akartam menni évfolyamtársammal (fősulisan) diákmelózni, az volt az első reakciójuk, hogy NE dolgozzak... addig nyaggattak, míg elúszott a lehetőség. Középiskolásan időm nem volt rá, mert végig nyelvet tanultam sulin kívüli időben (télen-nyáron is), hogy érettségire nyelvvizsgám legyen.
2008. nov. 24. 10:40
 9/28 A kérdező kommentje:
Ja igen, suli mellett tavaly volt egy folyamatos 8 órás melóm, néha hétvégén is 4 óra, az se volt jó, akkor meg azért bántottak, míg aztán annyira kimerültem, hogy 8 hónap után idegileg teljesen ki voltam merülve, pedig maga a meló nem volt nehéz, voltak még vizsgáim akkor, de ebben nem voltam képes a melóban is, a suliban is helytállni úgy, hogy itthon is maradjon még belőlem valami.
2008. nov. 24. 10:45
 10/28 anonim ***** válasza:
92%

En a helyedben kimennek kulfoldre, es akkor nem kellene tovabb elnem ebben a legkorben. Olvasom, hogy nyelvbol erettsegiztel, ez elegendo lenne ahhoz, hogy pl. au-pair-nek kimenjel, kulfoldon is tudsz meg tovabb tanulni, kepezni magadat, ha nem, akkor pedig dolgozni.

Ha tenyleg annyira elakarsz menni, akkor pakolj, es menj, mert az idegeid igy teljesen tonkre fognak menni.

2008. nov. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!