Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, milyen anya az...

Mit gondoltok, milyen anya az ilyen? Röviden írom, de igy is hosszú lesz, remélem azért majd elolvassátok.

Figyelt kérdés

A dolog ott kezdődőtt h 11 éves koromban a szüleim elváltak.3-an vagyunk tesók,lányok.Az idősebbik nővérem csak anyai ágon.Mind 3-an apunál maradtunk,ő nevelt fel minket.Anyám elköltött 40 km-rel arrébb,egy másik városba.Havonta egyszer jött látogatni,de akkor is csak engem és a nagyszülőnél.Havi 3000 Ft gyerektartást küldött.Ez igy ment 18 éves koromig,mikor elvitt oda ahol lakik.Egy idősebb úrral(max 30 év korkülönbség)élt együtt,gondviselte.Ahogy betöltöttem a 18-at februárban,márciusban már nem küldte a 3000-et.Legtöbbször én hívtam mindig telón és sokszor úgy mentem hozzá h én kérdeztem h mehetek-e.Akárhányszor találkoztunk mindig szóba hozta apát és mindenféle szemétládának lehordta(hozzáteszem azért váltak el mert anyu ivott rendesen,én voltam neki mindig a kibúva,de válás után leszokott).Emiatt sokszor nézeteltérés támadt köztünk,mivel én védtem apát.Idősebbik nővéremet aki ugye csak anyai ágon az,őt is apa házasította ki 2x is,hogy egyet emlitsek a sok közül.2 éve az idős úr akivel ő élt meghalt és a temetése napján tudtam meg h igazából házasok voltak,már pár éve.Igy anya rengeteg mindent örökölt,mivel pénzes volt az úr.4 ingatlant biztos és a ingóságokat meg se emlitem.Természetesen én és testvéreim nem tartunk rá igényt.Unokáival mit sem törödik,középső nővérem legkisebb lányának születésnapját is tőlem kérdezte még meg január környékén.Jelenleg én is babát várok,31 hetes terhes vagyok.12 hetes korom óta nem beszélünk anyámmal.Ugyanis történt az eset h netről rendeltünk babakocsit gyártótól.Anyám szívélyesen felajánlotta h ő azt kifizeti,fixáljam le a szállítást,árat stb.Igy is történt,miután mondtam anyámnak hogy mennyibe is kerül(70 e ft) azt mondta h csak a felét fizeti ki.Mondtam rendben,hisz ez is segítség.Mondta majd szóljak neki és átjön a másik városból h ide adja a pénzt.Igy is volt.Mikor közeledett a nap h érkezik a babakocsi felhívtam őt h akkor jöhet,mire mondta h nem fizet ki semmit és h egyáltalán se kérjek ilyet tőle(megjegyzem nem én kértem,eleve ő ajánlotta fel),meg h ne hívjam többet fel,és hogy minek is nekem ez a gyerek stb.Még azt is hozzáfűzte ha én és testvéreim látni akarjuk akkor költözzünk át családostól,mindenestől abba a városba ahol ő él.Azóta semmi sem történt.Szeptember végén szülök,de egyszer fel nem hívott volna h nem úgy gondolta stb.Semmi,se teló,se sms,se email,semmi.Ráadásul abban a hónapban mikor érkezett a babakocsi még csak párom 100e ft-os fizetése volt nekünk,amiből 70e elment a babakocsira,igy a többi elment számlákra(fűtés még volt)igy kajára nem maradt apukám segített ki minket.Én nem keresem anyám,mert meguntam hogy 12 éven át(23 éves vagyok) mindig-mindig hátat fordított nekem/nekünk,állandóan csalódnom kellett benne.Harag persze van bennem,kiben ne lenne ezek után,de ha hívna és bocsánatot kérni meg tudnám bocsájtani,és tehetnék úgy mintha mi sem történt volna de őszintén szólva,nem akarok.Persze nem azt mondom h nekem ez igy a legjobb,de annyi pozitívum van benne h azóta nem idegeskedek miatta,és nem bőget meg.Bár a két nővéremet folyamatosan próbálja ellenem hangolni,de szerencsére nem sikerül...annyira legalábbis mert idősebbik tesómmal volt már gubanc emiatt,mert anyám tömi a fejét és hazudozik rám.Szerintem már nem fog felkeresni a szülésig,de gondolom azért annyi anyai érzés esetleg vagy emberség van benne h mikor megszületik a pici bejön hozzám a kórházba,ha igy lenne ti hogy reagálnátok le?


Bocsánat ha hosszú volt,de igy is csak tömören írtam le,mert volna még mit mesélnem róla.


Köszönöm.


31 hetes 23 éves kismama


2010. júl. 29. 23:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nagyon sajnálom,hogy így alakult a gyerekkorod!De nem értem,hogy miért ragaszkodsz ennyire anyukádhoz,hisz nagy ívben tojt rátok régen is!Apukádat tisztelem,hogy felnevelt egy olyan gyereket,aki nem is a sajátja volt.


A másik,hogy miért kellett 70e Ft-ért babakocsit venni?Főleg,h tudtad,hogy anyukád nem száll bele?Vissza lehet mondani,hogy nem tudod kifizetni.Olcsóbban is vannak újak és szépek!No,de ez az én véleményem!Sorry


Anyukád,ha esetleg bemegy a kórházba,mond meg neki,hogyha annyira segíteni akar mint múltkor,akkor megteheti,hogy kimegy a szobából és becsukja maga után az ajtót,azt kezítcsókolom!Nem kérnék olyan anyukát,aki ígérget,de nem tartja be és ráadásul ellenem hangol bárkit is,ha rosszat tettem,ha nem!


Könnyű szülést kívánok és sok erőt,egészséget a babához!

7 hós leányzó anyukája.

22/L

2010. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Na igen a babakocsi..ez az egy luxus van a kicsim számára.Azért volt ennyi mert szettben volt babakocsi,hordozó,mózeskosár.A többi dolgát úgy kuporgattunk össze.Nem ragaszkodok hozzá,már nem.Azért is írtam h ez volt nekem tőle az utolsó.Csak nem tudom h reagáljak ha meglátogat vagy stb.Azért kínos helyzet.
2010. júl. 30. 00:01
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és gratulálok a kislányodhoz:)
2010. júl. 30. 00:01
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Én azt ajánlom, hogy bocsáss meg neki lélekben. Magad, és a gyermeked miatt is. Ne legyen benned harag anyád iránt.


Szánd öt inkább, amiért ilyen, és nem látja, hogy rossz úton jár. A harag semmire sem jó, csak megmérgezi a lelked.


Ne keresd szerintem, nincs értelme. Ha keres, rendben, részéröl a békülés gesztusa.


Ne légy vele haragban (a szívedben se legyen iránta harag), de ne hagyd magad kihasználni. Nem kell ugrálnod, ahogy fütyül, és szabhatod te a feltételeket. Ilyen egyszerű.

2010. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Ó, szegénykém. Most már lesz saját picikéd, és jobb anya leszel, mint amilyen Neked jutott. Anyádra gondolj minél kevesebbet, úgysem érdemel mást, most a szép és jó dolgokra kell koncentrálnod, mert a picike, aki maholnap világra jön, mindent érez és átél Veled. Minden bánatodban, minden örömödben részesül.

Hagyd anyádat! Bár nehéz, de le kell szakadnod róla. Cirógassátok picikédet, válaszolni fog azzal, hogy szinte kúszik kezed után. Beszélgessetek hozzá apukájával, hogy ismerje az ő hangját is. Énekelgess neki, beszélgess hozzá. A stressz rosszat tesz neki, teremts békét magadban, fütyülj gonosz anyádra. Ne fogalkozz vele.

Az jó, hogy itt elmondtad jogos sérelmedet, ha lehet, ezzel zárd is le az ügyet. Kár rágódni rajta, és rontani vele közérzetetket, amely, mint mondtam, egy a babádéval.

A babanet.hu-n, érdemes körülnézned, van ott is internetes aukciós piac, sok babaholmit találsz olcsón, és a majdan feleslegessé vált holmikat, amelyeket kinőtt a kicsike, ott pénzzé teheted. Afféle cserebere a kismamák között.

Kívánok Nektek békét és boldogságot, egészséges, okos és szép kisbabát. Ehhez azzal tudod őt hozzásegíteni, hogy rá koncentrálsz és gondolataidat, szeretetedet rá irányítod. No meg férjedre, mert elég nehéz hónapok várnak rá. Szeresd őt is úgy, hogy érezze, hogy kisgyermeketek boldog, békés család tagja lehessen.

2010. júl. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,jól esnek a szavaitok azaz írásaitok!Én is kívánok nektek minden jót és sok boldogságot az életben.
2010. júl. 30. 00:12
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Első vagyok.Ne haragudj,hogy olyan nyers voltam a kocsi témában,de nekem eszembe se jutott ilyen drágán venni,még akkor,is ha más vette volna!Én Vaterán vettem 4000!! forintért egy alig használt babakocsit.Sokat kutattam utána, és "dízájnosat" akartam!Sajnos nálunk a válság közepén szünt meg a melóhely és közben útban volt a baba!Ez van.Azóta azért vmivel jobb a helyzet!


A lényeg,hogy zárj ki minden stresszt a környezetedből!Én már megtanultam,hogy nincs értelme bármin is rágódni,még a pénztelenségben sem!Annyira megérzik a babák azt,hogy valami nem úgy megy,ahogy Anya szeretné.ÉS lám olyan kiegyensúlyozott lányom van,hogy csoda!Nyugodt,békés baba.ÉS hidd el ez a lényeg és semmi más!Anyukád vagy rájön erre vagy nem!Bár hogy ott hagyott titeket,kétlem,de hiszek a csodákban! :D


(Bár a szívroham kerülget,hogy ennyi idősen már kapaszkodva feláll mindenhol és egyszer csak elesik.Szörnyű érzés.De nagyon édes,ahogy próbálkozik.)Kívánom hogy ilyeneket Te is átélj.

2010. júl. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Én is tudnék mesélni neked napokon át egy alkoholista anyáról aki állandóan becsapott,megbántott.A végén már azt se hittem el amit kérdezett.Mi is 3 -an vagyunk testvérek(3 lány) és az apukám nevelt fel minket.Ugyanis az én anyám arra sem volt képes,hogy egy kicsit is harcoljon értünk,inkább elment és leitta magát..El se tudom mondani hányszor ígért dolgokat,és semmi nem lett belőle..Az én anyám még gyerektartást sem fizetett,sőt volt hogy ellopta apám havi fizetését és eltűnt 1-2 hónapra...Volt egy év amikor pár napig nem tudtunk iskolába menni mert arra keltünk fel,hogy minden ruhánkat,cipőnket elvitt,és eladta vagy elcserélte piára...Amikor terhes lettem nekem is ígért babakocsit,és egyéb dolgokat amik egy babának kell,de én semmit nem kértem,mert tudtam,hogy vagy nem adja meg,vagy ha megadja 2 nap múlva már ordibálva követelte volna az árát..Én és a testvéreim ebből nem kértek..A nővérem nagyon csúnyán összeveszett vele,és lassan már 20 éve nem is látták egymást..Később velem is összekapott,mert őszintén elmondtam,hogy ő nem az anyám,csak "világra hozott" egy nagy senki...Lassan 15 éve nem láttam.Húgom aki a legérzékenyebb ő 8 éve veszett vele össze végleg,mert a kislányára aki az unokája kijelentette,hogy egy qrvának a porontyára nem kíváncsi...

Eltelt jó sok év,és semmi kapcsolta nincs köztünk..Őszinte leszek.Sokkal jobb így..

Kedves kérdező! talán a tapasztalat beszél belőlem,de ne várj csodát..Inkább fogadd el,hogy anyád nem fog bemenni a kórházba,ha mégis akkor sem lesz ebben örömöd..Azt sem árt elfogadnod,hogy nem lesz nagymamája a gyermekednek,mert nem fogja érdekelni..Inkább ne is foglalkozz vele,mert több álmatlan éjszakád csak neked lesz...

Még valamit..Én 2 dolgot ígértem meg magamnak.

1.Fogalmam sincs hogy mennyire egészséges,de ha egyszer tőlem kér segítséget mert bajban van,vagy éppen egy ápolónő kell neki,akkor azt adom vissza amit kaptam.A nagy semmit!

2.Nem megyek el a temetésére sem,mert azt sem érdemli meg,hogy az utolsó útjára elkísérjem...Ő egyik családtagunk (testvérei,mamám,papám) temetésére nem jött el,mert "hulla részeg" volt...

36/N

2010. júl. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Amíg nem tesz hasonló durva gesztust, én udvarias lennék. Ha elkezdi, legyen ott valakid, aki kitessékeli.
2010. júl. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

kedves kérdező!

azt tudom tanácsolni, h nézd onnan, h minél rosszabb anyád van, annál jobb anyja leszel a picidnek. enyém nem ivott, józanul vert gyötört gonoszkodott. hagyd őt a csudába, ha hív is ne remélj semmit.

sok boldogságot a babához!

2010. júl. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!