Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A városban élő idősebbek/nyugd...

A városban élő idősebbek/nyugdíjasok miért nem adják el a hatalmas, drága fenntartású házaikat, hogy támogassák belőle a fiatalabb generációt?

Figyelt kérdés

Igazából megértem, hogy nagyon nehéz megválni egy háztól, amibe az ember az egész élete munkáját belefektette, de mi értelme annak, hogy sok 50-60 feletti pár él a drága 3-5 szobás emeletes házakban, miközben a gyerekeik és unokáik meg örülnek, ha hozzá tudnak jutni valahogy egy kis 1-2 szobás panelhoz, ahova még gyereket is alig lehet vállalni?


Mielőtt jönne a személyeskedés, nekünk szerencsére van saját otthonunk, de azt látom, hogy a szüleim és anyósomék környékén is mindenhol idősek laknak ezekben a hatalmas családi házakban, miközben a családok meg belvárosi lakásokban nyomorognak. Dehát mikor legyen az embernek családi háza, ha nem akkor, mikor éppen családja van? Mintha felcserélődött volna a rendszer.



2020. máj. 21. 09:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
73%

"manapság amúgy is az a divat hogy a semmire vállalnak gyereket"

Manapság? Volt idő, amikor még ennyiük sem volt az embereknek, mégis vhogy fölnevelték a gyereket. Például amikor tilos volt az abortusz, vagy gyermektelenségi adót kellett fizetni. Azért ez nem volt annyira régen, hogy megfeledkezzünk róla... Anyósom orvosi egyetem mellett szülte meg mindkét gyerekét, nagyszülők az ország másik felében voltak, egy asszony vigyázott a gyerekeire, amíg egyetemen volt vagy vizsgázott. Nem elszigetelt eset, a legtöbben akkoriban így tettek, mivel az orvosi egyetem már akkor 6 éves volt, de a házasságok fiatalon megköttettek, a nők pedig a 20-as éveik elején szültek (mivel nem volt más megoldás, nyilván vénlány nem akart lenni senki sem). Majd diplomázást követően kirakták a semmi közepére dolgozni a 2 kicsi gyerekével, a 8. emeleten kapott szolgálati lakást, lift nyilván nem volt, még fűtés se nagyon, tél közepén örültek, ha a gyerekszobában volt 16 fok. És orvosemberről beszélgetünk, nem az analfabéta szalagmunkásról, aki a nevét is alig tudja leírni. Manapság? Akkor te nem nagyon figyeltél történelem órán, de elég lett volna, ha csak a szüleid, nagyszüleid sztorijait kicsit figyelmesebben hallgatod meg.

2020. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
32%
"Volt idő, amikor még ennyiük sem volt az embereknek, mégis vhogy fölnevelték a gyereket." Valóban. És az igények is jóval kisebbek voltak. Ott csóró elvolt zsíros kenyéren, úgy hogy ki se lépett a faluból- most meg ha el akarod indítani a gyereket az életben, akkor jó ha csak egyet vállalsz.
2020. máj. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
93%
És hogy miért nem cseszik el az egzisztenciájukat? Mert nem hülyék.
2020. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
63%
Ez sem feltétlenül igaz. Ha figyelmesen elolvastad a válaszomat, akkor láthattad, hogy a példám végzett orvos, nem csóró a zsákfalujában és nagyszerűen elindította a gyerekeit (4 lett végül), illetve menetközben országot is váltott. Ők is ugyanúgy jobbat akartak a saját gyerekeiknek, mint ami nekik volt. Az igények nem voltak mások, most is elélnek emberek zsíroskenyéren Tápiómihályhónalján. Egyszerűen csak a szocializmusban jól megtanulta a magyar, hogy itt minden alanyi jogon jár azonnal, ha nincs pénz, akkor ad az állam. Ez nem új keletű dolog, de ennek köszönhető a hitelt hitelre halmozás, és létrejött az a látszat, hogy saját házba vállal az ember gyereket (milyen felelősségteljes!) , meg autója van, csak ebből semmi sem az övé, maximum a 60 milliós hitel, amibe az egész került. Aki meg albiba szül, az meg milyen felelőtlen, hiszen nincsen semmije, hiszen az, hogy adósságmentes, van a bankjában félév megtakarítása, ha holnap kirúgják, amúgy meg lapul a bankban egy fél házra való is, csak nem akar nagy mennyiségű hitelt felvenni, az meg tudjuk, hogy semmi, mert az a valami, ha a neveden van az ingatlan akkor is, ha holnap el is viheti a bank, ha munkába menet fölfordulsz az autóval és fél évig otthon lábadozol. Persze vannak átmenetek, meg nem mindenki úszik az adósságban, aki építkezik, de azért az, hogy most úgymond nagyobbak az igények inkább olyan értelemben igaz, hogy ugyanazokkal a feltételekkel akarják a nagy családi házat, mint anno, nem vettèk észre, hogy a szocializmus véget ért és bizony meg kellene dolgozni érte. De a saját házra vágytak 40 évvel ezelőtt is.
2020. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
82%
És a fiatalok miért nem építik a saját életüket, ahelyett hogy kilopnák az öregek alól az egy életen át épített-szépített otthonaikat?
2020. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
Én több ismerőstől hallottam, hogy nem azért építettek akkora hodályt -ők mondják-, hogy egymást kergessék körbe körbe, hanem a gyerekeiket szerették volna maguk mellett tudni családostul. De egyik se volt hajlandó velük élni. Pedig még megosztani is hajlandóak lettek volna, hogy az unokáik minden nap láthassák.
2020. máj. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!