Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket nem zavarna ha egy...

Titeket nem zavarna ha egy munkatársatok vagy a főnökötök ellopná az ötleteteket?

Figyelt kérdés
Semmilyen anyagi károm nem származik ebből csak már idegesít, hogy ha beszélünk valami témáról amihez van egy-két jó gondolatom,akkor később ugyanazt az ő szájukból hallom, mint nagyszerű ötletet. Miközben az az én ötletem volt előtte akár két perccel vagy egy nappal.:)))))Ismétlem semmi jelentősége nincs csak néha zavar hogy nem veszik észre magukat.
2010. júl. 29. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Hülye kérdés. De. Nyilván zavarna, de ő a góré te meg a droid. Nem tudsz mit tenni, nyeld le a békát!
2010. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Megoldás:Ne oszd meg vele a jó gondolataid,hasznos ötleteid.Ellenben próbálj valami baromságot úgy előadni neki,mintha a világ legjobb ötlete lenne,hátha azt is tovább adja ,és így bosszankodás helyett majd jót nevethetsz rajta.
2010. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez elég gyakran megesik. Másoknak kaparjuk ki a gesztenyét... Én is jártam már így, nem egyszer.

Persze, valahol zavar, de inkább azért, mert miért vagyok olyan béna, hogy nem magamnak szerzek belőle (erkölcsi vagy anyagi) nyereséget?

Amíg van egy jó ötleted, de pl. nincs rá bátorságod, és / vagy anyagi kereted, hogy azt magad valósítsd meg, addig vagy megtartod magadnak, vagy továbbadod, és majd más arat.

És ugyan, miért ismernék el, hogy az ötlet "lopott"?? Hiszen akkor nem ők lennének fényezve, nem ők kapnának prémiumot... Az egyik legnehezebb emberi tulajdonság, hogy magunkkal szemben elismerjünk mást. Hát például ezért "nem veszik észre magukat". Mert nem is akarják.

2010. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a poénos beszólásaim nyúlták le. Nem nagy szám, de rosszul esik, hogy mondok valami vicceset, nem hallja meg, akinek szánom, és odamondja neki a másik, mintha ő mondta volna...
2010. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

17.41

Semmi komoly dolog ismétlem. Olyanokról van szó pl: Melyik útvonalon érdemes bejárni kerékpárral a melóhelyre? A főnökömnek volt egy ötlete én másik útvonalat mondtam erre másnap már jött a "tuti ötletével", hogy talált egy sokkal jobb útvonalat. Ja, azt amit én mondtam neki.:))))))

2010. júl. 29. 17:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem kifejezetten idegesít!


Fősulin szívtam már meg ezzel jó párszor!


Az egyik legemlékezetesebb az volt hogy power point-os előadást kellett tartani idegen nyelvből... a buszon odafelé összefutottam a csop társammal és a másnapi prezire terelődött a szó. Elmondtam neki hogy milyen ötletes elemeket tettem bele (még büszke is voltam magamra), és hogyan állítottam össze, hogy aki kevésbé tud angolul az is megértse... A csajszi egész este fent volt, és átszerkesztette az egész ppt-s előadását (láttam a total commanderben az időpontot), másnap persze előadta ( az ötleteimet), nagy siker volt (:((( ) aztán megkérdezte, hogy van-e valakinek kérdése... nem tudtam megállni, de feltettem a pracnimat... hát azt az arcot látni kellett volna mindenkinek :)))) ha láttatok már olyan embert aki 2mp alatt összesz@rja magát, akkor el tudjátok képzelni a szitut... aztán még húztam is, mert nem azonnal tettem fel a kérdésemet, majd valamilyen hülye kérdést ötlöttem ki...sokan nem tudták mire vélni, de a csaj tudta miről van szó... aztán mentek a gratulációk meg minden. Persze én utána következtem volna, de neki sikerült annyira elhúznia, hogy én még véletlenül se kerülhessek sorra. Így már úgy tűnt mintha én loptam volna el az ő ötletét


Ráadásul! A kiscsajjal összefutottam még aznap egy bevásárló központban és erre odaszól "Na most körözz le!" (köpni nyelni nem tudtam hirtelen) de visszaszóltam " ja simán, ha nem a lopott ötletemet kellene lenyomnom". Aztán köv órán még jobban feltúrbóztam, odafelé az úton a buszon elültem más emberke mellé, betettem az mp3-at és úgy csináltam mintha aludnék. Sikeres volt az előadás, de már nem szólt akkorát, mint ahogyan eredetileg szólt volna...


Amúgy ő az egyik barátnőm VOLT anno (addig ameddig ezt meg nem lépte)


Én azt tanultam belőle, hogy soha senkinek sem szabad semmilyen jó ötletet elmondani, vagy valósítsa meg önmaga, vagy senki (sajna). Vagy ha az ember el is mondja, mindig figyeljen arra, hogy több ember legyen ott és mindenki hallja... vagy keressen más környezetet (BARÁTNŐK, BARÁTOK, MUNKAHELY) ahol nem zsákmányolják ki ilyen téren az illetőt...


Egyébként meg nem értem, hogy az ilyen emberek hogyan tudnak másnap belenézni a tükörbe...

2010. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Természetesen zavarna. Nem kell elárulni az ötleteidet másnak! Ennyi. :)
2010. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

17:41-es vagyok

Esetleg roppant teátrálisan reagáld le ezeket az ötleteket, és kérdezd meg, hogy honnan jutott ez neki az eszébe???

Vagy akár fejezd ki úgy magad, hogy "nahát, épp ezt mondtam tegnap... Vagy csak gondoltam? Nem is tudom... De te micsoda gondolatolvasó vagy!!!" - vagy ilyenek. A lényeg, hogy próbáld kibillenteni... Ne tudja, hogy valójában mit gondolsz róla ilyenkor...

2010. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eszembe jut, amit Allison csinált a Melrose Place-ben a kekszreklámmal kapcsolatban. Az jó ötlet volt.
2010. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!