Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért kérnétek pénzt a családt...

Ezért kérnétek pénzt a családtól? Nagyon ciki

Figyelt kérdés

A karantén alatt kiselejteztem egy csomó ruhámat, cipőmet. Rengetegen még az árcédula is rajta volt... Összegyűjtöttem 5 nagy zsáknyi ruhát, aztán a párom is mondta, hogy nézzem át az ő dolgait is. Abból lett 3 zsák, de azok már inkább olyanok, amiket előtte hordott, pár db volt, amin az árcédula még rajta volt. Én ezeket fogtam, és levittem anyukámékhoz, mert anya mindig ezzel nyaggat, hogy selejtezzek már, mert neki egy rongya sincs (utál amúgy vásárolni). Úgy voltam vele, hogy válogassa át, és ami kell, tartsa meg, ami meg nem, eladom és ezután mondta a barátom, hogy jó, adjam el az ő cuccait is. Viszont azokból válogatott párat apukám és öcsém, azok közül, amik már hordva voltak. Nem sokat, talán 5-6 melegítőalsót és 2-3 pólót, de ezek márkásabbak, Hugo Boss és hasonló márkák. Nem tudtam, mennyiért akarja ezeket eladni, mert néhányon látszott már a mosás, az, hogy sokat volt hordva, így mondtam, hogy ami az enyém, az ingyen van, a többit nem tudom. De aztán teljesen elbeszéltük az időt, és már csak azt látom, hogy öcsém mondja, hogy mennyire örül ezeknek, meg végre van rendes itthoni ruhája és úgy örül, hogy ezeket neki adtuk. Szóval ők teljesen úgy hitték, hogy ingyen... Gondoltam hátha megkérdezik még, hogy ezek mennyibe kerülnek, és akkor mondhatom, hogy majd ír a párom, vagy valami, de nem kérdezték. Ő meg most ki van rám akadva, hogy miért adtam oda ingyen, és hogy ő számított arra a pénzre.


Meg most így 3 nap után szóljak, hogy ja amúgy ez ennyi ft, az meg annyi? Azért is ciki nekem, mert mi viszonylag gyakran vagyunk náluk, van olyan hét, amikor egyáltalán nem főzök, és akkor ott ebédelünk, vagy hétvégente ott vagyunk reggeltől estig... Amikor meg még nem volt ez a vírus mizéria, minden vasárnap étteremben ettünk anyáékkal, és mindig ők fizettek. Szóval ez nekem meg kellemetlen, hogy elkérjük 3 pólónak az árát...


2020. máj. 13. 22:42
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
89%
Elso felindulasban letorkoltam a palit, de vegulis a kerdezo cseszte el, hiszen tudta, hogy el akarja adni a ruhakat. Ettol fuggetlenul a pasid meg fillerbaxo, mert 40 millios autot vesz, de mellette szamit a kinyult ocska ruhaibol befolyo penzre, ez igy kicsit fura xd gondolom a kerdezo arra szamitott, hogy ebbol nem lesz ekkora cirkusz, egy galans, jo vagyoni helyzetu ember nem kezd el a rokonoktol penzt kerni a kifingott cuccaiert. Szoval en a helyedben kifizetnem a pasinak a penzt (vagyis odavagnam neki azt a maximum 20ezret, amit ezert kaphat) es a csaladnak nem szolnek. Mondjuk nekem mar az is fura, hogy a csavo ilyen jol el, ilyen autot engedhet meg maganak, de azert az ebedmeghivast mindig szo nelkul elfogadja, de a ruhakert cirkuszol... egy szo mint szaz, hiaba van neki igaza, szerintem nagyon leegette magat ezzel a hozzaallassal, nagyon gaz a pasid. Bar igaz a mondas, azok a legzsugoribbak, akiknek a legtobb penzuk van 🤷🏻‍♀️
2020. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
85%

Az en kerdesem csak annyi, hogy miert nem allsz oda a parodhoz, es mondod meg neki oszinten mi tortent?


“Nezd, hibaztam, mert nem szoltam a csaladnak elore, hogy ez eladasra van, de nekem ez a helyzet elkepesztoen kinos, nem akarom se magamat, se teged lejaratni, igy inkabb en, a sajat penzembol kifizetem az osszeget.”



Szerintem egy normalis ember megertene a helyzetet, es nem fogadna el a penzt. Plane nem ugy, hogy elozo heten 40 millios autot vett.

2020. máj. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk a fő kérdésben is meg lehetett volna említeni, hogy a pasid milliomos.

Így pláne nem kérnék pénzt.

2020. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
13%
En abban látom a problémát, hogy a kérdező nem tartotta ahhoz magát, amit megbeszéltek (és lehet a baratban egyfajta “félsz” is, hogy a család mostantól majd lehúzza őt). Plusz azért egy Boss melegítő alsó alaphangon 40 ezer forintnál kezdődik, használtan jó állapotban 20 ezerért darabját simán tovább lehet adni (ennek utána lehet nézni használt ruhás weboldalakon). A kérdező barátja abban a hiszemben volt, hogy a ruhák eladásra kerültek, anyagi helyzettől függetlenül, lehet, hogy ingyen nem adta volna senkinek, inkább hordja még. A 40 milliós autót valószínűleg költői túlzás, de nekem vannak olyan vagyonos ismerőseim, akik Boss és még magasabb áru ruhát hordanak (es valosan 30-35 milliós autójuk van) és pár használat után eladják, illetve nem ők, hanem gyerekükön, párjukon, ismerősükön keresztül, az értük kapott pénzen pedig vesznek új ruhát.
2020. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
70%
Kérdezd meg a párodat, mennyiért adta volna el a holmiját, és mondd azt, hogy ezeket te megvetted ajándékba a családodnak, és a fizetésedből számold ki a kezébe. És volt-nincs gond.
2020. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
72%
Előző vagyok: az nem igaz, hogy közös a kasszátok, mivel magának vesz kocsit, saját pénzből, és a cuccaiért is saját magának vár pénzt.
2020. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
3%

Megnéztem én is ezt a Hugo Boss weboldalt, már csak kíváncsiságból, meg épp rá is érek egy melegítőalsó akár 180 fontba is kerülhet, ami olyan 55 000 Ft, igaz, ez a maximum ár, de egyáltalán nem biztos, hogy egy olcsóbb fajta van a kérdező párjának. Egy komplett melegítő (alsó+felső) akár 270 font is lehet, ami úgy 100 000 Ft.

Biztos vannak olyanok, akik használtan is megveszik. Nekem sosem kéne, inkább márkátlan, de új, de nem vagyunk egyformák.

Csak azért mert használt, nem biztos, hogy kinyúlt, kifingott, ezen jót röhögtem. :D Pláne, akinek ennyi ruhája van, valószínűleg nincs is használt kinézetük. A kérdező rokonai is azért örültek neki annyira bizonyára, mert újszerű állapotúak.

2020. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
95%
47, ezt maga a kérdező írta valahol az elején, hogy messze nem újak és már meglátszik rajtuk a mosás.
2020. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor ebből az a tanulság, hogy amit más nem akar elajándékozni, azt őhelyette mi se ajándékozzuk el. De ha mégis megtesszük, minimum fizessük ki - nem az a megoldás, hogy a megajándékozottakból elkezdünk pénzt facsargatni azért, amiről akkor nem is beszéltünk velük.
2020. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!