Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki nem kötőjelesen felvenni...

Ciki nem kötőjelesen felvenni a férj nevét?

Figyelt kérdés

Nekem a Lakatos Lászlóné forma tetszene a legjobban, de azt már nagyon cikinek érzem. Szóval arra gondoltam, Lakatos Lászlóné Kiss Piroska lennék, ez mennyire ok?

(a nevek kitaláltak)


Bemutatkozáskor nagyon hosszú? Facebookon hülyén néz ki?



2020. máj. 12. 16:14
A kérdező szavazást indított:
Ciki mind
Lakatos Lászlóné Kiss Piroska
Lakatos Lászlóné
Lakatos Piroska
111 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Túl hosszú ha férjed teljes nevét és a sajátod egybe szeretnéd használni.

Gyakori aláíráskor majd szívod a fogad.

Nekem rövid a vezeték és keresztnevem, férjem vezetéknevét vettem fel Né jelzővel.

2020. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Úgy veszed fel, ahogy akarod. Semmi ciki nincs egyik megoldásban sem. Ez a te neved, a te döntésed.


A facebookra meg nem muszáj így kiírni a teljes nevet.

2020. máj. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Cikinek egyik sem ciki, csak hosszú és bonyolult, a jövőben meg fogod bánni. Szerintem vagy Lakatosné Kiss Piroska vagy Lakatos Piroska, ha már fel akarod venni.
2020. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%
Lakatosné Kiss Piroska?
2020. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Mert az a legfontosabb hogy a facebookon hogy fog kinézni? 😁 😁
2020. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Lakatosné Kiss Piroska

v.

Lakatos-Kiss Piroska miért nem opció?

2020. máj. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Első házasságomnál Kovácsné Fekete Erika nevet választottam. Elég hosszú, és sokszor fejtörést okozott, amikor hivatalos íratokra kellett 1 centis rublikába beleírni. Így állandóan rövidítettem ahol engedélyezett volt. Így: Kné Fekete Erika.

Második házasságomnál inkább a röviditett verziót választottam mint: Herczeg Erika. Sokkal egyszerűbb használni, leírni a nevet.

2020. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
amit te gondoltål ki az tul hosszu ,ėn tnė ės a lånykori teljes nevem a hivatalos változat de mėg igy is hosszu igy ahol lehet ott ezt is roviditem.
2020. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

Számomra a kötőjeles változat a mai napig nagyon furcsa, nem tudom megszokni írásban látva, meg bemutatkozásnál is furcsán mondják az emberek. De természetesen nem "ciki" egyik forma sem.

Én a Lakatosné Kiss Piroska verziót javasolnám, ez rövidebb, mint a Lakatos Lászlóné Kiss Piroska, de ugyanúgy kiderül belőle a lánykori neved is, és az is, hogy férjnél vagy.

2020. máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akartam volna -né lenni, de ez szerintem mindenkinek a maga döntése. Ha te Lakatos Lászlóné szeretnél lenni, hát legyél ez. Nem nagyon van más alkalom az életben, mikor megkérdeznék, milyen nevet szeretnél magadnak. Szerintem azt válaszd, ami neked a legjobban tetszik.
2020. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!