Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki nem kötőjelesen felvenni...

Ciki nem kötőjelesen felvenni a férj nevét?

Figyelt kérdés

Nekem a Lakatos Lászlóné forma tetszene a legjobban, de azt már nagyon cikinek érzem. Szóval arra gondoltam, Lakatos Lászlóné Kiss Piroska lennék, ez mennyire ok?

(a nevek kitaláltak)


Bemutatkozáskor nagyon hosszú? Facebookon hülyén néz ki?



2020. máj. 12. 16:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
75%
Mi megbeszéltük, hogy a viszonyunk partnerségi és nem tulajdonjogi. A feleségem a társam, de szuverén személyiség is. Ezért mindkettőnknek az a neve, aminek születtünk.
2021. febr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Milyen név az hogy Lakatos Lászlóné, jesszus... XD Az nem név hanem egy vicc. ilyen né meg nem tudom mi... Lakatos Piroska a egtisztább, vagy maradj a sajátoddal, ha úgy esik jól. De semmiképp nem ilyen elvont dolgok...
2021. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
53%

"Vedd fel a férjed vezetéknevét a sajátod helyére és kész"

Ez a legrosszabb. Az angolszász divat lemásolása. Semmi nem jelzi, hogy férjezett vagy, viszont elveszíted a saját nevedet. Legjobb, ha megőrzöd a születési nevedet, de még a Kovács Lajosné is jobb a Kovács Piroskánál, ha a férjed Kovács.

2021. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
50%
Miért lenne rossz? A legjobb megoldás. Miért kéne ilyen né meg bá megoldásokat kitalálni? Akkor nincs saját neved, hanem te Kovács Lajosné vagy? Mivel a férjed elvett feleségül, felveszed a nevét mert te már az ő családja vagy. Ennyi. Civilizált népek így csinálják.
2021. febr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:

"Vedd fel a férjed vezetéknevét a sajátod helyére és kész"


"Ez a legrosszabb. Az angolszász divat lemásolása. Semmi nem jelzi, hogy férjezett vagy, viszont elveszíted a saját nevedet."



Most ezen nem tudom mi olyan rossz, egyáltalán nem veszíti el a nevét, a legtöbb hivatalos papíron úgyis fel kell tüntetni majd.

Azt meg nem értem minek kéne mindenkinek tudni, hogy ki házas és ki nem, senkinem semmi köze hozzá.

Még ekkora hülyeséget.


Szerintem meg a kötőjeles megoldás csúnya, nem szép, csak elcsúfítja a nevet a leírásban.

2022. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki maradjon az, akinek született. Ha a férj nem akarja felvenni a feleség nevét, akkor úgy korrekt, ha ő sem várja el a nőtől.
2022. aug. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Ha valaki fel szeretné venni vegye, de ne azért mert elvárják tőle, hanem mert ő úgy akarja. Vegye fel úgy ahogy neki tetszik.


Én csak azt a süket ultra emancipált szöveget nem bírom mikor mondja valaki, hogy "nem vagyok más tulajdona".


Úristen!

Most nem azért ha nem akarja ne vegye fel a nevét, de akkor sem kell ilyen baromságokkal megindokolni, inkább ne mondana semmit.

Nem is értem egy név miatt miért lenne akárki is más tulajdona, ez elég egy beteges gondolot.

2022. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!