Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki nem kötőjelesen felvenni...

Ciki nem kötőjelesen felvenni a férj nevét?

Figyelt kérdés

Nekem a Lakatos Lászlóné forma tetszene a legjobban, de azt már nagyon cikinek érzem. Szóval arra gondoltam, Lakatos Lászlóné Kiss Piroska lennék, ez mennyire ok?

(a nevek kitaláltak)


Bemutatkozáskor nagyon hosszú? Facebookon hülyén néz ki?



2020. máj. 12. 16:14
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bár mind hasznos volt, egyelőre nem vagyok előrébb. Talán majd megérik bennem a döntés.


Persze, nem az a legfontosabb, hogy néz ki facebookon, de felmerült bennem. A kötőjeles egyáltalán nem tetszik, de látom, hogy mostanában 10-ből 9-en így veszik fel.

2020. máj. 12. 17:33
 12/27 anonim ***** válasza:
36%

Arra ügyelj, nehogy Dr. Újtótfalusi Benedekné Dr. Vásárosnaményi Emerencia légy.

Ajánlom a Lakatosné Kiss Piroska, de még inkább a lakatosné Piroska, vagy Lakatos Piroska változatot.

A "-né" inkább évtizedekkel ezelőtt volt a menő, akárcsak az "özv. Kovács Lászlóné".

2020. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem eleve avitt már felvenni a férj nevét, egyfajta alárendelés, tulajdonlás hatását kelti. Főleg a teljes név +né, amivel elvesztik a lánykori nevüket.
2020. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
93%
Ha Lakatos Lászlóné akarsz lenni, akkor legyél az. Szerintem e téren semmi nem ciki, csak itt bevett szokás ez. Ismerek huszonéveset, aki - né, szerintem senkit nem érdekel.
2020. máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
93%
Hihi. Azt hittem azért akarsz Lakatos Lászlóné lenni mert összeillik monogramilag. Amúgy mit idegesíted magad másokon?.... a ciki az lenne ha azért mennél hozzá mert a többiek szerint menőbb mint a másik hapsi... csakmert az olyan eset is igen jellemző
2020. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
84%
Én nem vettem fel a férjem nevét, mert nem tetszett. Ma már nem kötelező felvenni a férj nevét anélkül is a felesége leszel.
2020. máj. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vedd fel, ahogy neked tetszik. A nem kötőjelben semmi ciki nincs, én a magam részéről nem lennék -né, nem tudnám jó szájízzel kimondani, idejétmúlt, számomra negatív a kicsengése, de ha neked így tetszik, vedd fel így. Ha hosszú, hát hosszú, valószínűleg egy idő után bemutatkozásnál úgyis Lakatosné Piroskát fogsz majd mondani.

Én meghagytam a saját nevem, elvégre úgy hívnak.

2020. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
100%
Lakatosné Kiss Piroska a legjobb szerintem, ha elzárkózol a kötőjelestől. Lakatos Lászlónéval mindenki zavarban lenne, hogy hogy szólítson meg és szerintem nagyon öreges is ez a forma.
2020. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
74%
Lakatosné Piroska nem lehetsz?
2020. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Vedd fel a férjed vezetéknevét a sajátod helyére és kész
2020. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!