Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért kérnétek pénzt a családt...

Ezért kérnétek pénzt a családtól? Nagyon ciki

Figyelt kérdés

A karantén alatt kiselejteztem egy csomó ruhámat, cipőmet. Rengetegen még az árcédula is rajta volt... Összegyűjtöttem 5 nagy zsáknyi ruhát, aztán a párom is mondta, hogy nézzem át az ő dolgait is. Abból lett 3 zsák, de azok már inkább olyanok, amiket előtte hordott, pár db volt, amin az árcédula még rajta volt. Én ezeket fogtam, és levittem anyukámékhoz, mert anya mindig ezzel nyaggat, hogy selejtezzek már, mert neki egy rongya sincs (utál amúgy vásárolni). Úgy voltam vele, hogy válogassa át, és ami kell, tartsa meg, ami meg nem, eladom és ezután mondta a barátom, hogy jó, adjam el az ő cuccait is. Viszont azokból válogatott párat apukám és öcsém, azok közül, amik már hordva voltak. Nem sokat, talán 5-6 melegítőalsót és 2-3 pólót, de ezek márkásabbak, Hugo Boss és hasonló márkák. Nem tudtam, mennyiért akarja ezeket eladni, mert néhányon látszott már a mosás, az, hogy sokat volt hordva, így mondtam, hogy ami az enyém, az ingyen van, a többit nem tudom. De aztán teljesen elbeszéltük az időt, és már csak azt látom, hogy öcsém mondja, hogy mennyire örül ezeknek, meg végre van rendes itthoni ruhája és úgy örül, hogy ezeket neki adtuk. Szóval ők teljesen úgy hitték, hogy ingyen... Gondoltam hátha megkérdezik még, hogy ezek mennyibe kerülnek, és akkor mondhatom, hogy majd ír a párom, vagy valami, de nem kérdezték. Ő meg most ki van rám akadva, hogy miért adtam oda ingyen, és hogy ő számított arra a pénzre.


Meg most így 3 nap után szóljak, hogy ja amúgy ez ennyi ft, az meg annyi? Azért is ciki nekem, mert mi viszonylag gyakran vagyunk náluk, van olyan hét, amikor egyáltalán nem főzök, és akkor ott ebédelünk, vagy hétvégente ott vagyunk reggeltől estig... Amikor meg még nem volt ez a vírus mizéria, minden vasárnap étteremben ettünk anyáékkal, és mindig ők fizettek. Szóval ez nekem meg kellemetlen, hogy elkérjük 3 pólónak az árát...


2020. máj. 13. 22:42
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
92%
Fuuu de fillerbszo a parod :sss en biztos nem kernem el a csaladtol az arat.
2020. máj. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim válasza:
90%
Hát ne is haragudj meg.. nem tudom, hogy hány évesek vagytok... de soha nem kérnék ezért a családomtól pénzt. Főleg ha nincs rá szükségem... a barátoddal sincs valami rendben ha ezt el várja... még idegen embernek is oda adnám ha nincs már rá szükségem nem hogy az öcsémnek na meg az apámnak aki fel nevelt, iskoláztatott, etetett , itatott stb stb...
2020. máj. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
93%

Megkérdezném a párom hogy mennyi pénzt várt belőle, oda adnám neki és megkérném, hogy mostantól legyen szíves minden szülői segítséget kifizetni.

Ha szekrényt kell emelni az óradíjat, ha ebédről van szó az alapanyagot.

Szerintem hamar megértené a lényeget.

2020. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
Ez a másik, hogy nem szorulunk rá arra a pár tízezerre. Ellenben a szüleim átlagos emberek, nem hiszem, hogy vennének pl. 15 ezerért használt melegítőt, vagy 6-7 ezerért pólót...
2020. máj. 13. 22:53
 5/49 anonim válasza:
73%
Dobd ki (mármint párod)... a család az első
2020. máj. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
92%
Na ha ezt elmondod otthon, meg lesz a velemenyuk a parodrol, es azt mar nem fordithatod vissza. Az en apum ilyen esetben nagyon lenezne a ferjem, ha ilyet megtudna. Inkabb adnek a ferjemnek egy 20ast legyen boldog es kesz :D de ez szegyen jezus...
2020. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 Savlekotő ***** válasza:
90%
Add oda neki te a pénzt ha már fillér rágó,és gondolkodj el mennyit fog a gyerekre költeni majd neki is elszámolja e a popsikenőcsőt.. Juj..
2020. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
29%
Minek vitted át a párod cuccait is?? Ő eladni akarta a holmijait! Mindegy most már, a saját zsebedből fizesd ki a párod, és nem lesz gond.
2020. máj. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
15%
Azt csak te gondolod, hogy nem szorultok rá a pénzre, a párodnak mégis kell! Ha nem is kajára, de ő nem dobálózik tízezrekkel csak úgy, nagyon helyesen. Nyilván ezért is megy neki jól, mert amiből lehet, pénzt csinál, a használt ruháiból például.
2020. máj. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
90%

Hu, ilyenert szerintem is pofatlansag penzt kerni. Eszembe sem jutna.

De az is biztos, higy kiabrandulnek a parombol ezek utan.

1. A parodnak mar nem kellenek ezek a ruhak, es a sajat bevallasod szerint jol alltok anyagilag, tehat nem az aktualis szamlakat fizetnetek be a par ezres bevetelbol.

2. Te magad irtad, hogy a ruhak tobbsegen mar meglatszodik, hogy voltak mosva stb. Nos, en a soha sem hordott, vadi uj es markas ruhaimon sem tudtam mindig tuladni, barmennyire is probalkoztam. Szerintem mar eleve a parod hozzaallasa fura, hogy azthiszu ugy mukodik a vilag, hogykiselejtez ket zsak regi cuccot, aztan egybol thlad rajtuk. En ugy gondolom, hogy egy atlag magyar nem fizetne ezreket egy agyonmosott hugo bossert, akkor mar inkabb markatlan, de vadonat uj.

3. Eleve penzt kerni csaladtagoktolk egy olyan dologert ami nektek mar nem kell, plane hogy nem nagy tetelrol van szo (pl auto) annyira kicsinyes es szanalmas.

4. Most tedd a szivedre a kezed, Te mennyi mindent kaptal toluk, amig felnottel? latod, hogy mennyire orulnek es megbecsulik a szeretteid az “ajandekot”, tenyleg lenne szived utolag bejelenteni, hogy amugy fizessek ki?

Kerlek ne tedd :( egy eletre osszetorod a szivuket, arrol nem is beszelve hogy nagyon lejaratod magad, minden szempontbol.

2020. máj. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!