Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért kérnétek pénzt a családt...

Ezért kérnétek pénzt a családtól? Nagyon ciki

Figyelt kérdés

A karantén alatt kiselejteztem egy csomó ruhámat, cipőmet. Rengetegen még az árcédula is rajta volt... Összegyűjtöttem 5 nagy zsáknyi ruhát, aztán a párom is mondta, hogy nézzem át az ő dolgait is. Abból lett 3 zsák, de azok már inkább olyanok, amiket előtte hordott, pár db volt, amin az árcédula még rajta volt. Én ezeket fogtam, és levittem anyukámékhoz, mert anya mindig ezzel nyaggat, hogy selejtezzek már, mert neki egy rongya sincs (utál amúgy vásárolni). Úgy voltam vele, hogy válogassa át, és ami kell, tartsa meg, ami meg nem, eladom és ezután mondta a barátom, hogy jó, adjam el az ő cuccait is. Viszont azokból válogatott párat apukám és öcsém, azok közül, amik már hordva voltak. Nem sokat, talán 5-6 melegítőalsót és 2-3 pólót, de ezek márkásabbak, Hugo Boss és hasonló márkák. Nem tudtam, mennyiért akarja ezeket eladni, mert néhányon látszott már a mosás, az, hogy sokat volt hordva, így mondtam, hogy ami az enyém, az ingyen van, a többit nem tudom. De aztán teljesen elbeszéltük az időt, és már csak azt látom, hogy öcsém mondja, hogy mennyire örül ezeknek, meg végre van rendes itthoni ruhája és úgy örül, hogy ezeket neki adtuk. Szóval ők teljesen úgy hitték, hogy ingyen... Gondoltam hátha megkérdezik még, hogy ezek mennyibe kerülnek, és akkor mondhatom, hogy majd ír a párom, vagy valami, de nem kérdezték. Ő meg most ki van rám akadva, hogy miért adtam oda ingyen, és hogy ő számított arra a pénzre.


Meg most így 3 nap után szóljak, hogy ja amúgy ez ennyi ft, az meg annyi? Azért is ciki nekem, mert mi viszonylag gyakran vagyunk náluk, van olyan hét, amikor egyáltalán nem főzök, és akkor ott ebédelünk, vagy hétvégente ott vagyunk reggeltől estig... Amikor meg még nem volt ez a vírus mizéria, minden vasárnap étteremben ettünk anyáékkal, és mindig ők fizettek. Szóval ez nekem meg kellemetlen, hogy elkérjük 3 pólónak az árát...


2020. máj. 13. 22:42
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
33%

20!


Lehet hogy nem tudja eladni annyiért, sőt, az is lehet, hogy az általa elképzelt ár feléért se, de ez az ő dolga. Eladni akarta, nem elajándékozni. Amit még a többiek meg a kérdező ír, hogy ott esznek időnként, abszolút nem ide tartozik, hiszen nem nekik akarta eladni a pasi, a kerdezo saját okossága volt a szüleihez vinni a cuccot és még se említeni, hogy ezeket eladni szeretné a párja.

2020. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
76%

21, jó, de volt nyolc zsák ruha, ebből mondjuk összeválogattak egy zsáknyit a családban. A maradék hetet még mindig el lehet adni, és annak az árából ki lehet fizetni a pasit.

Most szerintem full mindegy, hogy a koszlott melegítő vagy az elhordott nyári ruha ára landol a zsebben, pénz-pénz.

2020. máj. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
27%
Azt akartam írni, mint 09:03. Vagy hogy értetted ezt így kérdező? Vagy mi értünk félre valamit félinfóból?
2020. máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
20%
Igenis a használt ruhákat is el lehet adni, mi is adjuk-vesszük a használt gyerekruhákat, 100-200-500 forintért darabját. Egy márkásabb felnőtt pólóért is simán lehet ennyit kérni. Kellemetlen, hogy ingyen adtad oda, ha ő pénzért akarta eladni. Egyébként az árat előre megbeszéltétek otthon?
2020. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
22%

22!


De a kerdezo nem akarja kifizetni a párjának. Azon gondolkodik, hiyg a családjának szóljon e vagy sem. Nem kellene. O volt a hülye, így járt.

2020. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

De én mondtam otthon, hogy csak az én részem van ingyen, a többit majd megbeszéljük! Mert nem tudtam, hogy mennyiért akarja eladni, vagy bármi.


És igen, nekem ez így kínos, hogy előző héten azzal villog, hogy 40 milliós autót vett, most meg elkéri pár (használt) ruhának az árát utólag.

2020. máj. 14. 09:36
 27/49 anonim ***** válasza:
87%
A családnak nem kell szólni, de ha a párja ragaszkodik a pénzhez, akkor egymás között simán le lehet rendezni, nem értem a lelkiismereti problémát.
2020. máj. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
35%

"És igen, nekem ez így kínos, hogy előző héten azzal villog, hogy 40 milliós autót vett, most meg elkéri pár (használt) ruhának az árát utólag."


Nem kéri el utólag. Tudtad, hogy el akarja adni. Te hibáztál, miért nem érted meg?

Az meg hogy mire költ és minek az árát kéri el, az ő dolga.

2020. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Együtt élünk, közös kasszán vagyunk. Nincs olyan, hogy "én pénzem, te pénzed", ezért nem is játszik az, hogy én odaadom neki.
2020. máj. 14. 10:24
 30/49 anonim ***** válasza:
99%
Akkor mondd meg a párodnak, hogy vegye úgy, hogy kicsit kompenzálja ezzel, hogy sokat vagytok ott fogyasztva az áramot, a vizet, plusz a sok éttermi számlát, ingyen ebédet, amit tőlük kaptok.
2020. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!