Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért tanácsolja itt mindenki...

Mért tanácsolja itt mindenki hogy költözzön el a másik ha elmúlt 18? Mért tekintik élősködésnek azt hogy fősulira jár? Náluk a szülői felelősség 18 évig tart? Szerintük mindenki megteheti?

Figyelt kérdés
Konkrétan nem magamról van szó mert én már rég elmúltam 18 és külön családom van meg hasonlók de engem annyira zavar h mást nem lehet itt látni csak annyit h költözz el,keress munkát.Mintha az olyan könnyű lenne a mai helyzetben...Nem gondolják ezek a válaszolók h ez 1 kicsit szürreális?A másik h az anyának nem kötelessége 18 éves kora után eltartani az illetőt.Ez így van de ha jól belegondolunk nem 18 évre szültünk gyereket.És amíg tanul igen is h segítsem.És pl sokan vannak év vesztesek akik 19 évesen fejezik be a középsulit.Ők hagyják ott a sulit és menjen dolgozni?Nem értem mért nem lehet normális válaszokat adni csak azt h költözz...Ez senkinek sem segítség mert vszinű ha tehetné már megtette volna...
2010. júl. 29. 10:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek veled kérdező.

Azokkal viszont nem értek egyet akik azt mondják hogy csak olyannak javasolják aki úgymond rossz gyerek.

Nem egyszer látom hogy szerencsétlen gyerek kétségbeesve keres valahol, pl itt segítséget, olyanokat tesznek az ártatlan, jótanuló, jól viselkedő gyerekkel a szülei hogy kettéáll a fülem, erre közlik vele az okos válaszolók hogy költözzön el meg milyen hálátlan gyerek, örüljön hogy egyáltalán enni adtak neki amíg kicsi volt és amíg ott lakik kuss a neve... Hát ennek mi értelme van?

2010. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
69%

ez a 'nincs lehetetlen csak tehetetlen' mondat, bárgyú önsegítő könyvek stílusában kimért okoskodás, bizonyos értelemben érzelmileg sekélyes embereknek jó, hogy felvértezzék magukat kincstári optimizmussal.

én már láttam sorozatos és emberfeletti erőfeszítéseket megtett családot, akiknek dacára ennek nem változott az életük.

az igaz, hogy az ember munkával, energiával, szorgalommal, saját akarattal sokat változtathat sok mindenen...de az nem igaz, hogy nincs lehetetlen. mondd ezt egy afrikai éhező gyereknek, aki egész életében csak a legyeket hajtja el maga körül, míg éhen nem hal. nyilván ő is csak tehetetlen volt.

2010. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
84%
Ja, de most hagyatkozzunk a magyar valóságra, sajnos azok harmadik világbeli emberek, nyílván nekik a legrosszabb. Itt mosta hüle régi időket szajkózó szülőkről van szó, akik azt hajtogatják, hogy bezzeg ők akkoriban, meg hány gyerek mellett meg minden. Az akkor volt, most más van. Mért csak a már bocsánat, de a tanult szülők tudnak azok is nagynehezen igazat adni a gyereknek. Mert ők belegondolnak, nemcsak saját múltjukkal példálóznak.
2010. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
84%
legalábbis én ezt vettem észre, az én anyám is szinte mint ha minden egyszerű lenne mint egy kő úgy beszél a munkaválalásról meg sok mindenről. Ha minden ilyen jó lenne. Lenne bajunk? Nem.
2010. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
85%

Engem is a szüleim tartanak el, egyetemista vagyok. Nem akarok hülyeséget mondani de az évfolyamtársaim majd 7o-8o% át a szülei tartják el és ez nem szégyen vagy ilyesmi. Én napi 6-8 órát egyetemen vagyok, persze sz.r órarenddel sok lyukkal majd 8-tól 8-ig...emellett olvasok, könyvtárazok, tanulok mert rengeteg zh-nk van. örvendek ha este megtalálom az ágyat ahova lefeküdhetek. Hétvégén találkozom csak a párommal, általában 2-3 hetente máskor tanulok és 2-3 hónaponta jövök haza.

Még senki nem mondta, hogy élősködő lennék, habár néha annak érzem magam:( Az biztos, ha az egyetemet kijártam elköltözöm otthonról mert önállósodni szeretnék és tényleg pofátlanságnak tartanám már utána is pénzt kérni.

Persze van a másik véglet aki semmit nem tanul csak egyetemre jár mert ma az a menő...a kicsi kutyának is diplomája van, minden héten isznak és buliznak, sokszor a tandíjra és az albérletre sincs pénz, de verik a mellüket, hogy egyetemisták...ezeket nevezném élősködőnek, nem azokat akik tényleg azt csinálják amiért odamentek...

különbség van a kettő között

2010. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

13.32:na én is ezt írtam,de aki nem ismeri őket,az csak itt osztja az észt,hogy nem 18 évig szülték a gyereket.

Persze ha ezek majd ha egyszer véletlenül munkába állnak és megalázzák,kiröhögik őket,akkor fellesznek háborodva....

2010. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
62%
Mindjárt itt a példa.elöbb írta ki a drága a kérdést:dolgozni nem akar,tanulni lusta,de természetesen főiskolára akar menni.Igaz őt a szülei eltartják,de ha 5 év múlva elegük lesz belőle,mert még mindig a 2.3. évfolyamot járja,akkor a szülei a szemetek?
2010. júl. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
84%
Bár a tizennyolcadik szülinapomon az ölembe hullott volna egy lakás és egy jó állás.
2010. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!