Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért tanácsolja itt mindenki...

Mért tanácsolja itt mindenki hogy költözzön el a másik ha elmúlt 18? Mért tekintik élősködésnek azt hogy fősulira jár? Náluk a szülői felelősség 18 évig tart? Szerintük mindenki megteheti?

Figyelt kérdés
Konkrétan nem magamról van szó mert én már rég elmúltam 18 és külön családom van meg hasonlók de engem annyira zavar h mást nem lehet itt látni csak annyit h költözz el,keress munkát.Mintha az olyan könnyű lenne a mai helyzetben...Nem gondolják ezek a válaszolók h ez 1 kicsit szürreális?A másik h az anyának nem kötelessége 18 éves kora után eltartani az illetőt.Ez így van de ha jól belegondolunk nem 18 évre szültünk gyereket.És amíg tanul igen is h segítsem.És pl sokan vannak év vesztesek akik 19 évesen fejezik be a középsulit.Ők hagyják ott a sulit és menjen dolgozni?Nem értem mért nem lehet normális válaszokat adni csak azt h költözz...Ez senkinek sem segítség mert vszinű ha tehetné már megtette volna...
2010. júl. 29. 10:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen egyetértek veled kérdező. Én is elmúltem már 18, gyerekem van, de sose jutna eszembe 18 évesen elhajtani otthonról vagy elvárni, hogy a suli mellett keresett pénzét nekem adja le (pedig nem vet fel a pénz).

Én úgy vettem észre, hogy nem is a fiatalok buzdítják egymást erre, hanem pont azok a nők, akik évekkel ezelőtt azt szajkózták, hogy ahhoz, hogy gyereket vállaljon egy család "csak" szeretet kell, nem baj, ha szűkösen élnek. Aztán nagykorúság után vagy "kivágnák" a gyereket, vagy elvárnák, hogy suli mellett azért dolgozzon (már jóval 18 alatt), hogy a családi kasszába beszáljon. Ilyenkor jön a papolás, hogy vállaljon munkát: újságkihordást, szórólapozást, vásároljon pénzért be a szomszédoknak, takarítson stb. Mintha olyan könnyű lenne munkát találni. A felnőttek itt sírhatnak, hogy nem találnak munkát,ők szegény szerencsétlenek, de ha egy tizenéves nem tud suli mellett elhelyezkedni sehol, akkor az egy lusta dög. Nem tudom némelyik ember hol él, csak hangoztatja, hogy ő bezzeg dolgozott már 13 évesen, a korral meg abszolút nem halad, nem látja, hogy más világot élünk, sokkal nehezebb munkát találni.

2010. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%
na ez a baj látjátok? hogy ha már egy diák panaszkodik akkor valszeg az élősködő. Nem feltétlen. Figyeljetek. én is fősuli alatt próbáltam úgy tanulni amit időben be is fejeztem, hogy jött a diákhitel, kaptam mert megigényletem a szoctámot, kaptam ösztöndíjat, és amúgy az anyutól elvált apám után járó árvaságit hazaadtam, pedi volt mikor haza sem jártam. Namost meg mikor nincs melóm és albiba is vagyok, én vagyok a legrosszabb fia. Hol itt az igazság akkor, mikor akkoriban mindent megtettem, hogy ne legyek pénzileg ráakaszkodva, most sem kérek, csak szúrja a szemét hogy nincs melóm. Azért vannak érdekes szülők lássuk be. Nem minden család fekete vagy fehér.
2010. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nagyon egészséges 18-20 évesen elköltözni otthonról. Ez önmagában nem rossz tanács, sőt. Nem a csupán a családi békétlenség okán lehet (és kellene) elköltözni, hanem azért mert valaki megkezdi a felnőtt életét, ami nem könnyű, innentől saját maga vállal egzisztenciálisan és érzelmileg is felelősséget magáért, kapcsolatban családban másokért. Az életünket szervezni, saját kezünkben tartani, önállósággal lehet.

Az már egy másik kérdés, hogy a mai Magyarországon ezt széles néptömegek nem engedhetik meg maguknak. Ismerek olyan 30 éves fiút, aki nagyon szeretne a barátnőjével önállósodni, de nem tud. Sz@r munkát végez, sz@r pénzért és ő úgy döntött, hogy nem mer eladósodni.(ami a mostani helyzet tükrében egy okos döntése volt)

2010. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
70%
Na ez meg a másik. Kötelesek vagyunk eladósodni? nekem is mondják, hogy vágjak bele ebbe meg abba. Logikusan végiggondolva többet elvinne mint amennyit keresnék vele. Mért baj, ha valamit átgonolva tudom, hogy nem érné meg, inkább nem vágok bele. ezt is nehéz a szülővel sokszor megérteni. az előző fősulis, árvaságiát is hazaadó vagyok amúgy
2010. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
85%

Én vagyok a második.

Anya vagyok, 17 éves kamasz fiam van.Nálunk szóba sem jött a munka, vagy a költözés, mellesleg amikor építkeztünk a házat eleve úgy alakítottuk, hogy simán még 2 gyerekkel is elférnének úgy itthon, hogy teljesen külön lennének egymástól.Remélem ez még odébb van, és a fiamnak is első a tanulás, nem a csavargás, meg a partizás.Sőt a 6 szobából nekünk 2 is elég lenne, a többibe lehetnének ők.De.Ha végképp semmi nem tetszik, akkor én is azt mondanám, tessék elköltözni, és megállni a saját lábadon.Amúgy egy anya egy életre szüli a gyermekét, nem 18 évre.

2010. júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
85%
*lennénk.
2010. júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
93%

Nincs lehetetlen csak tehetlen,meg kifogások,ha egy családszar akkor az szar. Ahol valaki boldogtalan akár kapcsolat akár család onnan elkell jönni a szarból kikell lépni.Uncsitesóm úgy menekült otthonról,mert tönkrevágták lelkileg testileg,megfojtották szinte 22 évesen levegőt sem kapott a nagy szeretettől,még a barátait is elüldözték,párja nem is lehetett,hogy a csalódástól megovják a lelkét,amit közben ők tettek tönkre,azóta önnálló havi egyszer hazamegy és sokkal jobb lett a kapcsolatuk.

Nem minden fekete és fehér,és sajnos nem minden család rózsszinű cukormassza,igenis vannak szar családok,amik nem is családok,csak néhány egymás számára idegen ember él egy fedél alatt


28 N

2010. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
85%

Én személy szerint 24 éves koromban tudtam csak elköltözni, és akkor is csak azért, mert a páromnak volt egy albérlete. Ketten már könnyedén kijöttünk, de én egyedül, a minimálbéremből képtelen voltam még albérletbe menni is, mert arra sem volt elég a fizetésem. Szerencsére a környezetemben senki sem szólt meg emiatt, mert vagy ők is ugyanilyen helyzetben voltak, vagy pontosan tudták, hogy még egy főállás sem garancia arra, hogy valaki meg tud engedni magának albérletet, pláne nagyvárosban.

Cserébe, hogy a szüleimmel éltem 24 éves koromig, el tudtam tenni annyi pénzt későbbre, ami a mai családi házunknak az alapja volt. Minden rosszban van valami jó, és az, hogy valaki a szüleivel él, nem feltétlenül jelenti azt, hogy egy infantilis, semmirekellő anyuci pici babája. Ez csak a mai magyar valóság.

2010. júl. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két példa jutott eszembe,innen az oldalról.Az egyik egy 18-19 éves fiatal lány,aki úgy gondolta,hogy neki minden jár,amit a szüleitől kapott.Az ilyet biztos,hogy kitenném,hogy rájöjjön nem alanyi jogon jár a tető,a fűtés és az étel sem.

A másik egy 24-25 éves lány volt,azt hiszem,aki még otthon lakott és az volt a problémája,hogy nem engedik randizni a szülei. Ez sem egészséges.

Mind a két esetre a költözést javasoltam.

2010. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Bár ez nem álltalános dolog, amit leírok, amúgy a volt fősulis vagyok megint. Szal néha mikor hazamegyek azt veszem észre, hogy a szobámból egy csomó dolog eltünt. De pl ilyen hogy névnapomra kapott rádió, fényképek, hát hol vannak? Anyu szekrényén. Simán visszaveszi amit adott, oké, nem mindent, de mi már nevetünk tesóimmal ha valamit nem találunk nála van. Ez mire jó amúgy? Otthol nem vagyok, és mindent átpakol magához. Aztmondja neki az emlék a fényképeim a barátnőimről. Dikkmán. Én azthittem az nekem emlék. Én nemtudom, de az én agyám egy ugyanazt a lemezt felrakó ember, akinek az a jó gyermeke aki éppen dolgozik, akármit is csinál. Nagyon rühellem, hogy átpakol magához mindenem, hiába anyám, semmi köze a dolgaimhoz. Ez bolondságba megy át az egész, mert mégha lenne értelme.. De nincs Magyarán ha el is költözik az ember vigye mindenét.
2010. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!