Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akárhányszor eszembe jut hogy...

Akárhányszor eszembe jut hogy egyszer megfog halni anyukám sírva fakadok. Mit lehetne ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és amikor belegondolok, hogy anyukám egyszer megfog halni rámjön a sírás. :( Pedig tudom, hogy ez az élet rendje, de annyira elszomorít, és félek belegondolni is :(
2010. júl. 28. 01:00
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
:( Nagyon sajnálom. Szörnyű lehet.
2010. júl. 28. 01:17
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

"Leültem a konyhába és gyűlöltem." – Fa$za! Így kell csinálni! Ő alkoholista (valami miatt), te pedig ahelyett, hogy megpróbálnál segíteni rajta (mondjuk a problémája feltárásával) leülsz és gyűlölöd. Roppant önző struccpolitikát képviselhetsz barátom. Fejet a homokba, oszt jónapot! Te jobb lett volna, ha ennél a kérdésnél meg sem szólalsz! Nem is érdemelsz te anyát!


Kérdező: Van valami konkrét oka – mondjuk betegség –, ami miatt félted, hogy meghal? Ha nincs, nincs rá okod, hogy ezen görcsölj. Te 17 vagy, felteszem édesanyád sem lehet túl idős. Ha nem beteg, akkor fölösleges ezen túráztatnod az agyad. Egy dolgot tehetsz érte. Ahogy öregszik (és te is) segíted, amennyire tudod. Hogy mind fizikailag, mind mentálisan jó karban legyen tartva, és akkor igen szép kort élhet meg. Nem tudom, mekkora a korkülönbség köztetek, de nagyon sok 85-90 éves embert látok a 60-65 éves gyerekeikkel.


Ha tehát nem beteg, van még elég időd, hogy megbékélj a gondolattal: egyszer mindnyájunkra sor kerül. Akkor is el fog szomorítani, de hát ilyen önzők is vagyunk mi emberek. Nem szívesen engedjük el, amit megszoktunk.

2010. júl. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Hát a gyomra szokott fájni, és rossz nézni néha. Nem idős, lassan 50 éves, de még mindig ahogy építkezünk ő csinál majdnem mindent (falat felhúz..stb).


Erős asszony, mégis megint a sírás kerülget..

2010. júl. 28. 02:50
 14/23 anonim ***** válasza:
Tudjátok érdekes dolog ez. Én szoktam adni más tapasztalatára, szavára, de lássuk be mikor folyik az élet, a családi gondok, és a szülőd hülyeségeket hülyeségre halmoz, felrakja ugyanazt a lemezt, itt most nem arra gondolok, hogy mosogass el, vagy ilyen, hanem pl elvált, az iszákos apádtól nagynehezen, utána meg hozzámegy egy másikhoz, az ötszázszor elköltözik, betöri az ajtót, és persze a szüneteik között mi vagyunk elővéve, mégha már el is múltunk huszonhat is bőven. Olyankor azért jogos ha kikérjük magunknak, attól hogy később sajnos mi fog történni. A gyerek is akkor lesz normális felnőtt, ha van jól megalapozott gyerekkora, és fiatal felnőttkora. De hogy egy rakás xar a miénk is, az előbb felsoroltak miatt, és amibe tud beleköt azért, hát hogyismondjam.... egy gyerek nem ezt várja az anyjától. DE FÉLREÉRTÉS NE ESSÉK ÉN IS NÉHA BELEGONDOLOK ÉS FÁJNA NEKEM IS ATTÓL HOGY MILYEN SOK ROSSZAT KÖVETETT MÁR EL, AMIT Ő TAGAD, HÁRÍTJA MAGÁRÓL, JÖN AZZAL, HOGY DE NEM ADOTT ÁLLAMIBA MEG ILYENEK. NA MINDEGY. Nekem is kb akkor jutott ilyesmi először az eszembe mint neked. Jobb megbarátnkozni ezzel is.
2010. júl. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Akárhányszor eszembe jut hogy egyszer meg fogok halni, sírva fakadok.

Mit lehetne ezzel kezdeni?

42 éves vagyok, és amikor belegondolok, hogy egyszer meg fogok halni rámjön a sírás. :( Pedig tudom, hogy ez az élet rendje, de annyira elszomorít, és félek belegondolni is :(

2010. júl. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Érzékeny vagy, sok mindent nem lehet ezzel kezdeni.

Nekem is már meghalt anyum (5 éve), de az idő sokat segít.

Próbáld meg élvezni az életet, amíg még lehet, mert sajnos a halál nagyon gyorsan és váratlanul tud lecsapni. :(

20/L

2010. júl. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én is hirtelen haragú vok. Az a baj, hogy lusta is és nem sokat segítek neki, pedig nekem csak ő van, mert apukám meghalt. De anyával nagyon szeretjük 1mást, és ha össze is kapunk pár porcig tart. Ha belegondolok, hogy egyszer őt is elveszítem én is sírok.20/L
2010. júl. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én 30 éves vagyok és, ha belegondolok, hogy anyukám meghal, én is mindig sírok. Igyekszem minél kevesebbet gondolni rá, de ezt nem lehet kinőni, nem lehet felkészülni rá, csak akkor érezheti az ember, ha megtörtént.

Nekem ő a legdrágább kincsem, aki mindig mellettem áll, hiába vagyok makacs, veszekedős, akkor is szeret, és mindent megtesz értem. Igyekeznünk kell minél kevesebbszer megbántani az édesanyánkat, és igyekeznünk kell sok mindent lenyelni, mert akárhogy is fejezik ki magukat, a javunkat akarják.

2010. júl. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Anyukád még nem lehet öreg. Nem szabad így hozzá állni mert a negatív gondolatok önbeteljesítők sokszor.
2010. júl. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

01:13 vagyok.

Így van, nem szabad negatív gondolatokat táplálni, mert nagyon erős hatásuk van!

Tizenévesen is sokszor gondoltam arra, ha egyszer nem lesz... és én is sírtam. Mert szeretjük őket. Általában akkor szorongtam, amikor tudtam, hogy helytelenül viselkedtem és megbántottam ezzel Őt.

Édesanyád hasa lehet, hogy a sok munka, stressz miatt fáj, tehát ne tegyél rá egy lapáttal, de lelkiismeret-furdalásod se legyen, ha nem mosogattál el. Segíts neki, ahol lehet, de éld a saját életed is, most vagy fiatal! Egyébként az annak idején rám erőltetett házi munka hatására gyönyörű most a környezetem. Mindent idejében megtanultam, így most precíz, igényes vagyok.

Fel a fejjel és felejtsd el a negatív gondolataidat, inkább vigyél örömöt az életetekbe! :) És akkor nem fogsz Te is 50év múlva a konyhában egyedül azon rágódni, mit is kellett volna másképp csinálni. Mert amúgy tényleg ez lesz..

2010. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!