Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen sűrűn rendeltek étterem...

Milyen sűrűn rendeltek étteremből? Ez nálatok vitatéma?

Figyelt kérdés

Apánk nen szereti, ha valahonnan rendelünk kaját, mert szerinte felesleges, anyunk azt mondja, hogy a pénzzünkkel azt teszünk, amit akarunk. Ha kivételesen inkább rendelnénk pizzát vagy bármilyen kaját (mert nincs időnk vagy türelmünk mást csinálni) akkor apám állandóan fel van háborodva, hogy ilyenre kiadjuk a pénzt. Nem szoktunk sűrűn rendelni, olyan kéthavonta egyszer talán, de ha lehet akkor előre megbeszéljük mit akarunk enni, bevásárolunk és mi megcsináljuk.

Vagy ha bármi, nem hétköznapi kaját akarunk csinálni akkor is meg vagyunk szólva. Már idegesít az egész, hogy a nyamvadt kajáért vitatkozunk, most meg hogy szinte egész nap itthon vagyunk még

nagyobb a feszültség.

Szerintetek mit kéne tennem? Hagyjam apám beszólásait és csináljam azt, amit jónak látok, vagy a "béke" kedvéért inkább ne csináljak semmit? Tesómat nem érdekli, hogy mit mond neki, ő már rég elengedte ezt a témát, de én nem tudom olyan egyszerűen.


2020. ápr. 16. 12:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi sosem rendelünk, de ha átlagosan kéthavonta rendeltek, akkor nem kéne apádnak pampognia.

Ha beszól, akkor mondd neki azt, hogy te nem szólsz bele, hogy ő mit eszik, tehát ő se szóljon bele, hogy te mit eszel.

2020. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
nem olv el az előző válaszokat. Szoktunk otthon rendszeresen főzni, havonta- kéthavonta rendelünk pizzát. Nálunk ez nem vitatéma, sosincs belőle semmi gond. Sztem hagyd apád beszólásait, engedd el, és semmiképp se add meg magad a béke kedvéért.
2020. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én például a szépkártyámról nem is magyon tudnám másra költeni a "pénzt", mint kaja rendelésre... De néha pénzért is rendelek.
2020. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%

hébe-hoba szoktunk rendelni a barátommal.

Pl. tegnap grilcsirkét rendelt, és kb olyan árba volt mint a boltokban...

nyilván nem kell napiszinten rendelni, mert tényleg drága lenne, de egyszer-kéttszer belefér :)


21L

2020. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, mi nem rendelünk, mert nem vagyunk elégedettek sem az étel minőségével sem a kiszállítással (egyszer pizzával, egy időben egy idős rokonnak próbáltunk menüt rendelni).

De ettől függetlenül neked van igazad. Hogy ezért megéri-e neked vitatkozni otthon, azt neked kell eldöntened.

2020. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

Gyerekként soha nem rendeltünk, pizzát sem, étteremben is először csak gimis osztálykiránduláson voltam és életem első pizzáját 17 évesen, diákmunkás pénzen rendeltem. Azt ettük, ami volt otthon. Most a férjemmel élek, heti egyszer elviteles vagy rendelt kaját eszünk, mert lusta vagyok minden nap főzni és vannak kaják, amiket nem tudok olyan jól megcsinálni, vcagy csak nem éri meg az erőfeszítést (koreai, thai konyháknál, vagy igazi nápolyi olasz pizza stb).

Hiába van igazad, egy felnőtt embert nem fogsz tudni megváltoztatni, jobban teszed, ha elengeded az egészet és miután elköltözöl, rendelhetsz kedvedre.

2020. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az engedd el-t úgy is értem, hogy ha saját pénzből veszed, akkor a megjegyzéseit engedd el a füled mellett, hadd morogjon, nem kell foglalkoznod vele, nem kell felvenned a kesztyűt, nem kell leállnod vitatkozni, hadd mondja a magáét..
2020. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én melóba szoktam kaját rendelni, nem nde nap, de heti átlag háromszor biztosan. Itton inkább főzök, mert a legjobban a saját kosztomat szeretem, meg mégiscsak olcsóbb. De maximum 20 percet vagyok hajlandó foglalkozni a vacsorával.

Egyáltalán nem bűn kaját rendelni, nyilván egy családnak már bőven gazdaságosabb a főzés, de szerintem néha elfogadhatná apukád is.

2020. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Párommal élünk ketten külön mindenkitől, egymással szerencsére nem vitatkozunk a rendelések mennyiségén (heti 2 kb). Bármelyikünk családja meghallja, mert elszóljuk magunkat (pont ezt vagy azt csináltam amikor csengetett a futár) már egyből megy a szájhúzás, miért nem főzünk minek rendelünk.. Hát egyrészt sushit pl nem fogok nekiállni itthon sütni, másrészt rengeteget dolgozunk mindketten, nincs sok hangulatunk még éjfél körül nekiállni krumplit pucolni húst pácolgatni stb. Szerintem a szüleinkben még a régi világ dolgai élnek, hogy rendelni árak káros, egészségtelen, drága és pénzkidobás lehet. Ha anyutok veletek van, főleg engedjétek el, valószínűleg ez örök feloldhatatlan ellentét lesz:)
2020. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Apunk nem tudta meg, mert el kellett mennie itthonról (fontos ügy miatt). Anyunk néha benne van, hogy hébe hóba rendeljünk, mert éppen ő is megkívánta a pizzát/gyrost vagy bármit, most belefér 1-2 alkalom akár havonta is.
2020. ápr. 16. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!