Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen sűrűn rendeltek étterem...

Milyen sűrűn rendeltek étteremből? Ez nálatok vitatéma?

Figyelt kérdés

Apánk nen szereti, ha valahonnan rendelünk kaját, mert szerinte felesleges, anyunk azt mondja, hogy a pénzzünkkel azt teszünk, amit akarunk. Ha kivételesen inkább rendelnénk pizzát vagy bármilyen kaját (mert nincs időnk vagy türelmünk mást csinálni) akkor apám állandóan fel van háborodva, hogy ilyenre kiadjuk a pénzt. Nem szoktunk sűrűn rendelni, olyan kéthavonta egyszer talán, de ha lehet akkor előre megbeszéljük mit akarunk enni, bevásárolunk és mi megcsináljuk.

Vagy ha bármi, nem hétköznapi kaját akarunk csinálni akkor is meg vagyunk szólva. Már idegesít az egész, hogy a nyamvadt kajáért vitatkozunk, most meg hogy szinte egész nap itthon vagyunk még

nagyobb a feszültség.

Szerintetek mit kéne tennem? Hagyjam apám beszólásait és csináljam azt, amit jónak látok, vagy a "béke" kedvéért inkább ne csináljak semmit? Tesómat nem érdekli, hogy mit mond neki, ő már rég elengedte ezt a témát, de én nem tudom olyan egyszerűen.


2020. ápr. 16. 12:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmű hogy most a saját pénzedből rendelsz, vagy a szüleidéből. Szerintem havonta 1-2-szer nincs ezzel semmi gond, kéthavonta meg pláne nem. Az esetek többségében nálunk anyukám főz, nyilván megérti az ember ha néha azt mondja hogy inkább ma rendeljünk mert nincsen idő vagy pihenne. Szerintem átlagos életkörülmények mellett ilyen rendszerességgel bőven belefér.


Mi például most heti 2-3 napra rendeljük a kaját, mondjuk nem étteremből hanem ételfutár cégtől. Hiába vagyunk otthon, de mindenki dolgozik/tanul. Nincsen mindig idő kaját csinálni napközben.

2020. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Ehhez jó lenne tudni, hogy hány évesek vagytok, és kinek a pénzét költitek. De mivel ennyire nagyon ritkán rendeltek, így nem értem apukád hisztijét. Nekem volt olyan időszakom, amikor mindennap rendeltem a kaját, és a futárnak is bőven adtam borravalót mindig. Na, erre ki lehetne akadni, mert ez tényleg hülyeség. Szerintem 2 havonta egyszer kibírod apád morgását, engedd el a füled mellett. Rendeljetek neki is valami finomat, ami ízleni fog neki.
2020. ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
Havonta 1-2 alkalom max. De az is csak a jelen helyzet miatt. Régebben soha nem rendeltem.
2020. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Én 21, tesóm 23. Tanulmányok miatt még itthon élünk, de van saját pénzünk, a miénkből vásárolnánk.

Tudom, hogy ki lehet bírni, de mindig engem talál meg, mert én megyek a kajáért, de ha netán tesóm megy le akkor is valahogy nekem hőbölög.

2020. ápr. 16. 12:46
 5/21 anonim válasza:
10%
Én jobban szeretek rendelni,mert már többször megjártam,hogy az evőeszközök retkesek voltak és nem voltak jól elmosva,vagy csak kitudja,lehet megtörölték,vagy kitudja hány olyan tányér vagy csésze van,hogy azt hiszed el van mosva,közbe meg nem..Ettől hányingerem van és inkább rendelek.
2020. ápr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
36%
Mi soha, itthon főzünk. Fiam szokott pizzát rendelni korábban, ha megkívánta, de most azt is megsütöm inkább én.
2020. ápr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, én külön élek az anyámtól már több mint 25 éve, de még mindig megjegyzést tesz, ha azt mondom neki nem főztem, mert étteremből rendeltünk. Mindig megjegyzi, hogy ő ennyi pénzből egy hétre tudna főzni magának. Engem is bosszant hogy nem állja meg szó nélkül, de hagyom a fenébe, nem reagálok rá.
2020. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 MancsWolf válasza:
55%
Mi ketten élünk párommal. Nagyon ritkán rendelünk ( pl éjszakás után nincs kedvünk főzni) egy pizzát vagy hambit, esetleg kész tálat. De alapvetően sokkal gazdaságosabb főzni az tény. Viszont függ miskén anyagi helyzetben vagytok stb.
2020. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Mert apudnak gondolom csak a magyaros kaják jönnek be (pörkölt nokedlivel, stb.) és a szemében a pizza és a különlegesebb ételek rendelése az valami úri dolog. Kb. egy generáció lehetek apáddal. 50 vagyok. Az ő szemében ez pénzszórás. Nem tudsz csinálni semmit, mert morogni fog, de ha ilyen ritkán rendeltek, azt ki lehet bírni. Morogjon, majd lenyugszik.

Ja és a lényeg: kínáld meg egy szelet pizzával, amit rendelsz. Lehet, hogy megenyhül. Ki tudja..

2020. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Most hetente 1-2* rendelünk, most hogy itthon vagyok a szüleimmel, önkéntes karanténban (úgyértem senki nem megy ki, egyedül én, napi 1* vásárolni, hajnalban)... Kell nekik a segítség.

Különben ha otthon vagyok, majdnem mindennap rendelek.

23/f

2020. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!