Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt velem a...

Miért csinálja ezt velem a családom?

Figyelt kérdés

Anyagi helyzetünk a béka s.gge alatt van. Anyu havi 70.000 HUF-ot keres, de most nem maradt belőle semmi, mert a szerelmem nagyszülei elvittek nyaralni, és előtte bevásároltunk - ruhák, cipők, törülköző, etc. Anyu beteg lett, rohangáltam orvoshoz minden reggel vizeletmintával, utána cirka 1000 HUF elment gyógyszerre, és össz-vissz annyink volt. Anyu ma bejött a szobámba, és minden átmenet nélkül leordított, hogy nem csinálok semmit. 2 hétig, amíg beteg volt, én főztem, mert nagyanyám egy lusta disznó, csak veszekedést csinál mindennap, és emellett még készüljek a sulira, tartsam rendben a kertet, a házat, találkozzak a szerelmemmel, és már nem bírom a mókuskereket. A bátyám 31 éves, több, mint 3 éve dolgozik, havi 100.000 HUF-nál többet keres, és egy cigirevalót nem adna. A hűtőszekrény üres, akkor van csak tele, ha fizu után vásárolok. Mosnom is magamra kell, Anyu nem hajlandó mosni rám 13 éves korom óta. Most azon vagyok, hogy néhány ruhadarabomat eladjam, neten meg is hirdettem, de úgy tűnik, nem kellenek senkinek. Nagy szükség van a pénzre. Nagyanyámmal holnap megyek egy rokonunkhoz pénzt kérni, de a rokon férje egy beteg ember, az asszony is beteg, a fiuk pedig értelmi fogyatékos. Nincs pénzünk számlákra, a vezetékes telefont már kikapcsolták, és mivel a telefonon keresztül jön be a net, az lesz a következő. Nekem kell intéznem a számlabefizetések nagy részét is, a telefont, a netet. Egyszer a telefonszámla befizetése után arra sem maradt pénzem, hogy a szomszéd városból busszal hazajöjjek. Az ott dolgozó ismerős adott 200 HUF-ot buszjegyre! Végtelenül szégyelltem magam. Anyu depressziós, Apu 8 éve meghalt, és a sírköve vásárlásánál is rengeteg balhét okozott Nagyanyám. Állandóan el akarja venni Anyu fizetését, most pedig még 500.000 HUF kölcsönt is fel kell vennünk, mert a testvéremnek lesz az esküvője, és annyit kell beleadnunk. Nekem az esküvőre sincs kedvem menni, mert a testvérem 13 éves koromig minden nap összevert, és én akkor megtagadtam. Nem panaszkodom, mindenem megvan, amit pénzen meg lehet venni, ám nagyobb szükségem lenne arra, hogy leülhessek Anyuval nyugodtan beszélgetni. Amint elkezdek beszélni a problémáimról, tereli a témát, aztán bizonygatja, hogy érdekli, mi van velem. A barátom még kitart, de nem tudom meddig, hiszen ők is hasonló anyagi helyzetben vannak, emiatt nem találkozhatunk. Gondolkodtam rajta, hogy talán állami gondozásba kellene kérnem magamat, de akkor mi lenne a házzal, aminek a negyede az enyém? Ti mit tennétek a helyemben? Sajnos a nyárra nem tudtam munkát szerezni. Amint felvetettem az ötletet, Anyu egyből lebeszélt, mondván nem bírnám a 8 órás munkát. Nem eszem már napok óta, maximum egy csésze kávét, vagy tejet iszom, és rengeteget dohányzom. Folyamatosan remeg a kezem, néha az egész testem, és sírógörcseim vannak. Mit tegyek? Hogyan másszak ki ebből?


16L


2010. júl. 26. 20:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a kérdező cigizik, csak azért írta azt, hogy:"bátyám 31 éves, több, mint 3 éve dolgozik, havi 100.000 HUF-nál többet keres, és egy cigirevalót nem adna.", mert semennyit sem ad! A kérdező nem cigizik, csak megmodja, hogy nem képes adni a bátya még 1 500-ast sem!
2010. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
15.21: akkor fordíts le nekem magyarra légyszi,hogy az utolsó elötti sorban a "rengeteget dohányzom" mit jelent?I dont'understand.
2010. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem akarok bunkó lenni de ne vegyétek fel azt a kölcsönt!! Beszéld meg anyukáddal.A tesód biztos tudja mijen az anyagi helyzetetek és nem várhatja el hogy ennyi pénzt adjatokneki ha még kajára is alig telik.Gyűjtse össze ő a pénzt.A kölcsöntől csak még rosszabb lesz!
2010. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
15:21 vagyok. JA, akkor nem szóltam ^^
2010. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!