Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt velem a...

Miért csinálja ezt velem a családom?

Figyelt kérdés

Anyagi helyzetünk a béka s.gge alatt van. Anyu havi 70.000 HUF-ot keres, de most nem maradt belőle semmi, mert a szerelmem nagyszülei elvittek nyaralni, és előtte bevásároltunk - ruhák, cipők, törülköző, etc. Anyu beteg lett, rohangáltam orvoshoz minden reggel vizeletmintával, utána cirka 1000 HUF elment gyógyszerre, és össz-vissz annyink volt. Anyu ma bejött a szobámba, és minden átmenet nélkül leordított, hogy nem csinálok semmit. 2 hétig, amíg beteg volt, én főztem, mert nagyanyám egy lusta disznó, csak veszekedést csinál mindennap, és emellett még készüljek a sulira, tartsam rendben a kertet, a házat, találkozzak a szerelmemmel, és már nem bírom a mókuskereket. A bátyám 31 éves, több, mint 3 éve dolgozik, havi 100.000 HUF-nál többet keres, és egy cigirevalót nem adna. A hűtőszekrény üres, akkor van csak tele, ha fizu után vásárolok. Mosnom is magamra kell, Anyu nem hajlandó mosni rám 13 éves korom óta. Most azon vagyok, hogy néhány ruhadarabomat eladjam, neten meg is hirdettem, de úgy tűnik, nem kellenek senkinek. Nagy szükség van a pénzre. Nagyanyámmal holnap megyek egy rokonunkhoz pénzt kérni, de a rokon férje egy beteg ember, az asszony is beteg, a fiuk pedig értelmi fogyatékos. Nincs pénzünk számlákra, a vezetékes telefont már kikapcsolták, és mivel a telefonon keresztül jön be a net, az lesz a következő. Nekem kell intéznem a számlabefizetések nagy részét is, a telefont, a netet. Egyszer a telefonszámla befizetése után arra sem maradt pénzem, hogy a szomszéd városból busszal hazajöjjek. Az ott dolgozó ismerős adott 200 HUF-ot buszjegyre! Végtelenül szégyelltem magam. Anyu depressziós, Apu 8 éve meghalt, és a sírköve vásárlásánál is rengeteg balhét okozott Nagyanyám. Állandóan el akarja venni Anyu fizetését, most pedig még 500.000 HUF kölcsönt is fel kell vennünk, mert a testvéremnek lesz az esküvője, és annyit kell beleadnunk. Nekem az esküvőre sincs kedvem menni, mert a testvérem 13 éves koromig minden nap összevert, és én akkor megtagadtam. Nem panaszkodom, mindenem megvan, amit pénzen meg lehet venni, ám nagyobb szükségem lenne arra, hogy leülhessek Anyuval nyugodtan beszélgetni. Amint elkezdek beszélni a problémáimról, tereli a témát, aztán bizonygatja, hogy érdekli, mi van velem. A barátom még kitart, de nem tudom meddig, hiszen ők is hasonló anyagi helyzetben vannak, emiatt nem találkozhatunk. Gondolkodtam rajta, hogy talán állami gondozásba kellene kérnem magamat, de akkor mi lenne a házzal, aminek a negyede az enyém? Ti mit tennétek a helyemben? Sajnos a nyárra nem tudtam munkát szerezni. Amint felvetettem az ötletet, Anyu egyből lebeszélt, mondván nem bírnám a 8 órás munkát. Nem eszem már napok óta, maximum egy csésze kávét, vagy tejet iszom, és rengeteget dohányzom. Folyamatosan remeg a kezem, néha az egész testem, és sírógörcseim vannak. Mit tegyek? Hogyan másszak ki ebből?


16L


2010. júl. 26. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem tud segíteni? Barátok tanárok? És ne hagyd, hogy mindent rád sózzanak! A testvéred is családtag, és mivel jól keres, adhatna valamennyit! Hol árulod a ruháidat? Lehet hogy megvennék 1-et 2-őt :)
2010. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Harrr ***** válasza:

Ha ennyire nincs pénzetek, és most ennyire rosszul érzed magad, képzeld el a kölcsön után. A negyed ház helyett rövid úton lehet egy egész háznyi.... kölcsönöd.


Nem tudom itt ki tudna segíteni rajtad, és az sem vigasztalhat, hogy nem vagy egyedül ezzel a helyzettel az országban.


Együttérzünk veled, ha ez számít valamit.

2010. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ilyen kevés pénzből telik cigire? Már bocsi, én elhiszem, hogy nagyon rossz a helyzet, de ha már erről az egyről lemondanál, csomó pénz megmaradna. Nem?

Plusz a net sem létszükséglet...

2010. júl. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát, a ruhákról csak linket tudok adni!


[link]

2010. júl. 26. 21:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Rongyrázásra,cigire tellik...most mit mondjak..

Hogy hogyan másszál ki?Szorgalommal.

16 évesen mehetsz diákmunkázni,tanulhatsz,hogy kitűnőre érettségizzél-hogy ösztöndíjjal elvégezhess egy jó szakot.

Azonkívűl háztartást vezetni,pénzt beosztani is tanulgass(hoxán van fórum ebben a témában),mert a családodra nem számíthatsz.

Anyukádat sürgőssen beszéld le,esküvőre ne vegyen fel kölcsönt.Az 500000 ft hitel lesz 1000000 mire visszafizeti.A tesód érje be kisebb esküvővel,vagy halasszák el(egyébként tényleg nem kell elmenned,ha nem akarsz)

Most figyelj és határozd el:nem fogsz soha új törölközőt venni,amíg nem lesz félretett pénzed,nem veszel fel hitelt,pláne nem felesleges dolgokra(esküvő 10000-ből megáll).A cigiről már most szokjál le,meg a kávéról,ha ideges vagy igyál citromfű teát.Egyél rendszeresen és tanulj,tanulj,tanulj....

2010. júl. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Bocsi a kérdésben nem tudok segíteni,de az a kabát az hányas méret,és mennyiért adod?:$

És a kockás inget?:D

14/L

2010. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amúgy velünk is ilyesmi helyzet van,csak én semennyire nem tudok dolgozni...meg nekem van egy 4éves tesóm is,szóval mi hárman vagyunk ennyi pénzből :/
2010. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
kabát hányas?és mennyibe kerül?
2010. júl. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A párducos kapucnis pulcsi mekkora méret? Mennyiért adod?
2010. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Figyi,már ne is haragudj... Amíg azt mondod,rengeteget dohányzol,addig ne rinyálj,hogy nincs kaja.A legolcsóbb cigi is kb 500 Ft/doboz,egy hónapban egy vagyon elmehet rá!Tapasztalatból tudom és emiatt is háborít fel,hogy láncdohányosok kuncsorognak pénzért...keresztanyám ilyen.Mindig hozzánk jön pénzt kérni,mert nincs kajára való sem,de a napi 2-3 doboz cigi simán elmegy...

Kérdezted,hogy hogy mássz ki ebből.Kezdésnek szerintem nem lenne rossz,hogyha leszoknál...Az egészséged is rendbejönne talán.Bocsi,hogy flegma vagyok,de ez a téma mindig felhúz.

20L

2010. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!