Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen szituációban rászóltál...

Ilyen szituációban rászóltál volna a gyerekedre?

Figyelt kérdés

Tegnap reggeltől estig strandon voltunk. 4 éves unokahúgomat is vittük, élvezte a vizet. A medencében kicsit fröcskölt, és egyszer nem minket talált el, hanem egy idősebb néni hátát lefröcskölte.

Rám förmedt a nő, szóljak már a gyerekemre, mert ne fröcsköljön, mert vizes lesz a haja. Egy medencében ülve attól fél, hogy a haja vizes lesz.

Nem fogom azt mondani a 4 évesnek, hogy bemegyünk a medencébe, de úgy kell ülnie mint egy kis-angyalnak.

Nem a nyugdíjas medencében voltunk, rengeteg gyerek labdázott, ugrált be a medence széléről.


2010. júl. 24. 06:16
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Kérdezni szeretnék egyet. Ki mit tenne, ha a 4 éves gyerekét lefröcskölnék a vízben és az nem tetszene neki? Egyébként én azt mondom, találjuk meg az arany középutat: játszon csak a gyerek, lehetőleg ne úgy, hogy az mást is zavarjon, a néni meg ha nem szeretné tönkretenni a frizuráját, akkor vegyen fel úszósapkát. :)
2010. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
40%
13.10, azt tenné,hogy fel lenne háborodva. Esetleg írna a GYKra, hogy mit szólnak hozzá mások.
2010. júl. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk nincs ilyen gond. Van külön gyermekmedence, több is, egész piciktől a nagyobbakig, ahova a szülők egészségügyi okokból még a lábukat sem márthatják bele. Ott nyugodtan pancsizhatnak , csapkodhatnak a gyerkőcök, és van gyógymedence, szintén több a felnótteknek, idősebbeknek, ide gyerekek nem mehetnek be, és szigorúan tilos pocsolni, plussz vannak úszómedencék, az egyik 2 méteres, ott csak úszni lehet, a másik 4 méteres, ott fejeseket is lehet ugrálni. Az üszómesterek nagyon szigorúan veszik a szabályok betartását, s bár azt hiszem, a legnagyobb fürdőváros vagyunk, még nem volt balasat nálunk. De nincsenek ehhez hasonló konfliktusok se. Van még két olyan játszómedence, ahova gyerekek és idősek egyaránt bemehetnek, ott lehet labdázni, pancsolni, aki oda bemegy, tudja, hogy ott bizony bármikor lefröcskölhetik. A kisunokám 2 éves, tegnap több rokongyerekkel voltak közösen az otthoni medencébe, és márkezdjük nevelni őket arra, hogy egymást ne fröcsköljék, vegyék figyelembe a többieket is. A gyerek nevelése nem 4 éves korban kezdődik, hanem a szülő születésekor! Ha a szülőt nem nevelték, soha nem fogja tudni nevelni a saját gyerekét, mert nincs és nem volt előtte pozitív példa.
2010. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
77%
Fröcskölni jó!!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan fiatal vagyok még(21),de az egyik,amit ki nem állhatok,ha fröcskölnek.

Nem érdekel,ha vizes lesz a hajam,az strandon úgyis olyan lesz.De idegbajt kapok a folyamatosn fröcsköléstől. Ok,beugrik vki,fröcsköl vele. Ok,labdáznak,fröcsköl vele.Ok,a kisgyerekek néha kicsit fröcskölnek. De amikor pár majom ott fröcsköli egymást,és mindenkit,aki a közelben van,hát akkor bizony rettentően tud zavarni. A gyereknek meg kell tanítani,hogy úgy viselkedjen,hogy azzal máokat ne zavarjon. Ez alap viselkedés. Aztán utána lesznek a bunkó,mindenkinek beszóló,vérigsértődő kölykök belőlük. Derék...

Pl a minap a távolságibuszon huszonéves srác elterpeszkedve 2 ülésen a tömegnyomorba,nénike állni alig bírt,kérte,hogy vegye le a lábát a másik ülésről(normális hangnemben),erre a parasztja ráförmed,hogy még mit nem képzel. Mi mást lehet erre mondani,mint hogy ezt se nevelte az anyja...

2010. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Erről a tipusról nekem egy régi történet jut az eszembe.Főszerepló szintén 4 éves gyerek, csak fiúcska. Anyucival (ilyen kérdezőtípusú anyuka) felszálltak a buszra. Anyuci a gyereket leültette, szembe egy idősebb asszonnyal. A gyerek el kezdte rugdosni az asszonyt. Egy ideig próbált szegény elhúzódni, de a gyerek már szinte lecsúszott az ülésről, hogy tovább rugdoshassa. Végül a néni megelégelte, és megkérte az "anyát", szóljon a gyerekre. "Mi nem korlátozzuk Dinikét semmiben, nehogy a kis lelkivilágába gázoljunk". Anyuci mellett egy vagány huszonéves srác állt, rágózott. Kivette a rágót a szájából, és beleragasztotta anyuci hajába. Anyuci sikítozni kezdett,és felháborodva osztani kezdte a férfit. Mire ő: Nem értem, mi a gondja, engem pont így neveltek, nehogy sérüljön a lelkivilágom, mindig azt tehetek, amit akarok. A busz közönsége dőlt a röhögéstől.....
2010. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Azért egy 4 éves gyerek nem tud úgy fröcskölni, hogy az elviselhetetlen legyen.
2010. júl. 25. 08:31
 38/41 anonim ***** válasza:

Azért gondolod ez utóbbiról mert a hozzád tartozó gyerekről van szó.

De ha másé lenne, és veled csinálná?


Én egy darabig tűrtem az ilyet, valami rongyot dobált az apjával, aztán egy darabig kértem, hogy ne, nem volt hová arrébb menni, elég sokan voltak.

Amikor mindez nem használd, odamentem, és bőven meglocsoltam. Lett rögtön kampánycsend, és abba is tudták hagyni.

Ha más nem használ...

2010. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Ha nem rokon akkor is látom, mi az amit el tudok viselni, mi az amit nem.

Ha a gyerek úszni próbál, csapkod picit a lábaival. Ezzel fröcskölte le a nénit.

2010. júl. 25. 13:02
 40/41 anonim ***** válasza:
Lehet hogy te elviseled,de ne dönts el hogy x y on mit visel el.Nem vagyunk egyformák.
2010. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!