Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen szituációban rászóltál...

Ilyen szituációban rászóltál volna a gyerekedre?

Figyelt kérdés

Tegnap reggeltől estig strandon voltunk. 4 éves unokahúgomat is vittük, élvezte a vizet. A medencében kicsit fröcskölt, és egyszer nem minket talált el, hanem egy idősebb néni hátát lefröcskölte.

Rám förmedt a nő, szóljak már a gyerekemre, mert ne fröcsköljön, mert vizes lesz a haja. Egy medencében ülve attól fél, hogy a haja vizes lesz.

Nem fogom azt mondani a 4 évesnek, hogy bemegyünk a medencébe, de úgy kell ülnie mint egy kis-angyalnak.

Nem a nyugdíjas medencében voltunk, rengeteg gyerek labdázott, ugrált be a medence széléről.


2010. júl. 24. 06:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
72%
Jó hangosan azt mondtam volna a kislánynak:Gyere kicsim,menjünk kicsit arrébb,hogy a néni haja ne legyen vizes. Tudod,ő már nagyon öreg,és elfelejtette,hogy ha valaki vízbe megy,és nem akarja,hogy a haja vizes legyen,akkor a fejére úszósapkát kell tennie.
2010. júl. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
63%

Ebben az esetben csak annyit, hogy én elnézést kértem volna a nőtől és mondtam volna a kicsinek, hogy másfele pacsáljon. Bár az is igaz, hozzátettem volna ezek után, hogy ne haragudjon, de ez itt nem a melegvizes gyógyfürdő és a gyerekek szeretnek játszani. Szóval ha a hátát újra víz érné akkor már most ossza be az elnézést amit kértél.

Kecske-káposzta.

Én 2 hete jártam úgy hogy a 3 évesem boldogan pocsolyázott egy ház elött amihez egy rokkant lift is tartozott. A Kicsi csak megnézte, semmi rosszat nem csinált. De a pasi akit azért fizetnek a ház lakói, hogy ajtót nyisson, hátsót nyaljon már ott is volt, hogy mit képzelünk mi???? Ez itt magánterület! Na több nem is kellett az ismerősömnek! Felhívta rá a figyelmét az ürgének, hogy egy 3 éves kislánnyal perel, aki semmit nem ért az egészből és különben is nőljön már fel a zakó-nyakkendő kombóhoz vagy a 7 éves szintjéhez vetkőzzön alább....mert meleg van ami nyilvánvalóan az agyára mehetett...wow én csak döbbentem nézetem és okultam...

2010. júl. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Nem szóltam vissza a nőnek. Nem láttam értelmét.
2010. júl. 24. 06:36
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Balatonnál lakunk, a 2 és fél éves lányommal rengeteget strandolunk, imád a vízben lenni, igazi kis vizikacsa. Ennek ellenére ő sem szereti ha lefröcskölik, itthon fürdéskor is nyafog ha a szemébe megy a víz-egyébként nem egy kényes kislány. Nekem viszont semmi bajom vele ha lefröcskölnek, szóval nem vagyunk egyformák.:) Ha a lányomat véletlenül lefröcskölik és látom, hogy nem tetszik neki, akkor eszembe nem jutna rászólni a másikra, inkább odébbmegyünk picit. A te helyedben szóltam volna a kislánynak, hogy figyeljen oda játék közben, mert van aki nem akar mindenhol vizes lenni, de a néninek is beszóltam volna finoman, hogy egy medencében ez benne van a pakliban.
2010. júl. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Azt mindenképpen el kell mondani a gyereknek, hogy mindent úgy kell csinálni, hogy másokat ne zavarjon. Hozzátartozik az alapvető illemhez.
2010. júl. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ne te döntsd el, hogy másnak mi probléma és mi nem. Idős emberek amúgy is gyakorta morcosak, házsártosak lehet ehhez békésen is viszonyulni.

Éppen olyan természetes jelensége ez az idősebb korosztálynak, mint a kisgyerekeknél az önfeledt játszadozás, fröcskölés.


Nem árt egy kisgyereknek, ha elmagyarázzák neki, hogy másokra tekintettel legyen. Én mindenképpen ezt tettem volna és elvittem volna valami olyan szegletébe a víznek, ahol ő is kontroll nélkül pancsolhat.

2010. júl. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Mikor bementünk a medencébe pancsolni, senki nem volt 2 m-es körzetben. (nyitásra mentünk oda)
2010. júl. 24. 08:46
 8/41 anonim ***** válasza:
63%
Én simán rászolok a gyerekekre máséra is,nevelni kell a gyereket hogy ez egy medence alakamazkodjon vagy menjen arébb vizezni.Az baj hogyha egy hiperaktív majomra rászolsz jön a hülye anyja hogy szegény prünytőke,az értelmes szülő az meg mondja a gyereknek hogy játszon arébb,vagy hogy figyeljen másokra is oda.
2010. júl. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

A szituáció:

Bemegyek a 4 éves gyerekkel a vízbe, ekkor még kevesen vannak. A gyerek elkezd játszani, majd odajön mellénk egy nő, hogy és hisztizik, hogy a gyerek lefröcskölte.

Miért jön oda hozzánk, ha látja hogy játszik a gyerek? Azzal, hogy engem vagy magát lefröcsköli, senkinek nem árt. Ettől még jó ember lesz. Nem fogom elrontani a játékát, mert senkinek nem árt egy kis víz. Ha nem akarja, hogy vizes legyen, menjen át a nyugdíjas medencébe, ott nincsenek gyerekek.

2010. júl. 24. 09:39
 10/41 anonim ***** válasza:
54%
azért mert egy nyilvános medence nem a tiéd,csinálj otthon medencét,az ilyen enyém a strand tipúsú anyukáktól viszket a tenyerem,jo hogy más is belemehet vizbe mert nnyilváos vagy lekerítetetted magatoknak,szánalom,szólj rá a gyerekre igen,négy éves korba kell kezdeni nevelni h kell alkalmazkdni is vagy még előbb . Uncsitesóm gyermekpszichiárt állitja ha a szülő tenné a dolgát és néha rászolna a gyerekre akkor nem lenne ennyi akaratos,irigy,azt hiszem enyém a világ tipúsú agyonkényztetett alkalmzkodni képtelen gyerek.
2010. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!