Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen szituációban rászóltál...

Ilyen szituációban rászóltál volna a gyerekedre?

Figyelt kérdés

Tegnap reggeltől estig strandon voltunk. 4 éves unokahúgomat is vittük, élvezte a vizet. A medencében kicsit fröcskölt, és egyszer nem minket talált el, hanem egy idősebb néni hátát lefröcskölte.

Rám förmedt a nő, szóljak már a gyerekemre, mert ne fröcsköljön, mert vizes lesz a haja. Egy medencében ülve attól fél, hogy a haja vizes lesz.

Nem fogom azt mondani a 4 évesnek, hogy bemegyünk a medencébe, de úgy kell ülnie mint egy kis-angyalnak.

Nem a nyugdíjas medencében voltunk, rengeteg gyerek labdázott, ugrált be a medence széléről.


2010. júl. 24. 06:16
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
45%
Ne rontsd el játékát mert ha egyszer rászolsz a kis személyiség megsérül valószínű.Csak 12 13 évesen ne sírj h mit toltál el a nevelésében,miért nem tud nyilvános helyen alkakmzkodni.
2010. júl. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
56%
És milyen jogon dönthed el te hogy a másiknak nem árt egy kis víz?Nyilvános strand,nem a másikat hibáztad neveld meg a gyereked a viselkedésre,alkalmazkodásra,most még idejében,mert késöbb visszaüt ha most igy állsz hozzá.
2010. júl. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Nem az én gyerekem...:/

De továbbra is azt gondolom, hogy nem kell rászólnom. Nem zavartunk vele senkit, csak egy vén pi*át aki belebújt a "se*günkbe".

2010. júl. 24. 09:54
 14/41 anonim ***** válasza:
81%
Te vagy a pi*csa bocs,tiéd a medence?Nem akkor meg ne ugrálj.Amugy már értem miért nem szólsz rá,mert te is elkényeztetett alkalmazkodni nem szerető tipús vagy.
2010. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
És igen is rákell szólni a gyerekre hogy tanuljon alkalmazkodni nyilvános helyen,nem 14 évesen kell majd rászolni meg köröket futni,hanem gyerekként meg nevelni de a mai anyukák csak a kicsi lelkét féltik a gyerekeknek aztán egyszer csak egy 12 éves hisztiző majom lesz otthon a gyerekből akivel majd nem tudsz étterembe menni mert anno nem szóltál rá és tanult meg alkalmazkodni,de nem tépem a szám,mert úgyse érted a lényeget.
2010. júl. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
44%
én a következőt tettem volna. megmondom a nőnek, hogy a világon van udvariasság is és csak azért, mert egy 4 éves gyerek véletlenül rápacsálta a vizet még nincs joga az anyukájára ráförmedni alpári stílusban. mindemelett vagyunk annyira udvariasak, hogy többet nem fordul elő. ezek után megmondom a kislányak, hogy a medencében vigyázunk másokra, nem pacsálunk, odafigyelünk, mert ezt meg kell tanulnia szerintem is. ebben egyet értek az előttem szólókkal. na de ha a gyereket illemre nevelem, akkor elvárom, hogy másba is szoruljon egy kevés. mert lehet szólni normális stílusban is, meg lehet ráförmednia másikra, de azt nem hagyom szó nélkül. így a kislány is meg az öregasszony is megtanulja, hogy mit hogyan kéne.
2010. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
69%
Valószinű az öregspinét is ilyen nem szólok rá semmiért tipúsu anyuka nevelte.
2010. júl. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Én arrébb vittem volna a gyereket és megbeszéltem volna vele, hogy úgy kell élveni a pacsálást, hogy mást is hagyunk strandolni. Mindig, minden helyzetben szólok neki, hogyha nem a helyzetnek megfelelően viselkedik, másképpen miből tanulna? Nem érzem emellett jogosnak a nő ráförmedését (normálisan is lehet közölni ha gondunk van valakivel/valamivel). Ha valaki ráüvöltene a gyerekemre, valószínűleg nem tenné zsebre azt, amit tőlem kapna.
2010. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Van külön medence a reumásoknak, viszont a gyereknek is meg kell tanítani, hogy igyekezzen úgy játszani, hoyg másokat nem zavar, és ha mégis, akkor kérjen bocsánatot. Ez az udvariasság. A nő nem volt udvarias, de te attól taníthatod arra az unokahugodat. Ő lesz több általa.

Ha nagyon zsúfolt a medence, akkor viszont nehéz lenne úgy fröcskölni, hoyg senkit se zavarjunk, ezt a néni is tudhatná.

2010. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
67%
Arra kell tanítani a gyereket, hogy mi akkor is normálisak, és udvariasak vagyunk, illetve azzal is, aki nem az. Mert mi ilyen kulturált család vagyunk. Viszont ha te nem szólsz mindig az unokahúgodra, az is elfogadható, mivel ritka ünnep, hogy együtt vagytok, nem muszáj minden kis aprósággal elrontani. majd az anyja neveli.
2010. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!