Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen szituációban rászóltál...

Ilyen szituációban rászóltál volna a gyerekedre?

Figyelt kérdés

Tegnap reggeltől estig strandon voltunk. 4 éves unokahúgomat is vittük, élvezte a vizet. A medencében kicsit fröcskölt, és egyszer nem minket talált el, hanem egy idősebb néni hátát lefröcskölte.

Rám förmedt a nő, szóljak már a gyerekemre, mert ne fröcsköljön, mert vizes lesz a haja. Egy medencében ülve attól fél, hogy a haja vizes lesz.

Nem fogom azt mondani a 4 évesnek, hogy bemegyünk a medencébe, de úgy kell ülnie mint egy kis-angyalnak.

Nem a nyugdíjas medencében voltunk, rengeteg gyerek labdázott, ugrált be a medence széléről.


2010. júl. 24. 06:16
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
43%
Én ezért nem járok ilyen strandokra,mert televan hiperaktív gyerekekkel meg idősekkel akiknek semmi se jó igazából ezektől meg a visitó fröcskölő rohangászó gyerekektől falramászok,olyan helyre megyünk ami eldugott.Ahol nincs kis család ,meg nagy család,mert azt hiszik ővák a strand.
2010. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Sose jártam ilyen strandra mert nem szeretem a tömeget,főleg ha sok a gyerek ,a fejemre ugrik.:S csupán játékol anyuci meg tapsikál neki hozzá.Amúgy nem a gyerekkel van bajom vannak unokahugaim uncsiöcséim,csak megvannak nevelve pedig egyik fiatalabb mint 4 éves de tudja h kell viselkedni ha mások is vannak körülöttünk.
2010. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

hmm..sorry h off,de feltűnően sok a majdnem azonnali 76%os válasz..véletlen talán?

Egyébként szerintem a gyereknek is mondani kellett vna,h picit kevésbé élénken játsszon,és a nénit is finoman rendbe rakni.

2010. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom, hogy miért kell a kérdezőt szidni.Aki nem akarja, hogy vizes legyen a haja, ne menjen vízbe vagy menjen az ilyen nyugdíjas fürdőkbe vagy üljön egy tál vízbe. "Ne ő döntse el, hogy kit mi zavar" -> hm, hát engem meg zavarnak az öregek, mikor minden apróságon hisztiznek, csak azét mert, hogy öregek és nekik van igazuk -pedig elég gyakran tévednek-. Úgy gondolom az menjen strandra, aki nem fél a víztől.
2010. júl. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Az menjen strandra, aki akar.

Én meg úgy gondolom, hogy mások szabadidejüket majd maguk beosztják, függetlenül attól, hogy szeretik a vizet vagy sem.

Egymás mellett kell megtanulni élni, nem ukázokat adni másoknak vagy diktálgatni, hogy kellene élniük. Ezt arroganciának hívják és aki így él az jó eséllyel nevel bunkót a saját gyerekéből.

Aki tud (és szeret) úgy együtt játszani a gyerekével, hogy közben megtanítja a társas szabályokra és azok betartására...az pedig jó eséllyel nevel fel egy normális embert, akinek nem mellesleg kevesebb problémája adódik majd a felnőtt kapcsolataiban és a társas helyzetekben, mint a kevésbé szerencsés nevelésben (agresszív emberek közelében) felnőtt kortársáé.

2010. júl. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
47%
Én vagyok a 76-os,én se vagyok valami öreg a 28 évemmel de engem inkább a neveletlen pronytok idegítenek mint az idősebb generáció,ők legalább fegyelemben nőttek fel nem úgy mint mostani kölykök hogy mindent lehet.És lehet lepontozni,nem érdekel.Én nagyapám katona,négyévesen is szabályok voltak számomra ha mentem hozzájuk ha strandra mentünk akkor is voltak,és ember lettem. Nem kell a gyereket a középpontba helyezni és úgy kezelni mint egy kisistent akinek bármit lehet.Inkább a négyéves unahugimat tanitom rendre mint h majd késöbb felnőttként ne tudja hogy kell alkalmazkodni és viselkedni,és a felnőttnek, időseknek ugyan ugy joga van kényelmesen strandolni.
2010. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
48%

11:32-vel teljesen egyetértek. Aki fél a vízfröcsköléstől, az vszínű, hogy gyógyfürdőhöz van szokva.A strandokon is van nyuggermedence, ott nincsenek gyerekek.A nagymedencében, ha én úszom (hehe, rosszul)úgy fröcskölök, hogy mami biztos leázott fejjel kerülne elő. Ehhez képest egy kis 4 éves fröcskölése parfümfújás.Akkor most álljak vigyázzba a medence sarkába?

A mami a frizurájával menjen a sivatagba, ott nem fröcskölnek vízzel.

És még mielőtt a fiatalokra fújtok:

59N

2010. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
62%
Szóval senkit nem lehet korlátozni ha jól értem. Az öregnek mindent szabad a gyereknek meg csak azt, ami az öregnek tetszik. Igazad van így senki sincs korlátozva...
2010. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
75%

Na álljon meg a menet!

A kismedence azért van,hogy "pacsáljon" a gyerek benne.Akár 20 is.

Akit zavar a hangoskodás,a tömeg,az menjen olyan helyre,ahol nyugi van.

Nem vagyok mai csirke,de eszembe se jutna a Hősök terén höblicölni,hogy akkor mindenki kotródjon,meg lábujjhegyen járjon,mert pihenni szeretnék.

Egy kiállításon,múzeumban,moziban rá kell szólni a gyerekre.

Egy strand,játszótér az nem rekreációs sziget.Aki odamegy vesze figyelembe.Lefröcskölhetik,a lábára léphetnek,eltakarhatják előle a napot,sőt kiabálás is van jó pár decibellel....

2010. júl. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
64%

Igen, rá.

A szabadság ugyanis jó, ha csak addig tart, ahonnan másé kezdődik. Mert ugye más lábára lépni is csak addig nem baj, míg nem mi vagyunk a "más".

2010. júl. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!