Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak most? Nem...

Mit csináljak most? Nem szeretnék gyereket, Ő viszont (szerintem) szeretne?

Figyelt kérdés
20 éves voltam mikor páromat megismertem,8 éve vagyunk együtt. Mikor elkezdtünk járni,és éreztem,hogy ez bizony komoly is lehet (kb fél év után),leültem vele beszélgetni. Elmondtam neki,mik a szándékaim az életemmel,mit szeretnék és mit nem,hogy tudja mire számítson,hogy ha Ő mást szeretne,akkor inkább hagyjuk ezt a kapcsolatot,ne raboljuk egymás idejét. A lényeg az,hogy én nem szeretnék gyereket,és ezt Ő is elfogadta. Viszont nemrég született a hugának babája,és azóta teljesen megváltozott,szinte minden idejét ott tölti. Megkérdeztem tölle,hogy szeretne e babát,erre Ő azt mondta,hogy nem,de látom rajta,hogy ez nem igaz. Szakítsak vele,hogy mástól lehessen gyerek? Vagy mit tehetnék?
2010. júl. 23. 12:51
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
4%
É örülnék ha nekem ilyen férjem lenne egyszer,az nagyon jó ha szereti a gyerekeket:)
2010. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
52%
Párom Anyukájával is beszélgettünk ilyesmiről és 28 évesen Ő sem akart még babát. Aztán 32 évesen lett neki egy fia, akiért máig odavan pedig 19 éves. Veled nem lehet, hogy ez a szitu? Amúgy szerintem is mondd meg a párodnak most is még egyszer úgy érzed Te sose akarsz majd babát, ha úgy gondolja így is kellesz neki veled marad. Ha meg veled marad akkor nincs oka szemrehányást tenni, mert korrekt és őszinte voltál. Amúgy a párod hány éves?
2010. júl. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
33 éves. És mégegyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek,nagyon kedves tölletek :) Azt hittem sokkal több "gonoszkodó" válasz lesz. :D
2010. júl. 23. 14:43
 34/48 anonim ***** válasza:
26%

Uljetek le errol beszelni, mert o minden bizonnyal imad teged, azert mondja tovabbra is, hogy nem akar gyereket. De a tettei meg az ellenkezojet mondjak.

Es egy OFF, mar elnezest, de nem tudok szo nelkul elmenni mellette: remelem a munkad majd akkor is kitart melletted, amikor a parod mar nem lesz ott, es szukseged lenne szeretetre, esetleg segitsegre.

2010. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj ezzel a nem szeretnék gyerek kérdéssel, hogy mindig benne van a lehetőség, hogy megváltozik az ember véleménye.


A kérdésedet két ponton ragadnám meg:

nagyon szúrja a szemem ez a közbevetett (szerintem). Még akkor is, ha a munkádból kifolyólag már nagy gyakorlatod van az emberi érzelmek, reakciók helyes megítélésében. Ez akkor is csak egy feltételezés, biztosat csak a megkérdezésével tudhatsz.

A másik pedig: ez a megbeszélés 7 és fél éve volt! Itt az idő ezek szerint, hogy újra lefektessétek az alapokat, és kinyilvánítsátok, hogy igen, továbbra is tarjátok magatokat a korábbi "megegyezéshez" vagy őszintén bevalljátok a változásokat. Ehhez is kell a párod.


Harmadsorban pedig csak annyit szeretnék még mondani, hogy ez a párod döntése, az elmondottak alapján inkább az övé, mint a tiéd. Ne kapkodd el.

2010. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
15%

miért baj, ha szereti azt a kisbabát? Ettől még nem akar gyereket. Vagy nem akar téged rávenni. Csak szereti. Ennek inkább örülni kéne!

Majd szakít, ha akar gyereket. De lehet, hogy te gondolod meg magadat. Nem hinném, hogy a munkádban akadályozna a gyerek. Vagy S.O. S falus vagy? átmehetsz máshová.

Szülhetsz az ő kedvéért is.

2010. júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

off

13:15 vagyok, és el nem tudom képzelni, hogy ennek a jó válasznak, hogy lett 25% a hasznossága? Én nagyon hasznosnak gondoltam.

2010. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

13:33

Miért kellett volna az én anyámnak is így gondolkoznia?? Ő akart gyereket, boldoggá is teszi az anyaság és pont! Ha neked fáj az, ha valaki felmeri vállalni a véleményét, és nem azt teszi, amit elvárnak tőle, hát nagyon tudlak szánni!! Szép napot! =)

2010. júl. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 Dr. Megmondó válasza:
58%

Azt már látom, hogy ez egy igen őszinte kapcsolat...(gyengébbek kedvéért irónia)

Nyilván másképp nem is lehetett volna ezt összetartani 8 éven keresztül, figyelembe véve jónéhány állításodat. Nos egy párkapcsolatot -melynek alapvetően legalább kialakulásakor egyfajta érzelmi töltése van jó esetben-, ilyen racionális úton megközelíteni nem jelent semmi bíztatót. Ha az utolsó előtti kérdés ezzel kapcsolatban és ilyen formában meg tudott fogalmazódni benned, akkor a válasz: igen.


És raboltátok egymás idejét. És ahogy látom még fogjátok is...


+ tanács : aki egy karitatív tevékenységet minden elé helyez az életében, és emellett nem akar gyermeket sem, nyilván túlkompenzál. Ezt azért bogozd ki, ha boldog életet szeretnél.

2010. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
83%

off

Nagyon okos ember az és büszke lehet magára aki szerint egy másik embert annyibúl meg lehet itélni hogy szereti-e a gyerekeket! Mert ugye ez ilyen egyszerű! Azért ne legyünk már ennyire elszállva. Semmi nincs a világon amit mindenki szeret mert nem robotok vagyunk.

Amúgy meg krédező én szakítanék a párommal had legyen neki gyereke mástól ha akar. Amúgy sem bírnám ha ő kisbabákat babusgat. Te korrekt voltál, megmondtad az elején.

2010. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!